Swecon UAB Lietuva

„Volvo CE“ pristato antrąją „Megaprojektų sąrašo" epizodą– Kirunos miesto perkėlimą.

Naujausiame „Megaprojektų sąrašo" epizode žiūrovai nukeliami į patį šiauriausią Švedijos miestą – Kiruną, kuris keliasi į naują vietą. Kiruna persikelia 3 kilometrus į rytus, kad ateityje neįgriūtų į besiplečiančią kasyklą, aplink kurią ir buvo pastatyta.

 „Miesto perkėlimas" pasakoja apie istorinį Kirunos perkėlimą ir su tuo susijusius iššūkius. Šiauriausias Švedijos miestas buvo įkurtas daugiau kaip prieš 100 metų dėl šioje vietoje esančių turtingų geležies rūdos telkinių. Šiandien geležies rūdos gavyba yra pagrindinis šio miesto pajamų šaltinis. Ir iš tikrųjų, geležies rūdos kasykla yra tokia svarbi, kad visas Kirunos miesto centras perkeliamas į kitą vietą, kad kasybos darbai galėtų tęstis ir plėstis.

Apie 6000 žmonių turės persikelti į naują vietą per ateinančius 20 metų. Taip pat bus nugriauta ir atstatyta arba perkelta į naują vietą apie 3000 namų, tai apytikriai kainuos 1,3 mlrd. eurų.

„Volvo

Nors Kiruna ir susiduria su dideliu iššūkiu, perkėlimas taip pat yra ir galimybė bendruomenei sukurti naują, modernų ir tvarų miestą.

„Šiame filme stebime patį perkėlimo projektą ir kaip „Volvo" mašinos dirba naujojo miesto centre, ruošdamos jį naujiems namams ir parduotuvėms. Šis epizodas demonstruoja „Volvo CE“ ir šių megaprojektų viziją: kurti pasaulį, kuriame norime gyventi," - sako Tiffany Cheng iš „Volvo CE".

Kirunos epizodas yra antroji „Megaprojektų sąrašo" dalis, o pirmajame pristatoma svarbi „Interstate-4" greitkelio rekonstrukcija Floridos valstijoje. Šie "Volvo CE" serijos megaprojektai taip pat yra pagrindinės atnaujinto „Spirit Magazine" žurnalo spausdintos, interneto ir socialiniuose tinkluose pristatomos versijos temos.

Šį antrąjį „Megaprojektų sarašo“ epizodą dabar rasite adresu www.volvoce.com/spirit. Filmą „Megaprojektų sarašas“ rasite spustelėję čia.