„Volvo“ lankstaus rėmo savivarčiai: tvirti pusę amžiaus

Praėjus 54 metams nuo lankstaus rėmo savivarčio koncepcijos pasirodymo, „Volvo CE“ toliau išlieka lyderė šioje srityje. Net bendrai sukurto „LEGO® Technic™“ 6X6 lankstaus rėmo savivarčio modelis „Volvo A60H“ yra inžinerijos stebuklas – jis veikia valdymo programų pagalba ir turi visiškai automatinę transmisiją.

„Gravel Charlie“, „Volvo“ A60H, A60H „Lego“ modelis

„Volvo Construction Equipment“ („Volvo CE“) buvo pirmoji išpopuliarinusi lankstaus rėmo savivarčio koncepciją 1966 m., atsiradus 10 tonų krovumo DR631, švelniai vadinamam „Gravel Charlie“. Po beveik 54 metų bendrovė vis dar veža žemę, žvyrą ir įvairias kitokias medžiagas nelygiomis, purvinomis, slidžiomis, stačiomis ar kitaip nepravažiuojamomis vietovėmis. „Volvo CE“ išlieka rinkos lyderė ir toliau pateikia naujovių H serijos asortimente, į kurį dabar įeina jos kada nors pagamintas didžiausias lankstaus rėmo savivartis – 60 tonų galios A60H.

Visai kaip tikras

Lygiai kaip menas atspindi realybę, taip pat „LEGO® Technic™“ 6X6 lankstaus rėmo savivarčio modelis „Volvo A60H“ yra įspūdingas inžinerijos produktas. Jo milžiniškoje dėžėje telpa 2.193 dalys, įskaitant šešias dideles padangas ir sunkiuosius variklius. Visai kaip realybėje, jis yra technologinio išradingumo pavyzdys, kuris valdomas programų pagalba, turi visiškai automatinę transmisiją ir yra pirmas toks „LEGO Technic“ prekių ženklo modelis.

55 tonų (60 tonų) galios A60H (tikrasis) skirtas vežti sunkius krovinius sunkiomis bekelės sąlygomis, įskaitant karjerus, atviras kasyklas ir didelius žemės vežimo darbus. „LEGO Technic“ ir „Volvo CE“ inžinieriai norėjo, kad naujajame modelyje atsispindėtų tikro daikto kokybė, patikimumas ir patvarumas. Žinoma, šis modelis yra didelis – jo aukštis 200 mm (7 coliai), plotis 200 mm (7 coliai) ir ilgis net 600 mm (23 coliai). Jame gausu išmaniųjų funkcijų, tarp kurių nemažiau svarbi sudėtinga vidinės pavaros sistema, kuri yra visiškai automatinė ir motorizuota, visai kaip tikro daikto.

Varikliai gerai integruoti ir paslėpti po savivarčio kėbulu bei kabina, o valdymo centro „Bluetooth“ sumaniai įjungiamas pasukant A60 kabinos viršuje esantį švyturėlį. Labai panašiai kaip tikros mašinos visos elektroninės valdymo sistemos, šio modelio „Technic Control+“ centras ir mobiliojo telefono funkcija, kuri pridedama prie jo, valdo šį modelį, leisdami jam judėti pirmyn ir atgal, važiuoti į vieną ir kitą pusę ir pakelti bei nuleisti savivarčio kėbulą. Tai dar ne viskas, nes „Control+“ sistema taip pat padidina žaidimo vertę, nustatydama naudotojams keletą iššūkių, pabrėžiančių mašinos savybes, pavyzdžiui, judėjimą įkalnėn, pavarų perjungimą ir krovinio išvertimą.

Šiam modeliui įtaką padarė A60H novatoriškos savybės ir paskutinės inovacijos. Ši mašina nenugalima su pritaikytu pavaros agregatu, automatinės pavaros deriniais, įskaitant diferencialo 100% blokavimo mechanizmus, visų rūšių pagrindui pritaikytu vežimėliu, hidromechanine vairo sistema ir aktyviąja pakaba. A60H (tikrasis) turi aktyviąją hidraulinę priekinę pakabą, kuri leidžia sudėtingomis sąlygomis gabenti medžiagas didesniu greičiu, važiuojant optimizuoja operatoriaus komfortą bei stabilumą. Dėl jos mašina galima per trumpesnį laiką pervežti daugiau medžiagų, taip pasiekiant neprilygstamą našumą.

Džiaugsmai nesibaigia net po pagaminimo

„Praėjus daugiau kaip 50 metų po to, kai pasauliui parodėme tai, ką gali padaryti lankstaus rėmo savivartis, mes vis dar kuriame naujoves ir tobuliname šia koncepciją“, sako Mats Bredborg iš „Volvo CE“. „LEGO Technic“ ir ٠Volvo CE“ inžinieriai atliko puikų darbą, atkartodami A60H miniatiūroje. Jis ne tik kad atrodo kaip mūsų A60H, bet taip pat yra pagrįstas jo naujoviškos inžinerijos bei išmanaus dizaino filosofija. „Control+“ mobilioji programėlė ir automatinė transmisija yra neįtikėtinos. „Net yra ir tinkamai veikia visos saugos funkcijos – pagrindinis visų „Volvo“ mašinų elementas.

„Tai vienas iš sudėtingesnių „LEGO Technic" komplektų pastaraisiais metais“, sako Niels Henrik Horsted, „LEGO“ grupės rinkodaros direktorius, Produktai & Rinkodaros plėtra. „Išmanus dizainas yra didelis gamybos proceso iššūkis, o naujoji „LEGO Technic Control+“ programėlė leidžia valdyti mašinos funkcijas nuotoliniu būdu, todėl džiaugsmai tęsiasi dar ilgai po pagaminimo su šios programėlės iššūkiais“.

DAUGIAU INFORMACIJOS

Anne Bast

Prekių ženklo, rinkodaros & vadovė; Komunikacija
„Volvo Construction Equipment“
Pardavimo regionas Europa / Tarptautinis pardavimas
El. paštas: anne.bast@volvo.com

Brian O'Sullivan

SE10
Londonas
Tel.: +44 7733350307
El. paštas: osullivan@se10.com