Gerus rodiklius rodo pirmąjį ketvirtį 23 % padidėję pardavimai

Kadangi praėjusių metų antroje pusėje pasireiškė stiprus ekonominis pagyvėjimas, kurį įtakojo infrastruktūros segmentas ir pagerėjusi statybų veikla, tai „Volvo Construction Equipment“ (Volvo CE) 2021 metų pirmąjį ketvirtį, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, pajuto staigų bendrosios paklausos padidėjimą ir taip pat 73 % padidėjo užsakymų skaičius.

Kinijoje, pasaulyje didžiausioje statybinės įrangos rinkoje, paklausa sustiprėjo dėl valstybinių investicijų į infrastruktūrą. Kartu su pardavimų padidėjimu visose pasaulio rinkose Kinijos investicijos padėjo „Volvo CE“ kompensuoti praėjusiais metais „Covid-19“ sukeltą neigiamą poveikį 2021 metų pirmojo ketvirčio finansiniams rezultatams. Pirmąjį ketvirtį taip pat 53 % padidėjo ir tiekimas, kurį paskatino didesni pardavimai visuose regionuose ir čia vėl didžiausias augimas buvo Kinijoje.

Per pirmuosius tris 2021 m. mėnesius „Volvo CE“ grynoji apyvarta padidėjo 23 % iki 24 742 mln. SEK (2020 m. pirmąjį ketvirtį buvo 20 148 mln. SEK) – šiek tiek daugiau nei tuo pačiu 2019 metų laikotarpį prieš pandemijos smūgį. 3 822 mln. SEK siekiančios veiklos pajamos taip pat padidėjo lyginant su tuo pačiu 2020 metų laikotarpiu, kai buvo 2 678 mln. SEK. Teigiamą poveikį pajamoms taip pat turėjo didesnis mašinų kiekio ir pajėgumų panaudojimas pramonės sistemoje, išlaidų sumažėjimas ir padidėję pajamos už aptarnavimą, kurias iš dalies kompensavo neigiami sudėtiniai poveikiai. Tai atsispindėjo ir veiklos pelne, kuris siekė 15,4 % ir buvo didesnis nei tą patį ankstesniųjų metų laikotarpį (13,3 %).

Prie užsakymų skaičiaus padidėjimo 73 % 2021 m. pirmąjį ketvirtį taip pat prisidėjo didelės investicijos į infrastruktūrą, žemas atsargų lygis pas prekybos agentus ir jų poreikis papildyti atsargas. Lyginant su lauktu sulėtėjimu ir neapibrėžtumu, kuriuos praėjusiais metais sukėlė „Covid-19“ protrūkis, tiekimas visuose regionuose padidėjo. Poreikis didelėms ir vidutinėms mašinoms buvo didesnis nei kompaktiškoms mašinoms.

Rinkų raida

Nepaisant to, kad visose rinkose pasireiškė bendrasis poreikio padidėjimas, metų startas Europoje dėl susijusių su „Covid-19“ apribojimų tokiose pagrindinėse rinkose kaip Prancūzija ir Vokietija buvo lėtas bet po to įgijo pagreitį. Nors bendras užsakymų skaičius dėl didesnės paklausos antroje ketvirčio pusėje padidėjo 87 %, bendroji rinkos plėtra Europoje sumažėjo 9 %. Kinijoje, lyginant su labai mažais (dėl „Covid-19“ poveikio) kiekiais 2020 m. pirmajame ketvirtyje, pirmuosius du mėnesius „Volvo CE“ rinkos plėtra siekė 142 %. Azija (neskaitant Kinijos) taip pat nudžiugino teigiamu metų startu su 16 % pagerėjimu, kuris buvo labai gerai pastebimas pagrindinėse rinkose, įskaitant Indiją, Korėją ir Pietryčių Aziją. Pietų Amerika taip pat laikosi stipriai su 41 % padidėjimu lyginant su praėjusiais metais, kuris atspindi padidėjusią prekių paklausą. Tuo tarpu Šiaurės Amerikoje su tolimesnėmis vyriausybės investicijomis į infrastruktūrą susiję lūkesčiai tarp klientų skatina teigiamus sentimentus ir dėl to, lyginant su 2020 m. pirmuoju ketvirčiu, matomas 7 % padidėjimas.

„Volvo CE“ prezidentas Melker Jernberg sako: „Paklausos didėjimas šių metų pirmąjį ketvirtį ir pardavimų augimas visuose regionuose bei rinkose suteikia pasitikėjimo. Mes galime būti tikri, kad atlaikėme mūsų klientams ir darbuotojams bei pramonės šakai sunkų laikotarpį ir kad dabar jau matome veiklos suaktyvėjimą. Daugelyje šalių pastebėjome didėjančias investicijas į senstančią infrastruktūrą ir tikimės, kad tai tęsis ateityje. Kartu su aukštu statybinės veiklos lygiu keliuose kituose sektoriuose ši paklausa naujoms mašinoms ir paslaugoms pirmąjį ketvirtį atsispindėjo stipriai išaugusiame tiekime bei užsakymų skaičiuje.“

1 lentelė. „Volvo Construction Equipment“ grynoji apyvarta pagal rinkas, milijonai Švedijos kronų

Pardavimai pagal rinkas

Trys pirmi mėnesiai

 

Mln. SEK

2021

2020

Pokytis

Europa

7,263

6,477

12 %

Šiaurės Amerika

4,297

3,711

16%

Pietų Amerika

674

559

21 %

Azija

11,319

8 403

35%

Afrika ir Okeanija

1,189

998

19%

Iš viso

24,742

20,148

23%

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis:

Anne Bast

Prekių ženklo, rinkodaros & vadovė; Komunikacija
„Volvo Construction Equipment“
Pardavimo regionas Europa / Tarptautinis pardavimas
El. paštas: anne.bast@volvo.com