Volvo Maszyny Budowlane Polska

Wyznaczamy nowe standardy w branży

tak to robimy

Wykorzystujemy najlepsze rozwiązania technologiczne, aby opracowywać części i osprzęt wymykające się dotychczasowym standardom.

NASZA STRATEGIA INNOWACJI

Innowacje stanowią podstawę działalności firmy Volvo CE. To polityka naszej firmy, która definiuje charakter naszej pracy. Dzięki ponad 180-letniej wiedzy w dziedzinie konstrukcji i innowacji Volvo CE wiedzie prym w rozwoju technologicznym. Najnowsze technologie traktujemy nie jako ciekawostkę, ale jako wyznacznik konkurencyjności i długoterminowego rozwoju.

Volvo Concept Lab

Volvo Concept Lab to wizjonerska platforma komunikacyjna, która łączy Grupę Volvo i firmy działające pod szyldem marki Volvo. W ramach inicjatywy Volvo Concept Lab prezentujemy nowoczesne pomysły i innowacyjne rozwiązania, które spełniają coraz to nowe oczekiwania naszych klientów i ułatwiają urzeczywistnianie koncepcji zrównoważonej przyszłości.

HX1

Autonomiczne wozidło elektryczne HX1 to prototyp pierwszej generacji, który posłużył do zweryfikowania słuszności samej koncepcji takiego pojazdu. Na jego bazie powstał udoskonalony prototyp drugiej generacji, HX2.

HX2

Prototyp autonomicznego wozidła elektrycznego HX2 wykorzystuje technologie i komponenty powszechnie stosowane w innych rozwiązaniach Grupy Volvo. Ponadto HX2 ma zupełnie nowy układ napędowy oraz system wizyjny do wykrywania ludzi i przeszkód w otoczeniu maszyny.

EX2

Prototyp minikoparki EX2 z układem napędowym w pełni elektrycznym nie emituje żadnych zanieczyszczeń, zapewnia 10-krotnie większą wydajność przy 10-krotnie niższym poziomie hałasu, a w porównaniu z tradycyjnymi, konkurencyjnymi rozwiązaniami generuje niższy całkowity koszt posiadania.

LX1

Hybrydowa ładowarka kołowa LX1 z napędem elektrycznym zapewnia nawet o 50% niższe zużycie paliwa. Ponadto maszyna emituje dużo mniej zanieczyszczeń i hałasu niż tradycyjne, konkurencyjne rozwiązania.

EX1

EX1 to prototyp 70-tonowej koparki z dwoma rodzajami napędu, podłączanej do sieci elektrycznej. 
Choć pracuje się nią tak samo, jak konwencjonalną koparką Volvo, jest znacznie bardziej przyjazna dla środowiska — gdy podłączona jest do sieci elektrycznej, w ogóle nie emituje dwutlenku węgla do atmosfery.

volvo-group-innovation-summit-01-2324x1200
Promocja innowacji

Chcesz dowiedzieć się więcej o wydarzeniach, podczas których prezentujemy innowacje? Odwiedź naszą międzynarodową stronę internetową.

Chcę przejść na tę stronę
Volvo — wyszukiwarka dealerów — strona główna
Potrzebujesz więcej informacji?

Napisz do nas, a z chęcią udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania.

Kontakt do nas