„Volvo L260H“: pelnas kiekviename kauše

Naujasis „Volvo Construction Equipment“ ratinis krautuvas L260H užtikrina optimalų našumą, leidžia iki 10 % padidinti degalų naudojimo efektyvumą ir iki 15 % produktyvumą.

„Volvo Construction Equipment“ pirmoji rinkai pristatė 35 tonų klasės ratinį krautuvą: 2011 m. nuo konvejerio pradėjo riedėti L250G modeliai. Dabar pristatome L260H – naujausią H serijos narį. Ši 35 tonų mašina suprojektuota kaip atsakas į augančius verslo poreikius. Ji skirta ypač sunkiems darbams, joje naudojamos naujausios technologijos.

Dar aukščiau!

Lyginant su pirmtaku, skaičiai kalba patys už save. L260H yra 15 % našesnis dėl išmaniai pakeistos ratų bazės (padidinta 50 mm), optimizuotas svorio paskirstymas ant priekinio rėmo ir kėlimo strėlės. Abi šios savybės leidžia naudoti didesnius kaušus.

L260H sukurtas dideliam našumui: jame įrengiamas galingas D13 variklis, išvystantis 6 % didesnę galią ir 5 % didesnį sukimo momentą nei L250G. Naujos kartos jautri apkrovai hidraulika suprojektuota taip, kad pagreitėtų padargų reakcija ir padidėtų strėlės kėlimo bei nuleidimo sparta. Siekiant trumpesnių ciklų, naujoji HTL310 modelio transmisija harmoningai suderinta su galingu varikliu ir ašimis, o naujas hidrotransformatorius pasižymi didesniu sukimo momentu, todėl pasiekiamas didesnis našumas. Be to, sumažintos pakopos tarp pavarų, todėl padidėjo pagreitėjimas.

Dėl įvairių patobulintų savybių degalų naudojimo efektyvumas pagerėjo iki 10 %. Naujos kartos hidraulika dėl mažesnio srauto poreikio strėlės nuleidimo ir kaušo išvertimo metu, taupo hidraulinio siurblio energiją kitoms funkcijoms; tuo tarpu naujasis sausojo tipo P stabdys sumažina traukos nuostolius, paprastai būdingus vidiniams šlapiems daugiadiskiams stabdžiams. Be to, patobulinta technologija „OptiShift“ nuo šiol turi atbulinės eigos stabdant funkciją (RBB) („Volvo“ patentas), o naujasis hidrotransformatorius turi užraktą, sukuriantį tiesioginį perdavimą iš variklio į transmisiją, taip gerokai sumažinamos degalų sąnaudos.

Degalų naudojimo efektyvumą papildomai gerina visiškai automatinio pavarų perjungimo (FAPS) technologija, priklausomai nuo variklio apsukų bei važiavimo greičio parenkanti optimaliausią pavarą. L260H taip pat turi pedalą ECO – unikalią „Volvo“ funkciją, skatinančią dirbti ekonomiškai, ir padidinančią akseleratoriaus pedalo pasipriešinimo jėgą, jei jis spaudžiamas per stipriai.

Pelnas kiekviename kauše

L260H tiekiamas su keturiais naujais kaušais – „Volvo“ uolienų kaušu, „Volvo“ smėlio kaušu ir dviem „Volvo“ perkrovimo kaušais - jie buvo specialiai suprojektuoti šiai mašinai. Kaušai pritaikyti konkrečioms užduotims atlikti ir leidžia maksimaliai išnaudoto ratinio krautuvo pajėgumą, taip padeda taupyti klientų laiką, pinigus bei pastangas.

„Volvo“ akmenų kaušas dabar turi ilgesnes grindis ir jame telpa 11,5 % daugiau medžiagų nei anksčiau, todėl didėja produktyvumas. Tunelių kasimo darbams „Volvo“ papildomai siūlo uolienų kaušus su šoninio išvertimo galimybe.

Smėliui ir smulkių frakcijų birioms medžiagoms krauti pritaikytas 6,6 m³ tūrio „Volvo“ smėlio kaušas idealiai tinka minkštiems pagrindams. Dėl ilgo kaušo dugno maksimaliai padidėja skverbtis ir mašinos trauka, o tiesus peilis padeda išlaikyti švarią ir lygią darbo vietą.

Perprojektuotą 7,3 m³ tūrio „Volvo“ perkrovimo kaušą lengviau pripildyti, dėl naujų išgaubtų šonų žymiai apribojamas barstymas, ir iki 5 % padidėja našumas. Siekiant optimizuoti L260H modelį krovos ir vežimo užduotims, galima įrengti pasirinktinę strėlės pakabos sistemą, kuri įsijungia automatiškai ir sumažina kratymą. Be to, „Volvo“ papildomai siūlo įvairius medžiagų perkrovos paketus.

Išnaudodami dinaminę krovinio svėrimo sistemą „Load Assist“, klientai gali tvarkyti darbo užsakymus ir lengvai stebėti produktyvumą. Valdoma iš 10 colių jutiklinio "Volvo Co-Pilot" ekrano, „Load Asist“ seka perkrautų medžiagų kiekį ir užtikrina, kad kiekvienas kaušas neštų pelną.

Didesnis komfortas, didesnis našumas

L260H suprojektuotas sunkiam darbui ir efektyviai darbo aplinkai. L260H galima pritaikyti savo reikmėms, padidinant komfortą ir našumą: rinkitės vieną arba kelias valdymo svirtis bei iš trijų hidraulinių režimų - atsižvelgdami į savo poreikius. Be to, naujoji kaušo grąžinimo funkcija automatiškai grąžina kaušą į kasimo padėtį iš apatinės ir viršutinės padėties, todėl operatorius mažiau pavargsta. Siekiant didesnio patogumo, „Comfort Drive Control“ (CDC) leidžia mašiną vairuoti nedidele svirtimi. Be to, galima užsisakyti naująją ISRI aukščiausios klasės reguliuojamą krėslą, kuris padės sumažinti nuovargį.

Apžvalga iš kabinos pagerinta įrengiant naujus galinio vaizdo veidrodėlius. Be to, galima sumontuoti pasirinktinę galinio vaizdo kamerą, kuri kartu su radarine aptikimo sistema teikia operatoriui vaizdinius ir garsinius perspėjimus, pranešdama apie greta esančias kliūtis.

Pirmyn į darbą

L260H suprojektuotas galvojant apie patvarumą ir siekiant paprastos priežiūros. „Volvo“ praktikoje patikrinta svirčių sistema „Z-bar“ pasižymi didele plėšimo jėga ir leidžia iki maksimalaus aukščio iškelti pilnai pakrautą kaušą. Siekiant ilgaamžiškumo, visi kėlimo strėlės pirštai turi dvigubą sandarinimą. Tvirtos konstrukcijos rėmas idealiai suderintas su „Volvo“ galios agregatu. Čia sumontuotas aušinimo ventiliatorius su hidrauline pavara, reguliuojantis komponentų temperatūrą. Automatinė sukimosi krypties keitimo funkcija palengvina savaiminį aušinimo blokų išsivalymą. Siekiant sulėtinti komponentų dėvėjimąsi, galima užprogramuott automatinę uždelsto variklio išjungimo funkciją. Naujoji funkcija išjungia mašiną, kai turbokompresorius atvėsta iki atitinkamos temperatūros.

Naudingojo darbo trukmei padidinti, L260H pasižymi geriausiomis rinkoje priežiūros galimybėmis ir techninės priežiūros paprastumu. Kabiną galima paversti 30º arba 70º kampu ir netrukdomai pasiekti gyvybiškai svarbius komponentus. Variklį galima pasiekti pro elektroniniu būdu valdomą, plačiai atidaromą variklio gaubtą. Be to, strėlės pakabos slėginiai akumuliatoriai nuo šiol įrengiami priekinio rėmo išorėje. Taip pat išorėje montuojamas ir P stabdys, kad jį būtų lengva pasiekti ir padidinti komponentų ilgaamžiškumą. Beje, turėklai ir laipteliai nudažyti oranžine spalva, kad techninės priežiūros specialistai ir operatoriai galėtų lengviau orientuotis greta mašinos.

„Volvo“ siūlo daug efektyvumą didinančių paslaugų. Originalios „Volvo“ dalys, aktyvusis stebėjimas, operatorių mokymai ir „Volvo“ darbo vietos simuliatoriai – tai tik keli plataus sprendimų asortimento pavyzdžiai, skirti užtikrinti, kad L260H padėtų savininkams maksimaliai padidinti investicijų grąžą.

Pagrindinės specifikacijos:

L260H

T3

T4f

Statinė virtimo apkrova maksimaliai susukus rėmus

kg

23 770

23 770

Kaušo talpa

m3

5.3-10.2

5.3-10.2

Darbinė masė

kg

34 000 - 39 000

34 000 - 39 000

Prasilaužimo jėga

kN

328

328

Variklis

„Volvo D13E“

„Volvo D13J“

Maksimali galia esant

aps./min.

1 500

1 500

. . . SAE J1995 bendroji

kW

310

310

. . . ISO 9249, SAE J1349 grynoji

kW

309

309

Maksimalus sukimo momentas esant

aps./min.

1 100

1 100

. . . SAE J1995 bendroji

Nm

2 343

2 343

. . . ISO 9249, SAE J1349 grynoji

Nm

2 328

2 328

Padangos

29.5 R25, 875/65R29

Mašinos konfigūracija: su 6.7 m³ / 8,8 jard.³ STE BOE P kaušu