„Volvo CE“ didina naudingojo darbo trukmę nuotoliniuose objektuose su virtualiąja tikralaike technine pagalba

Siekdama paspartinti diagnostiką ir mašinų galimų problemų sprendimą, „Volvo Construction Equipment“ suteikia galimybę įgaliotųjų atstovų nuotoliniams technikams interaktyviuoju papildytosios realybės vaizdo ryšiu tiesiogiai bendrauti su biure dirbančiais gaminių specialistais, „Volvo“ gaminių ekspertais bei inžinieriais.

„Volvo Construction Equipment“ („Volvo CE“) siūlo galimybę Europoje, Artimuosiuose Rytuose, Afrikoje ir Okeanijoje dirbantiems įgaliotųjų atstovų nuotoliniams technikams išvykus į objektą tiesiogiai bendrauti su „Volvo“ gaminių ekspertais ir inžinieriais.

Savo mobiliuosiuose telefonuose naudodamiesi tikralaikės techninės pagalbos programėle, nuotoliniai technikai galės inicijuoti interaktyvųjį vaizdo skambutį su savo įgaliotojo atstovo biure dirbančiais specialistais ir prireikus pakviesti „Volvo“ gaminio ekspertą bei inžinierių, kad būtų galima gauti papildomų žinių, reikalingų problemomis diagnozuoti ir šalinti.

Papildytosios realybės technologija leidžia visoms susijusioms šalims tiksliai matyti, ką mato nuotolinis technikas, ir rodyti ekrane esančius komponentus. Be to, tokius pokalbius galima įrašyti ir panaudoti ateityje, jei prireiktų atlikti papildomą analizę.

„Jei nuotoliniam technikui anksčiau prireikdavo daugiau pagalbos, siekiant diagnozuoti ir pašalinti problemą, jis padarydavo nuotraukų, grįždavo atgal į atstovybę ir konsultuodavosi su kolegomis arba skambindavo „Volvo“ gaminio techninės pagalbos komandai. Dėl to į objektą tekdavo vykti kelis kartus, tuo tarpu klientui tęsdavosi prastovos“, – aiškino „Volvo CE“ naudingosios darbo trukmės sprendimų vadovas Aramas Ibrahimas.

„Dabar nuotoliniai technikai gali pasitelkti savo kolegų kompetenciją, tarsi šie būtų kartu su jais kliento objekte. Tą patį komponentą gali matyti ir aptarti iki keturių žmonių. Galima rodyti konkrečius ekrane matomus objektus, teikti pasiūlymus, ką būtų galima išbandyti, ir stebėti mašinos elgseną tikruoju laiku. Tokiu būdu paspartiname trikčių paiešką, maksimaliai apribojame kelionių poreikį ir gerokai greičiau grąžiname mašiną į eksploataciją.“

Dar glaudesnis bendradarbiavimas

Net ir patvariausios mašinos retkarčiais patiria techninių problemų, todėl labai svarbu glaudžiai dirbti gamintojų ir įgaliotųjų atstovų komandoje, kad būtų galima kaip įmanoma greičiau jas išspręsti, apsaugant kliento produktyvumą ir pelningumą.

„Volvo CE“ ir įgaliotieji atstovai įsipareigoja užtikrinti glaudų ir efektyvų bendradarbiavimą, tarsi būtume viena didelė bendrovė. Per pastaruosius kelerius metus įgyvendinome bendrą atvejų nagrinėjimo sistemą. Ji padėjo gerokai pagerinti įgaliotųjų atstovų priežiūros technikų prieigą prie informacijos bei techninės pagalbos, todėl „Volvo“ tyrimų ir plėtros komandas ėmė pasiekti daugiau gyvybiškai svarbios informacijos.

„Tikralaikė techninė pagalba – tai kitas žingsnis mūsų bendradarbiavimo srityje, siekiant pirmaujančios klasėje naudingojo darbo trukmės. Kartu tai yra mūsų skaitmeninimo kelionės dalis. Su nekantrumu stebime, kaip tiesiamas kelias ateities technologijoms, pvz., išmaniesiems akiniams bei galimybei pamatyti vidines konstrukcijas. Tuo tarpu tikralaikė techninė pagalba padės dar labiau padidinti mūsų efektyvumą ir maksimaliai išauginti mašinų naudingojo darbo trukmę“, – padarė išvadą Aramas.

Apsilankykite „Volvo CE“ svetainėje, kur rasite daugiau informacijos apie „Volvo“ naudingojo darbo trukmės paslaugas.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis:

Anne Bast

Prekių ženklo, rinkodaros & vadovė; Komunikacija
„Volvo Construction Equipment“
Pardavimo regionas Europa / Tarptautinis pardavimas
El. paštas: anne.bast@volvo.com