„Volvo CE“ ir „Volvo Trucks“ pristatė klientui visiškai elektrinius gaminius

Išleidus naujos kartos nulinio išmetamųjų teršalų kiekio mašinas, viena didžiausių Prancūzijos rangos įmonių „Eiffage“ gavo visiškai elektrinius „Volvo“ FE Electric sunkvežimį bei „Volvo“ ECR25 Electric mini ekskavatorių, tokiu būdu tapdama pirmąja tokių produktų gavėja Prancūzijoje.

„Volvo“ ECR25 Electric mini ekskavatorius ir „Volvo“ FE Electric sunkvežimis

Gruodžio 17 dieną klientui buvo pristatyta pirmoji visiškai elektrinė „Volvo Construction Equipment“ (toliau „Volvo CE“) mašina ir pirmasis visiškai elektrinis „Volvo FE“ sunkvežimis Prancūzijoje, taip paspartinant ilgalaikį perėjimą prie tvarių transporto ir infrastruktūros sprendimų. 

Naujieji produktai – elektrinis „Volvo FE“ sunkvežimis su elektra varomu kranu ir „Volvo“ ECR25 Electric mini ekskavatorius – pristatyti viena didžiausių Prancūzijoje rangos įmonių bei ilgametei „Volvo“ klientei – „Eiffage“. Šios mašinos patvirtina „Eiffage“ strategiją pereiti prie mažos anglies emisijos įrangos ir yra numatytos dirbti ambicingame Didžiojo Paryžiaus Ekspreso (angl. Grand Paris Express) transporto projekte Prancūzijos sostinėje. Tai Prancūzijos sostinėje vystomas greitųjų traukinių projektas, kuris pridės apie 200 kilometrų (120 mylių) naujų geležinkelio bėgių bei 68 naujų stočių, o jį užbaigus iš viso aptarnaus du milijonus keleivių per dieną.

„Volvo Trucks“ ir „Volvo Construction Equipment“ įmonių pirmųjų visiškai elektrinių gaminių perdavimas klientui buvo pažymėtas nedidele ceremonija Paryžiuje. Joje dalyvavo Benoit de Ruffray – „Eiffage Group“ CEO, bei „Volvo Trucks“ ir „Volvo CE“ Prancūzijos padalinių atstovas. Dėl su Covid-19 susijusio kelionių ribojimo, „Volvo Group“ CEO Martinas Lundstedtas, „Volvo CE“ prezidentas Melkeris Jernbergas ir „Volvo Trucks“ prezidentas Rogeris Almas dalyvavo nuotoliniu būdu. 

„Iki 2030 metų norime, kad daugiau kaip trečdalis „Volvo Group“ parduodamų mašinų būtų elektrinės. Negalime to padaryti vieni, norime kad tame dalyvautų ir mūsų klientai bei partneriai, pavyzdžiui tokie kaipo „Eiffage“, bei platesnė visuomenė,“ – sako „Volvo Group“ CEO Martinas Lundstedtas. „Šiandien yra jaudinantis įsimintinas įvykis šioje kelionėje, formuosiančios transporto ir infrastruktūros projektų ateitį.“

„Šiandien klientui pristatytas šis elektrinis sunkvežimis bei statybos mašina – tai revoliucijos transporto ir infrastruktūros sprendimų srityje pradžia,“ – sutinka „Volvo CE“ prezidentas Melkeris Jernbergas. „Būkite tikri – elektrinės mašinos neliks tik nišiniais produktais. Per artimiausius metus ir dešimtmečius jos taps dominuojančiomis mažo arba nulinio taršumo mašinomis. Kartu naudojant švarią el. energiją, neįmanoma nuvertinti jų potencialo padedant siekti klimato kaitos kontrolės tikslų, užtikrinant geresnę oro kokybę bei pagalbos kuriant pasaulį, kuriame norėtume gyventi. Labai džiaugiuosi, kad šią kelionę pradedame su tokiais draugais kaip „Eiffage“. 

„Toliaregiškai mąstančių klientų, pvz., „Eiffage“, palaikymas yra svarbus veiksnys ateityje kuriant tvarius transporto sprendimus. Artimas bendradarbiavimas su klientais leidžia mums visiems sparčiau mokytis ir kartu pagreitinti tiesiog būtiną perėjimą į neiškastinio kuro erą,“ – sako Rogeris Almas, „Volvo Trucks“ prezidentas.

Šie pirmieji Prancūzijoje pristatyti produktai tiek „Volvo CE“, tiek ir „Volvo Trucks“ yra svarbus ir tvirtas žingsnis nulinės emisijos produktų linkme. Dėl mažo triukšmingumo ir vibracijų lygio, o taip pat išmetamųjų dujų nebuvimo, elektriniai sunkvežimiai ir mašinos gerai pritaikyti atitikti griežtus aplinkosaugos reglamentus miestų teritorijose, uždarose erdvėse ar atliekant specifinius darbus. Šios mašinos suteikia naujų galimybių miestų statybos, o taip pat kelių infrastruktūros kūrimo srityse.

„Volvo“ FE Electric 6X2 sunkvežimis pagamintas „Volvo“ gamykloje Blainville sur Orne mieste Prancūzijoje. Jis bus naudojamas atgabenti ir surinkti įrankius bei atsargines dalis griovimo darbams Didžiojo Paryžiaus Ekspreso projekto 1-os dalies 16-oje linijoje ir T2B dalies 15 linijoje. Nuvažiuos apie 150 km per dieną neišmesdamas į orą jokių teršalų.

„Volvo“ ECR25 Electric mini ekskavatorių „Eiffage“ naudos kaip pagalbinę mašiną griovimo ir ardymo darbuose, kur taipogi užtikrins nulinę CO2 emisiją bei žymiai mažesnius triukšmo ir vibracijų lygius, negu tradicinės mašinos su dyzeliniais varikliais. Ši 2,5 tonų mašina pasižymi tokiu pačiu našumu kaip ir jos dyzelinis atitikmuo, o jos akumuliatorių baterijos, priklausomai nuo panaudojimo srities, pakanka keturioms valandoms darbo. „Volvo“ ECR25 Electric buvo sukurtas ir pagamintas „Volvo CE“ gamykloje Prancūzijos Belley mieste.

DAUGIAU INFORMACIJOS

Anne Bast

Prekės ženklo vadovė, Rinkodaros ir komunikacijos skyrius
„Volvo Construction Equipment“
Pardavimų regionas Europa / Tarptautinis
El. paštas: anne.bast@volvo.com