„Volvo CE“ paskutinį 2015 m. ketvirtį padidino rinkos dalį ir pajamas

Padidėjusių „Volvo Construction Equipment“ pajamų ir rinkos dalies prieaugio svarbiuose stambių mašinų segmentuose nepakako 2015 m. paskutinio ketvirčio bendrosios rinkos apimties mažėjimo rezultatams kompensuoti: minėtu laikotarpiu pardavimo apimtis sumažėjo 11 %. Skaičiuojant per visus 2015 metus, bendrovės pardavimo apimtis susitraukė 3 %.

„Volvo Construction Equipment“ („Volvo CE“) pranešė, kad 2015 m. ketvirtojo ketvirčio grynojo pardavimo apimtis sumažėjo 11 % iki 10 967 mln. SEK, lyginant su 12 277 mln. SEK per tą patį prieš tai buvusių metų laikotarpį. Šiems rodikliams įtakos turėjo dideli nuosmukiai Kinijos ir Brazilijos rinkose bei nepalankūs vėjai daugelyje rinkų už Šiaurės Amerikos ribų, kurios taip pat rodė vėsimo požymius. Per visus 2015 metus „Volvo CE“ pardavimo apimtis sumažėjo 3 % iki 51 008 SEK, tuo tarpu veiklos pajamos beveik padvigubėjo iki 2 090 mln. SEK. (nuo 1 231 mln. SEK 2014 metais).

Transformacija – pakeliui
Veiklos pajamos, atėmus restruktūrizacijos sąnaudas per paskutinį metų laikotarpį, virto 191 mln. SEK nuostoliu, tačiau tai yra žymiai geriau nei 815 mln. SEK nuostolis, patirtas tuo pačiu prieš tai buvusių metų laikotarpiu. Veiklos pelno rodikliai taip pat gerėjo ir pasiekė –1,7 % minėtu laikotarpiu, lyginant su –6,6 % per 2014 m. IV ketv. Visų metų veiklos pelnas sudarė 4,1 %, padidėjęs nuo 2,3 % per tą patį prieš tai buvusių metų laikotarpį. Šiuos santykinai palankius plėtros rodiklius pavyko pasiekti neatsižvelgiant į mažesnes pardavimo apimtis, mažą panaudojimo rodiklį ir 158 mln. SEK kreditą Kinijoje.

„Pasaulinė rinka 2015 metais išliko nepakitusi arba atskirais atvejais mažėjo, tačiau „Volvo CE“ ir toliau vykdė vidines priemones, didinančias pelningumą ir išteklių panaudojimo efektyvumą“, – situaciją komentavo „Volvo Construction Equipment“ prezidentas Martinas Weissburgas. „Neatsižvelgiant į mažesnes pardavimo apimtis, mūsų veiklos rezultatai gerokai pagerėjo lyginant su tuo pačiu 2014 metų laikotarpiu. Mes padidinome rinkos dalį stambesnių, pelningesnių mašinų segmentuose, užbaigėme pasitraukimą iš ekskavatorinių krautuvų, greiderių ir frezų rinkos ir sustiprinome naują valdymo struktūrą, kuri padės priimti aiškius, gerai informuotus sprendimus. Tai įrodo, kad „Volvo“, SDLG ir „Terex Trucks“ komandų veiksmai transformuojant „Volvo CE“ pasauliniu mastu duoda rezultatų.“ 

1 lentelė. Grynoji „Volvo Construction Equipment“ apyvarta pagal rinkas, milijonais Švedijos kronų 

1 lentelė. Grynoji „Volvo Construction Equipment“ apyvarta pagal rinkas, milijonais Švedijos kronų Pabaiga.

2016 m. vasaris

Daugiau informacijos rasite čia: www.volvoce.com/press 

Arba galite susisiekti:

Thorsten Poszwa
Išorės ryšių direktorė
„Volvo Construction Equipment“
Tel.: +32 490 65 96 68
Email: thorsten.poszwa@volvo.com 
Twitter: http://twitter.com/VolvoCEGlobal 

Brian O’Sullivan
SE10
Londonas
Tel.: +44 77 333 50307
Email: osullivan@se10.com