Pirmąjį ketvirtį „Volvo CE“ pardavimų apimtys sumažėjo 17 %

Paklausa pirmajame ketvirtyje smuko, nes galiojo priemonės stabdyti Covid-19 viruso pandemiją. Nepaisant Kinijos rinkos atsigavimo kovo mėnesį, šio ketvirčio pardavimai vis tiek buvo 17 % mažesni, o užsakymų skaičius per tą laikotarpį buvo mažesnis 7 %.

Spartus paklausos mažėjimas visame pasaulyje, kurį sukėlė koronaviruso plitimui stabdyti priimtos priemonės, neigiamai atsiliepė „Volvo Construction Equipment“ (toliau „Volvo CE“) pirmojo 2020 metų ketvirčio finansiniams rezultatams. Šiuo laikotarpiu mažėjo tiek pardavimai, tiek pelningumas, tiek pristatytų mašinų bei gautų užsakymų skaičius.

Per pirmuosius tris 2020 metų mėnesius „Volvo CE“ pardavimų apimtis sumažėjo 17 %, iki 20 148 mln. SEK (lyginant su 24 155 mln. SEK per 2019 m. 1-ąjį ketvirtį). Veiklos pajamos – 2 678 mln. SEK – taip pat smuko lyginant su tuo pačiu 2019 metų laikotarpiu, kai buvo 3 646 mln. SEK. Uždarbis sumažėjo dėl mažesnio pristatymų mašinų skaičiaus bei nepalankaus jų derinio. Tai atsispindėjo ir veiklos pelne, kuris siekė 13,3 % ir buvo truputį mažesnis negu tą patį ankstesnių metų laikotarpį (15,1 %).

Užsakymų skaičius 2020 1-ąjį ketvirtį mažėjo 7 %, nors paklausa Kinijoje – didžiausioje pasaulyje statybos įrangos rinkoje – šio ketvirčio pabaigoje padidėjo. Pristatymų mašinų skaičius sumažėjo 13 % – iki 20 170, lyginant su 23 139 mašinomis 2019 1-ąjį ketvirtį.

Rinkų raida

Abi didžiulės pasaulio statybos įrangos rinkos – Europa ir Šiaurės Amerika – pirmąjį ketvirtį traukėsi, ir per pirmuosius du šių metų mėnesius buvo smukusios atitinkamai 1 % ir 2 %. Azijoje (neskaitant Kinijos) paklauso buvo 4 % mažesnė negu per tą patį praėjusių metų laikotarpį. Covid-19 viruso įtaka labiau pasireiškė Kinijoje, kurioje dėl rinkos sukrėtimo paklausa krito 44 %. Kinijoje atsigavimas pasijuto kovo mėnesį, kai paklauso buvo 2 % didesnė negu tą patį 2019 metų mėnesį. Padėjo vyriausybės priimtos skatinamosios priemonės, nukreiptos į infrastruktūros vystymo spartinimą.

„Covid-19 pandemijos stabdymo priemonės atsiliepė mūsų veiklai Kinijoje vasario mėnesį, ir darė didžiulę įtaką iki kovo vidurio – tuo laikotarpiu buvo sutrikdyta mūsų tiekimo grandinė visame pasaulyje ir daugumoje sričių sustabdyta gamyba,“ – pakomentavo „Volvo CE“ prezidentas Melkeris Jernbergas. „Akivaizdu, kad dabar žengiame į sudėtingą laikotarpį, kai tiek sustabdyta gamyba, tiek ir maža paklausa darys neigiamą poveikį mūsų pelningumui. Kita vertus, pasitikėjimo suteikia faktas, kad mūsų klientai ir toliau tęsia visuomenei svarbias veiklas, ir kad mūsų produktai bei paslaugos yra gyvybiškai svarbios tvarios infrastruktūros kūrimui ateityje.“

volvo-ce_april-2020_q1-financial-results
1 lentelė. „Volvo Construction Equipment“ grynoji apyvarta pagal rinkas, milijonais Švedijos kronų

DAUGIAU INFORMACIJOS

Anne Bast

VP Corporate Communication
Volvo Construction Equipment
Sales Region EMEA (Europe - Middle East - Africa)
Tel: + 46 16 5415906
anne.bast@volvo.com

Brian O'Sullivan

SE10
Londonas
Tel.: +44 7733350307
El. paštas: osullivan@se10.com