Stulbinantis EWR130E keičia kompaktiškų mašinų efektyvumo taisykles

Dėl trumpiausio sukimosi spindulio, šioje klasėje pirmaujančio stabilumo ir operatoriams gerai žinomos kabinos „Volvo CE“ EWR130E nustato naują 12-13 tonų klasės ratinių ekskavatorių efektyvumo standartą.

EWR130E Stage V

Žodis „kompaktiškas“ yra beveik per ilgas apibūdinti naująjį EWR130E. Jo matmenys tokie maži, kad jo galinis posūkis, siekiantis vos 1,55 m (5 pėdas 1 colį), ir priekinis posūkis, sudarantis tik 1,81 m (5 pėdas 11 colių), yra trumpiausias posūkis šioje 12-13 tonų klasėje. Ši kompaktiška mašina yra pirmoji daugelyje sričių ir ji sukurta švariame popieriaus lape, daug prisidedant klientams. To rezultatas – ypač manevringa mašina, kuri vis tiek pasižymi puikia keliamąja galia, kasimo jėga, lanksčiai pritaikomu panaudojimu ir geru matomumu operatoriui. Dar nereikia pamiršti erdvaus komforto ir paprasto naudojimo.

Laukiama ankštose darbo vietose

EWR130E V etapasBūdama tokių kuklių gabaritų, naujoji EWR130E leidžia operatoriui dirbti net pačiose ankščiausiose vietose, kurių gali pasitaikyti mieste. EWR130E patogu naudoti ne tik mieste, bet ir keliuose, kur labai svarbi eismo sauga, o šis ekskavatorius taip pat yra saugus net dideliuose infrastruktūros projektuose. Jis taip pat yra toks lengvas, kad gali būti naudojamas kraštovaizdžio tvarkymo projektuose. Tačiau jo tikrasis koziris yra gebėjimas tilpti mažame kampe – šis mechanizmas yra dar tobulesnis dėl savo dviejų dalių strėlės ir vienaeilių papildomų atramų. Šios naujos papildomos atramos padeda pastatyti ir stabilizuoti mašiną, kai nėra jokio mažo tarpelio nei iš vienos pusės.

EWR130E iš karto atpažįstamas kaip EWR150E ir EWR170E ratinių ekskavatorių patikimas mažasis brolis. Tačiau išmani jo vietos parinkimo galimybė išskiria jį iš visų kitų rinkoje esančių mašinų. Nauda ta, kad kompaktiška mažesnė 10 tonų mašina užtikrina 13+ tonų mašinos efektyvumą.

EWR130E, EWR150E, EWR170E V etapasEWR130E ekskavatoriaus svorio centras yra žymiai žemiau lyginant su analogiškomis mašinomis, kas užtikrina jam puikiausią stabilumą. Dviejų dalių nesisukanti strėlė leidžia kelti iki 4,3 t (9.480 svarų), esant 6 metrų (19,7 pėdų) siekiui. Šis išmaniai suprojektuotas kasimo įrenginys kartu su gerai vertinamu D4 „Volvo“ varikliu išvysto geriausią šios klasės plėšimo jėgą.

EWR130E V etapas

Naujos savybės leidžia mašiną panaudoti lanksčiau ir manevringiau

Dvi puikios naujos pasirinktinės EWR130E dalys yra vairas su keturių ratų pavara ir atskirtos buldozerio mentės. Vairas su keturių ratų pavara dar labiau pagerina manevringumą, sumažindamas sukimosi spindulį. Šis ir įvairūs kiti vairavimo režimai pasirenkami kabinoje pasukamu reguliatoriumi. Tuo tarpu atskirtos buldozerio mentės suteikia daugiau galimybių išlyginti mašiną ant nelygaus paviršiaus arba posūkiuose ir kt.

EWR130E V etapas

EWR130E yra išskirtinai įvairi mašina, kuriai padeda lengvai sumontuojami padargai. Slėgį ir srautą iki 32 padargų galima iš anksto suprogramuoti be aptarnaujančio techniko pagalbos. Hidraulinius padargus taip pat galima prijungti iš kabinos, naudojant „Steelwrist“ automatinio prijungimo jungtį. „Steelwrist“ pakreipimo mechanizmai leidžia daug geriau panaudoti padargus įvairiais kampais, o gamykloje įrengta paruošimo sistema užtikrina „Steelwrist“ pakreipimo mechanizmo valdymą originaliomis vairalazdėmis ir leidžia nustatyti operatoriaus profilį pagrindiniame ekrane.

Kaip ir visi ratiniai ekskavatoriai, EWR130E gali savarankiškai pervažiuoti iš vienos statybvietės į kitą. Jis nėra lėtas, nes pasiekia važiavimo greitį iki 35 km/val. (22 mylių/val.), o jo strėlės pakabos sistema įsijungia viršijus 5 km/val. (3 mylių/val./) greitį, absorbuodama smūgius ir sumažindama šokinėjimą nelygioje ar duobėtoje vietovėje. Pasirinktiniai ant ašies sumontuoti purvasaugiai padeda mašinai išlikti švariai, o „Comfort Drive Control“ funkcija leidžia vairuoti ekskavatorių vairalazde statybvietėse, kai greitis siekia iki 20 km/val. (12 mylių/val.). Su TuV patvirtintu vilkimo kabliu EWR130E gali vilkti 3-8 tonas (6.600-17.600 svarų) sveriančią priekabą, sumontavus papildomus inercinius stabdžius.

Kai važiuoti netinka, EWR130E mašiną galima greitai ir lengvai gabenti dėl jos mažo aukščio ir ant apatinio rėmo esančių optimalių tvirtinimo taškų.

EWR130E V etapas

Atvykus į statybvietę, mašina iš karto būna parengta darbui, ir, kai jos greitis yra nulinis, įsijungia automatinis kasimo stabdys. Skaitmeninė pagalba taip pat po ranka, nes yra pasirinktinė „Dig Assist“ mašinos valdymo sistema su 2D, „In-Field Design“, 3D kasimo programine įranga ir naujos „On-Board Weighing“ programos, kurios visos rodomos 10 colių „Volvo Co-Pilot“ planšetėje, todėl kasimas yra tikslesnis ir greitesnis.

EWR130E V etapas

Kabina su (puikiu) vaizdu

Vien tai, kad mašina kompaktiška, dar nereiškia, kad kabina irgi tokia. EWR130E pasižymi operatoriaus darbo aplinka, kuri tokia pat erdvi, kaip ir dideliuose ekskavatoriuose. Valdikliai išdėstyti ergonomiškai, komforto lygis ir, svarbiausia, matomumas yra išskirtiniai. Taip yra dėl žemos viršutinės dalies ir atsvaro, gaubto bei durų dizaino, užtikrinančio geresnį matomumą mašinos gale. Matomumas į dešinę nuo mašinos yra geriausias savo klasėje, nes nėra dalių, kurios blokuotų vaizdą pro dešinįjį langą, o tai yra unikali „Volvo“ dizaino koncepcija. Jei pageidaujate 360 laipsnių matomumo, rinkitės „Volvo Smart View“ – prie rėmo pritvirtintas tris kameras, kurios kartu rodo mašinos vaizdą iš viršaus, matomą kabinos spalvotame monitoriuje.

EWR130E V etapas

Vairalazdėmis galima valdyti beveik visas funkcijas, pradedant vairavimu ir baigiant langų valytuvais. Suprogramuojami mygtukai leidžia operatoriams perjungti funkcijas jungiklio spragtelėjimu. Pasirinktinę pažangią L8 vairalazdę galima pakreipti bet kokiu kampu, kad ergonominiu požiūriu būtų geriausiai, nes yra speciali rutulinė jungtis.

EWR130E V etapas

Kiti patogumai yra ištraukiama įrankių dėžė, kurioje laikomi įrankiai, grandinės ir kt. Joje gali tilpti iki 120 kg (265 svarų) ir yra dėžės skirtukai, kuriuos galima nustatyti į penkias skirtingas padėtis, kad operatoriui viskas būtų išdėstyta tvarkingai. Ekskavatoriuje taip pat yra gerai matomi laipteliai ir turėklai, taip pat įvairus pasirinktinis šviesos diodų apšvietimas, įskaitant apšvietimą, kuris pasitinka įlipantį ir palydi išlipantį operatorių.

Mašinos priežiūra pasirūpinta

Priežiūra yra nesudėtinga dėl sugrupuotų tepimo taškų ir lengvai pasiekiamų filtrų, ir visi kasdienės priežiūros taškai yra pasiekiami nuo žemės. Tai dar ne viskas. Besisukantis oro kondicionieriaus kondensatorius yra užfiksuotas lanksčiu skląsčiu, todėl pagerėja priėjimas prie radiatorių ir valymas tampa lengvas, o dalių eksploatavimo laikas pailgėja.

EWR130E V etapas

Standartiniame EWR130E yra įrengta „CareTrack“ telematinė sistema. „CareTrack“ pasiekiama nuotoliniu būdu. Ji pateikia informacijos apie mašiną, pvz., jos geografinę padėtį, degalų sąnaudas ir priežiūros priminimus, leidžiančius tobulinti planavimo ir eksploatacijos procesus. Stebėkite mašiną patys arba leiskite „Volvo“ eksploatacijos centrams ją stebėti 24/7 naudojant „Volvo Active Care“ programą, teikti savaitines ataskaitas ir pranešimus, kai reikia imtis veiksmų.

Kadangi šioje mažoje erdvėje telpa tiek daug išradingumo, naujoviškas „Volvo“ EWR130E yra naujas siektinas standartas kitiems.

Pagrindinės EWR130E specifikacijos:

EPA „Tier 4“ galutinį standartą atitinkantis variklis! EU Stage V „Volvo D4J“
Darbinė masė
4,85 m fiksuota dviejų dalių strėlė su 2,1 m stiebu, „Camso“ viengubos padangos 500/45-20 ir standartinė lygiagreti buldozerio mentė gale
kg 12 900
sv. 28 44
Darbinė masė
4,85 m fiksuota dviejų dalių strėlė su 2,4 m stiebu, 9 colių „Mitas“ dvigubos padangos, priekinė padalinta buldozerio mentė ir galinės papildomos atramos bei vairas su 4 ratų pavara
kg 14 400
sv. 31 75
Bendroji galia kW 90
AG (imp.)
120
. esant variklio apsukoms aps./min. 2000
Didžiausias siekis (2,1-2,4 m stiebas) m 8,44 - 8,67
pėd. 27,7-28,5 pėdos
Maksimalus greitis km/h 20/30/35
myl./val. 12,4/18,6/21.

Pabaiga.
2020 m. lapkritis