Novatoriškas elektro-hidraulinis sprendimas, žymiai padidinantis degalų naudojimo efektyvumą statybos įrangoje

„Volvo Construction Equipment“ kartu su Suomijos įmone „Norrhydro“ sukūrė skaitmeninę hidraulinę pavarą, kuri padidina produktyvumą ir tuo pat metu radikaliai sumažina degalų sąnaudas bei CO2 išmetimą statybos darbuose. Jeigu bus imta plačiai naudoti, ji galėtų padėti visai pramonei įgyvendinti su tvarumu susijusias ambicijas ir kartu padidintų mašinų našumą.

„Volvo“ EC300E 30 tonų ekskavatorius naudojamas kaip bandymų platforma

„Volvo Construction Equipment“ (toliau „Volvo CE“) įsipareigojusi kurti tvarią ateitį ir daro tai tobulėdama viduje bei bendradarbiaudama su kitomis įmonėmis. Vykdydama šią strategiją „Volvo CE“, bendradarbiaudama su Suomijos įmone „Norrhydro“, kuria naują technologiją, kuri gali kardinaliai padidinti mašinų hidraulinių sistemų našumą. Pradėjus šią sistemą tiekti klientams, tikimasi, kad potenciali nauda klientams ir aplinkai bus milžiniška, nes žymiai padidėja mašinos degalų naudojimo efektyvumas ir sumažėja CO2 emisijos. 

Nors išsami informacija apie šią revoliucinę technologiją yra griežtai saugoma paslaptis, „Norrhydro“ patentuotoji sistema – NorrDigiTM – naudoja skaitmeniniu būdu valdomą daugiakamerę hidraulinę pavarą, kuri padidina sistemos efektyvumą tiek, kad didelės dalies mašinos hidraulinės sistemos galima atsisakyti arba ją pačią sumažinti. Su šia sistema nebereikia pagrindinio valdymo vožtuvo, kuris yra tradicinių hidraulinių sistemų pagrindas, o taip pat didelės galios siurblio, daug vamzdynų ir žarnų. Ji naudoja mažiau energijos ir ateityje leis naudoti mažesnės galios variklius. 

„Su ja nebereikia pagrindinio valdymo vožtuvo – tradicinės hidraulinės sistemos pagrindo.“

 
Šiuo metu vykdomi šio sprendimo vertinimai parodė, kad padidėja tiek sistemos veikimo efektyvumas, tiek ir bendras mašinos produktyvumas. Kadangi sumažėja anglies dvideginio emisija, ši sistema radikaliai sumažina mašinos išmetamo anglies dvideginio kiekį. „Volvo CE“ ir „Norrhydro“ pasirašė daugiametį susitarimą, pagal kurį „Volvo CE“ ir toliau vystys šią technologiją kartu su „Norrhydro“, o vėliau tokiu būdu įgis rinkos pradininko pranašumą. „Volvo CE“ turi išskirtinę teisę šios technologijos kūrimo metu naudoti ją savo mašinose.

Išmanieji cilindrai

Skirtingai nuo tradicinių cilindrų su dvejomis kameromis, kurių viena stumia, o kita traukia, skaitmeninėje hidraulinėje pavaroje naudojamos keturios kameros, kurias galima sujungti į iki 16 skirtingų derinių, priklausomai nuo pageidaujamai operacijai būdingos apkrovos. „Tai kiek panašu į 16 pakopų linijinę transmisiją,“ – sako Peteris Stambro, „Norrhydro“ viceprezidentas verslo plėtrai. „Daugelio kamerų cilindrai naudojami jau kurį laiką, tačiau mūsiškiai išskirtiniai tuo, kaip jie buvo apjungti su pažangiomis elektroninėmis valdymo sistemomis, kurių sudėtingi algoritmai ir skaičiavimo sparta leidžia užtikrinti atsaką akimirksniu, tačiau naudojant tik nedidelę dalį energijos, kurios reikėtų tokiems patiems mašinos manevrams ar veiksmams su tradicine sistema.“ 

„Tai puikiausias pavyzdys, kaip partnerystė su išorės ekspertais kuriant technines inovacijas gali paspartinti mūsų pačių kelią tvarumo link ,“ – sako Thomas Bitter'is, „Volvo CE“ technologijų vadovas. „Pagal iki šiol atliktus tyrimus, ši sistema daugiausia naudos atneša didesnėse mašinose, jeigu kalbama apie ekskavatorius – tai 30 tonų ir didesni. Vis dėlto, ateityje ši technologija galėtų būti naudojama ir elektrinėse mašinose, kuriose dėl daug didesnio hidraulinės sistemos efektyvumo žymiai pailgėtų akumuliatoriaus naudojimo trukmę ir darbo laikas tarp įkrovimų,“ – užbaigia Bitter'is. 

„Elektrinėse mašinose ... ji faktiškai prailgintų akumuliatoriaus naudojimo trukmę ir darbo laiką tarp įkrovimų.“

Pereinama į praktinių bandymų etapą

Su „Volvo“ EC300E 30 tonų ekskavatoriumi kaip bandymų platforma, ši revoliucinė technologija sėkmingai baigė pirminį koncepcijos tinkamumo bandymų etapą ir patvarumo bandymus, ir dabar pereinama į praktinių bandymų fazę, kurioje prototipai realiomis sąlygomis naudojami pas atrinktus klientus-partnerius. Prognozuojama, kad ši revoliucinė sistema bus pradėta siūlyti bendrovės gaminamuose ekskavatoriuose ne vėliau kaip nuo 2024 metų. 

„Galimybė kurti šią radikaliai naujovišką technologiją bendradarbiaujant su viena iš statybos įrangos pramonės lyderių suteikia daug privalumų, tame tarpe ir laiko nuo idėjos iki parduodamo produkto sutrumpinimą,“ – sako Yrjö Trög, „Norrhydro“ CEO. „Kad šios technologijos pateikimas rinkai būtų sklandesnis, investuosime į naują daugelio milijonų eurų vertės pasaulinės klasės gamyklą, ir nekantriai laukiu, kol kartu su „Volvo CE“ pristatysime NorrDigiTM sistemą rinkai.“

Daugiau informacijos

Anne Bast

Prekės ženklo vadovė, Rinkodaros ir komunikacijos skyrius

„Volvo Construction Equipment“

Pardavimų regionas Europa / Tarptautinis

El. paštas: anne.bast@volvo.com

BRIAN O’SULLIVAN

SE10

Londonas

Tel.: +44 7733350307

Email: osullivan@se10.com