„Volvo CE“ estetiškas gaminių ženklinimas – apdovanojimų pelniusios dizaino filosofijos dalis

Šis paprastas perėjimas prie trumpesnių ir ne tokių sudėtingų gaminių pavadinimų – gerokai platesnio masto „Volvo Construction Equipment“ („Volvo CE“) pasiryžimas pažvelgti į pavadinimus labiau holistiniu požiūriu. Ši naudoji dizaino filosofija ir žymėjimo politika, glaudžiau deranti su prekės ženklo aukščiausios klasės potyriais, jau laimėjo prestižinį 2020 metų „Red Dot“ apdovanojimą už gaminio dizainą.

Šį mėnesį pristatomi nauji ir atnaujinti gaminiai su „Volvo“ prekės ženklu nuo šiol ant šono bus žymimi tik gaminio tipu ir dydžiu – daugiau niekuo. Visa papildoma gaminio informacija, pvz., modelio serija ir modelio variantas, ir toliau bus pateikti specifikacijose, brošiūroje arba PIN plokštelėje, taigi, klientų gaminių priežiūros ir dalių užsakymo procedūra nesikeis.

Tikroji šio pakeitimo motyvacija – priartinti gaminio žymėjimo politiką prie bendrovės skandinaviškojo minimalizmo paveldo ir ilgai brandinto noro sukurti estetišką, aiškų, beribį bei į žmogų orientuotą dizainą. 

Funkcijos ir dizaino aiškumas

„Volvo CE“ dizaino direktorius Gustavo Guerra kalbėjo: „Mes visada siekiame sąžiningo ir paprasto dizaino, kuris pulsuotų išmaniąja mūsų gaminių galia. Vis dėlto supratome, kad mūsų prekės ženklo žymėjimas neatitiko gaminių kokybės tikslingumo ir progresyvumo. Šis naujasis sprendimas skirtas įnešti pasitikėjimo ir aiškumo – ne tik operatoriams, bet ir visiems kitiems statybvietės darbuotojams – štai, ką turime omeny kalbėdami apie beribį dizainą.“

Moderniose statybvietėse šiuo metu gerokai mažiau akcentuojamas gaminys ir gerokai labiau – pati statybvietės visuma. Šiuo atnaujintu gaminių žymėjimu „Volvo CE“ siekia sukurti aiškesnę informacijos sklaidą visiems susijusiems asmenims – nuo operatoriaus statybvietėje iki administratoriaus. Be to, naujų technologijų atsiradimas skatina dažniau diegti į gaminius naujinius dar nepasiekus naujos kartos, taigi, pašalinus poreikį keisti gaminio pavadinimą su kiekvienu naujiniu (ar jis būtų stambus, ar smulkus), užtikrinama prekių ženklų estetika, paprastumas ir prasmė.

„Priėjome kryžkelę, kurioje susikerta nauji ir tradiciniai darbo metodai“, – kalbėjo Gustavo. „Elektrinių autonominių ir internetinių technologijų plėtra auga kartu su mūsų nedingusiu poreikiu dyzelinei įrangai, taigi, greitai gaminių naujinimo sparta ims augti eksponentiškai. Į rinką atėjo pokyčių metas, tačiau tai nebūtinai turi įnešti painiavos į mūsų prekių ženklų struktūrą.“

Pristatyti pirmieji modeliai su naujuoju žymėjimu

Nesvarbu, ar tai – kabinos, operatoriaus valdymo elementų, gaminio rėmo ar techninės funkcijos modifikacija: kiekvienas pakeitimas nebeturės atsispindėti ilgame ir sudėtingame modelio pavadinime, kai jis bus pristatytas rinkai. Tai iš esmės reiškia, kad iš išorinės vaizdinės tapatybės šaliname pakeitimo būseną ir gaminio specifikaciją, palikdami tik gaminio santrumpą ir dydį. Visa techninė informacija perteikiama įprastai – PIN plokštelėse ir rinkodaros medžiagoje. Pirmieji naujosios žymėjimo politikos modeliai – du pirmieji elektriniai modeliai – ECR25 ir L25 – ir ECR58, F karta, neseniai iškovojusi prestižinį „Red Dot“ apdovanojimą už gaminio dizainą. Apdovanojimas – tai rinkoje plačiausiai pripažintas pramoninio dizaino kokybės ženklas. Savo pareiškime komisijos nariai teigė, kad „jiems paliko įspūdį subalansuota konstrukcija, apimanti ne tik kabiną, bet ir išorę bei naudotojo patirtį“.

Ši naujoji dizaino filosofija turės mažai įtakos klientams, pageidaujantiems įsigyti gaminių, užsakyti dalių ar pristatyti juos priežiūrai atlikti. Klientai – lygiai taip pat kaip ir šiandien – ir toliau galės surasti specifikacijas PIN plokštelėje, kur pateikiamos detalios konfigūracijos, reikalingos priežiūros paslaugoms, dalims ar remonto darbams užsakyti.

Pakeitimas laipsniškai pristatomas visuose naujuose ir atnaujintuose modeliuose, pristatytuose nuo šių metų. Perėjimas numatomas iki maždaug 2025 metų.

„Tai nėra tik pervadinimo inciatyva“, – tvirtina Gustavo. „Tai – mūsų dizaino filosofija – principas, padedantis kurti naujos kartos statybinę techniką. Pagrindinė mūsų vaidmens dalis – padėti klientams orientuotis kintančiame skaitmeniniame pasaulyje ir perduoti aiškią ir atvirą žinutę, kuria jiems palengvintume pokyčių supratimą.“

DAUGIAU INFORMACIJOS

Tiffany Cheng

Išorės ryšių direktorė
„Volvo Construction Equipment“
Tel: +32 499 56 68 47
El. paštas: tiffany.cheng@volvo.com

Brian O'Sullivan

SE10
Londonas
Tel.: +44 7733350307
El. paštas: osullivan@se10.com