„Volvo“ siūlo „Compact Assist“ su tikralaikiais asfalto tankio skaičiavimais

„Volvo“ siūlo „Compact Assist“ su tikralaikiais asfalto tankio skaičiavimais

„Volvo Construction Equipment“ sukurta pirmaujanti rinkoje tikralaikė tankio vaizdavimo technologija leidžia išvengti spėlionių: ji teikia tikslią informaciją ir pasižymi neprilygstamu našumu.

„Volvo Construction Equipment“ pristatė sistemas „Compact Assist“ ir „Volvo Co-Pilot“, siūlomas su kai kuriais „Volvo“ asfaltiniais vibrovolais. Technologija siūloma dviem skirtingais paketais: „Volvo Intelligent Compaction“ ir „Intelligent Compaction“ su „Density Direct“. Be praginų bei temperatūros vaizdavimo ir duomenų įrašymo funkcijų „Volvo Intelligent Compaction“ ir „Intelligent Compaction“ su „Density Direct“ turi pirmą kartą rinkoje pristatomą tikralaikę tankio vaizdavimo technologiją. Abiejuose paketuose yra paprastas naudoti bortinis ekranas „Volvo Co-Pilot“, kuriame pateikiami aiškūs ir išsamūs darbiniai duomenys, užtikrinantys užduočių vykdymo tikslumą.

„Tankio vaizdavimas – tai tankinimo „Šventasis Gralis“. Buvo sakoma, kad pirmieji, išrasiantys technologiją, taps radikalios pažangos asfaltavimo srityje autoriais. Būtent tai „Volvo ir padarė“,– teigė 
„Volvo Construction Equipment“ tyrimų inžinierius dr. Fares Beainy. „Naudodamiesi sistema „Intelligent Compaction“ su „Density Direct“, operatoriai gauna tikralaikę prieigą prie tankio matavimo funkcijos, kuri galiausiai lemia jų darbo sėkmę.“

Nustatykite tankį ir imkitės darbo
Programoje „Intelligent Compaction“ su „Density Direct“ yra kalibravimo ekranas, kuriame naudotojas nustato tikslinį projekto tankį. Visiškai sukalibravus naudojant specifinius konkrečios srities duomenis, „Volvo“ patentuotoji technologija atlieka tankio skaičiavimus, kurių tikslumas siekia 1,5 % lyginant su praktiniais šerdies tankio matavimais, ir pateikia tikralaikes tankio vertes per visą tankinamą atkarpą.

Naudodamas šiuos tikralaikius duomenis, operatorius gali atlikti reikiamas korekcijas, kol prieš jį klojamas naujas asfaltas. Taip ne tik sumažinama tankio netolygumo problema, dėl kurios didėja projekto sąnaudos, bet ir mažėja laiko sąnaudos, reikalingos praktiniams šerdies tankio matavimams atlikti, gerėja kokybė ir pasiekiamas žymiai aukštesnis vienodumo laipsnis nei testuojant branduoliniu matuokliu. Kalibravimo duomenys įrašomi į „Volvo Co-Pilot“, kad operatoriai galėtų priskirti kalibruotes konkretiems užduoties elementams ir greitai keisti jas, siekdami patenkinti konkrečių užduoties elementų poreikius.

Patogi naudoti sąsaja
„Volvo Co-Pilot“ vaizduoja tankio žemėlapį, kuriame kiekviena tankinto asfalto kvadratinė pėda turi savo tankio spalvą, o ekrane pateikiama tikralaikė skaitinė tankio vertė. „Volvo Intelligent Compaction“ ir „Intelligent Compaction“ su „Density Direct“ rodo tikralaikius temperatūros ir praginų sutapdinimo duomenis. Naudojant 10 colių spalvinį monitorių, praginų sutapdinimo funkcija vaizduoja kiekvieną vibrovolo praginą ir būgno persidengimą atskiromis spalvomis: tai leidžia operatoriui lengvai pamatyti tarpus ir dirbti taip, kad dengimas būtų tolygus. Temperatūros vaizdavimo žemėlapyje funkcija rodo atitinkamą temperatūros „žemėlapį“, kuriame vibrovolo kelias perdengiamas su paskutine įrašyta paviršiaus temperatūra.

Volvo operator friendly interface

Duomenų įrašymas ir GPS
Duomenys, surinkti iš praginų, temperatūros ir tankio sutapdinimo, įrašomi į 
„Volvo Co-Pilot“ vidinį 14 GB standųjį diską, kuriame pakanka vietos maždaug septyniems duomenų registravimo mėnesiams. Šių duomenų atsargines kopijas galima įrašyti į USB atmintuką ir peržiūrėti VETA formatu. Naudojant pasirinktinę skirtumo GPS technologiją, surinkti duomenys susiejami su buvimo vietos informacija iki 20 mm (0,5 colio) tikslumu. Be „Volvo Co-Pilot“ abiejuose „Volvo“ paketuose yra priekyje ir gale sumontuoti infraraudonųjų spindulių temperatūros jutikliai.

Nepriklausomai išbandyta ir patvirtinta
„Density Direct“ buvo kuriama ir bandoma kaip JAV FHWA plentų LIFE technologijos partnerystės programos dalis. Technologija buvo naudojama įvairiuose viso gylio bei perdengimo asfaltavimo projektuose, vėliau ją atskiruose šalies objektuose įvertino nepriklausomi naudotojai. Rezultatus išanalizavo Oklahomos Universiteto tyrėjai. Jie apskaičiavo, kad „Density Direct“ skaičiavimų paklaida 180 bandymo objektų neviršydavo 1,5 %, lyginant su šerdies tankio matavimais.

Sistemos „Volvo Intelligent Compaction“ ir „Intelligent Compaction“ su 
„Density Direct“ siūlomos naujuose „Volvo“ asfaltiniuose vibrovoluose, įskaitant „Volvo DD105“. Ateityje numatoma diegti sistemas į jau parduotus „Volvo“ asfaltinius vibrovolus, ši paslauga bus teikiama išskirtinai naudojantis 
„Volvo Construction Equipment“ įgaliotųjų atstovų tinklu.

2016 m. balandis
 
Pabaiga.

Daugiau informacijos rasite čia: www.volvoce.com/press 
Taip pat galite susisiekti

Thorsten Poszwa 
Išorės ryšių direktorius 
„Volvo Construction Equipment“ 
Tel.: +32 490 65 96 68 
El. paštas: thorsten.poszwa@volvo.com 
Twitter: http://twitter.com/VolvoCEGlobal

Brian O'Sullivan
SE10
Londonas
Tel.: +44 77 333 50307
El. paštas: osullivan@se10.com