Patobulintas „Dig Assist“ taikomųjų programų užtikrina naują kasimo tikslumo lygį

„Volvo CE“ sukurtas „Dig Assist“ priemonių komplektas jau įrodė, kad gali užtikrinti reikiamą kasimo tikslumą per vos nedidelę dalį įprasto laiko. Dabar patobulinta ir papildyta daugybe naujų funkcijų, „Dig Assist“ sistema dar kartą kilstelėjo kokybės kartelę – leidžia pasiekti maksimalų kasimo darbų produktyvumą, efektyvumą ir saugumą.

volvo dig assist

Dirbti mašina visada reikės daug įgūdžių, tačiau juk visai ne pro šalį padidinti net pačių geriausių jūsų operatorių produktyvumą. „Volvo Construction Equipment“ („Volvo CE“) siūloma kasimo pagalbos sistema „Dig Assist“ leidžia išnaudoti visą ekskavatoriaus potencialą. Naudodamiesi kabinoje įrengtu „Volvo Co-Pilot“ planšetiniu kompiuteriu, operatoriai visiškai lengvai gali greitai ir nepriklausomai valdyti visas kasimo operacijas – ar tai būtų darbų vietų išlyginimas, tranšėjų kasimas, nuolydžių planiravimas ar profilių formavimas. Taip pat svarbus saugos ir patogumo aspektas, kadangi su „Dig Assist“ nebereikia rankiniu būdu sužymėti darbų vietos ir tikrinti gylių bei nuolydžio kampų.

Išsamus vaizdas: mašinos valdymas

„Dig Assist“ galima įsigyti su 2D, „In-Field Design“ arba 3D priemonėmis – jos pateikia operatoriams išsamų kasimo planą jiems tiesiog patogiai sėdint kabinoje.

Jau gan ilgai naudojama 2D taikomoji programa skirta darbų vietos planiravimui ir nuolydžių profiliavimui. Šis „Dig Assist“ variantas naudojasi realaus laiko duomenimis ir aiškiai operatoriams rodo, kada pasiekiamas tikslinis kasimo gylis ar nuolydžio kampas.

„Dig Assist“

„In-Field Design“ variantas labai palengvina šiaip daug laiko užimančius darbus – leidžia operatoriams per kelias iš popierinio brėžinio sukurti skaitmeninį kasimo darbų modelį. Ši sistema naudoja GNSS ir RTK navigacijos technologiją ir gali užtikrinti centimetrų tikslumą labai įvairiuose darbuose, pvz., kasant tranšėjas, pamatus, ruošiant privažiavimo kelią ar baseiną. Atliekamų darbų duomenis galima įrašyti ir į „Volvo Co-Pilot“, ir, jeigu prireikia, pratęsti darbą kitą dieną.

„Volvo Dig Assist“

3D variantas yra idealus pasirinkimas sudėtingiems ir didesniems infrastruktūros projektams. Siūlydamos pilną 3-matį funkcionalumą, „Topcon 3D-MC“ ir „Trimble Earthworks“ sistemos suteikia „Dig Assist“ galimybę projektus įkelti tiesiai į „Volvo Co-Pilot“ – šia galimybe siūlyti abu sprendimus pasižymi tik „Volvo“. Tiesiog importuokite projekto failą ir imkitės darbo.

„Volvo Dig Assist“

„Volvo Active Control“ – sėkmingas valdymo su elektronikos pagalba sprendimas

Su „Volvo Active Control“ galite kiekvieną dieną atlikinėti tą pačią užduotį ir visada pasiekti tokį patį nekintamai gerą rezultatą. Pirmąjį kartą rinkai pristatyta 2019 metais, ši mašinos valdymo sistema nurodo operatoriui funkcijas, kurių reikia kasimo procesui automatizuoti ir užtikrinti tobulą rezultatą, ir visa tai atlikti iki 45 % greičiau negu planiruojant tradiciniu būdu. Ši sistema taip pat valdoma per 10" kabinoje įrengtą „Volvo Co-Pilot“ ekraną. „Volvo Active Control“ yra valdymo su elektronikos pagalba sprendimas, apjungtas su nauja „Volvo“ elektro-hidrauline valdymo sistema, o taip pat „Dig Assist“ programinės įrangos platforma.

„Volvo Active Control“

„Volvo Active Control“

Planiravimas tampa žymiai lengvesnis – tai leidžia pusiau autonominės praniravimo funkcijos. Įvedus į sistemą darbui atlikti reikalingus parametrus, ekskavatorius automatiškai reguliuoja strėlės ir kaušo judesius, kaušo pakreipimo kampą ir kasimo gylį taip, kad kasimas būtų itin tikslus, sudarytų pageidaujamą formą ir užtikrintų visiškai tikslų nuolydžio kampą. Ir visa tai dabar suderinama su 3D sistema („Topcon“). Naudodamiesi Nustatytų ribų (angl. Boundary limits) paketu, operatoriai taip pat gali automatiškai sustabdyti sukimąsi ties nustatytu, taip palengvinant kasimą ir sunkvežimių krovimą. O jeigu dirbame ankštoje erdvėje, operatoriai gali iš anksto nustatyti strėlės ir kaušo pakėlimo ir sukimosi ribas, kad išvengtų šonuose ir viršuje esančių kliūčių.

Naujos Bortinės svarstyklės

Nustatydami optimalų kraunamos medžiagos kiekį iki šiol galėdavote pasikliauti tik intuicija. „Volvo CE“ dinaminė krovinio svėrimo sistema – Bortinės svarstyklės (angl. On-Board Weighing) – leidžia realiuoju laiku matyti kiekvieno kaušo įkrovą ir padeda operatoriams kiekvieną kartą pakrauti tiek, kiek reikia. Ši sistema leidžia išvengti perkrovimo ir per mažo pakrovimo, o taip pat užtikrina, kad kiekvienas sunkvežimis neviršys leistino keliui svoriui ir bus pilnai pakraunamas. Operatoriai gali nusistatyti tikslus, pvz., kiek reikia pervežti pagal nuvažiavimo skaitiklį arba pageidaujamą tikslinę sunkvežimio įkrovą. Tuo tarpu kitos specialios funkcijos, pvz., pakrovimo tara, esamo krovinio atrakinimas ir paskutinio pridėtojo kaušo nepaisymas, užtikrina optimalų darbų tikslumą. O krovimo zonos žymeklis leidžia operatoriams nurodyti krovimo zonos vietą, taip padedant išvengti praleistų arba neteisingai pridėtų kaušų įkrovų. Ši sistema taip pat suskaičiuos visus kaušus, iškrautus iš anksto nustatytoje krovimo zonoje.

„Dig Assist“

Kita daug žadanti greitai pasirodysiant „Dig Assist“ priemonių rinkinio naujovė – išplėstinės Bortinių svarstyklių funkcijos (angl. On-Board Weighing Advanced), ypač tinkanti sunkvežimių krovimo darbams. Sunkvežimio režimas suteikia operatoriui galimybę sugrupuoti darbus pagal kliento projektus ar užduotis, sukurti skirtingų medžiagų tipų sąrašus ir nustatyti konkrečius tikslus dažniausiai naudojamiems sunkvežimiams.

„Dig Assist“

Patogūs esminiai dalykai

„Volvo Co-Pilot“ sistemoje yra įdiegtos programos, skirtos palengvinti operatoriaus darbą. „Orai“, „Skaičiuotuvas“ ir „Pastabos“ yra naujos programėlės, veikiančios panašiai kaip jų analogai išmaniajame telefone. „Dig Assist“ taip pat dera su daugeliu išmaniųjų įrankių, kas padeda dar efektyviau išnaudoti ekskavatorių, pvz., „Volvo Smart View“ – pateikianti operatoriams 360° aprėpties vaizdą iš viršaus. Šis vaizdas gali būti rodomas „Volvo Co-Pilot“ planšetiniame kompiuteryje arba mašinos ekrane. Be to, „Dig Assist“ galima naudoti su daugeliu padargų, įskaitant kreipimo-sukimo mechanizmus, pakreipiamus kaušus ir greito prikabinimo įtaisus, kuriuos visus galima lengvai įtraukti į „Dig Assist“ priemones.

Kadangi tai yra visiškai integruota ir gamykloje montuojama „Volvo“ sistema, visiems „Dig Assist“ komponentams, aparatūrai ir programinei įrangai teikiamas pilnas „Volvo“ įgaliotųjų atstovų palaikymas. Ir ne tik tai – „Dig Assist“ galima atnaujinti į naujausią programinės įrangos versiją nekviečiant įgaliotojo atstovo techniko – tai leidžia nauja belaidžio atnaujinimo funkcija, visai kaip mobiliajame telefone. Naujoji versija leidžia gauti nuotolinį palaikymą tiesiai iš kabinos – tam skirtas „Volvo Co-Pilot“ įrengtas pagalbos mygtukas.

„Dig Assist“

DAUGIAU INFORMACIJOS

Anne Bast

Prekės ženklo vadovė, Rinkodaros ir komunikacijos skyrius
„Volvo Construction Equipment“
Pardavimų regionas Europa / Tarptautinis
El. paštas: anne.bast@volvo.com