Pagaminta Hamelne – 75 metai gaminant aukščiausios kokybės statybos mašinas

Švęsdama savo 75 metų sukaktį, „Volvo CE“ gamykla Hamelne sujungia tradicijas ir progresą. Ši asfalto klotuvų ir volų gamykla – tai nekintamai aukštos kokybės, neblėstančio inovatyvumo ir ambicingo darbo sinonimas.

1945 metų lapkričio 9 d. galima laikyti naujos kelių statybos eros pradžia. Tą dieną Gerhard Lehmann Pottkämper ir Karl-Ludwig Hupfeld įkūrė įmonę „Allgemeine Baumaschinen Gesellschaft mbH“ (toliau „ABG“). Hamelne pradėjusi nuo mažų mašinų, tokių kaip VAS tipo betono klojimo mašina, vos po 8 metų įmonė jau išleido pirmąjį didelę inovaciją. 1953 metais „ABG“ sukūrė ir pagamino pirmąjį Vokietijoje vibrovolą. Tai tebuvo pirmoji iš visos serijos itin pažangių novatoriškų sprendimų, dėl kurių šiandien tai – „Volvo“ gamykla Hamelne.

Pirmasis rankomis valdomas vibrovolas – 1953 metai.

Sunku ir bepalyginti – Hamelno gamykla dabar.

Maži žingsneliai, didžiulės vizijos

Dideli, patikimi, galingi – tai savybės, kuriomis ir šiandien pasižymi „Titan“ serijos asfalto klotuvai, pirmąjį kartą pristatyti rinkai 1965 metais. Ši mašina įėjo į istoriją ir buvo populiari visame pasaulyje. Šiandien ją pakeitusių modelių vis dar galima rasti daugelyje kelių statybos įmonių. Šios mašinos buvo žymios ir vis dar išsiskiria savo patikimumu ir ultramodernia įranga.

„Titan 300“ buvo tikra inovacija kelių statybos srityje ir jos dėka „ABG“ įmonė tapo žinoma visame pasaulyje.

Vos po 20 metų įvyko dar vienas perversmas šios vis dar mažos įmonės istorijoje: „ABG“ pasaulinėje rinkoje išleido pirmąją hidrauliškai reguliuojamą, didelio sutankinimo laipsnio lyginimo plokštę ir tokiu būdu padarė tikrą revoliuciją kelių statyboje.

Visuomet pralenkia laiką

Praėjus 45 metais nuo įkūrimo, „ABG“ buvo viena didžiausių žaidėjų statybos mašinų sektoriuje, o 1990 metais įmonė tapo „Ingersoll Rand“ grupės nare. Tai buvo laikas, kai skaitmeninimas dar tik skynėsi kelią, o „ABG“ buvo šio proceso priešakyje: EPM I (angl. Electronic Paver Management) elektroninis asfalto klotuvo valdymas – sąsaja tarp žmogaus ir mašinos – patobulino patį asfalto klojimo procesą ir užtikrino patogesnį, spartesnį ir kokybiškesnį darbą. 2005 metais ją pakeitė EPM II sąsaja, išleista kartu su „Titan 226“ ir „Titan 326“ modeliais.

Jau nuo 1998 metų EPM I dėl savo ultramodernios valdymo sistemos bei intuityviai suvokiamo naudojimo buvo viena geriausių įprastinėje kelių statyboje.

2007 metais įmonė žengė dar vieną svarbų žingsnį inovacijų linkme. „Volvo Construction Equipment“ iš „Ingersoll Rand“ įsigijo statybos mašinų sektorių, o kartu su juo ir „ABG“ bei „Hameln Works“ gamyklą. Nuo to laiko asfalto klotuvuose ir voluose imti naudoti „Volvo“ varikliai. Po dviejų metų buvo atlikta bendra „Hamelno Works“ renovacija, įskaitant gamybinio ploto padidinimą 83 000 m² ir naują mokymų centrą.

P7820 ir P8820 asfalto klotuvuose montuojamo „Volvo“ variklio 3D modelis.

Įmonė tęsia inovacijų kūrimą bei technologijų vystymą. 2017 metais buvo išleisti naujieji D serijos asfalto klotuvai su trečiosios kartos elektroniniu valdymu – visiškai nauja EPM III sistema.

EPM III sąsajoje lyginimo plokštės operatorius turi naujus išorinius valdymo pultus su dideliu ekranu, suteikiančiu patogią visų klotuvo funkcijų apžvalgą, įskaitant ir lygio palaikymą.

Aukščiausias modernumo lygis

Šiandien Hamelno gamykla daugiausia gamina vikšrinius bei ratinius asfalto klotuvus, asfalto ir grunto volus. Ši gamykla yra viena moderniausių tokio tipo gamyklų, o didelio efektyvumo robotai padeda dirbti apie 500 aukštos kvalifikacijos ir labai motyvuotų darbuotojų. Tačiau Hamelno gamykla savo technologijas tobulina ne vien dėl darbo ir pačių mašinų našumo. Kaip niekad svarbus yra tvarumas. Ši gamykla jau dabar beveik neišskiria CO2 ir siekia užtikrinti, kad gamybos procesuose nebūtų naudojama kenksmingų medžiagų. Tas pats taikoma ir produkcijai. „ABG“ asfalto klotuvai tapo ne tik vienais galingiausių, jie taip pat yra vieni tyliausių ir efektyviausiai degalus naudojančių tokių mašinų rinkoje.

Hamelne gaminami trys ratinių ir devyni vikšrinių asfalto klotuvų modeliai.

Taip pat yra devyni skirtingi volų modeliai.

Dirkas Heusingas

Dirkas Heusingas – „Hameln Works“ generalinis direktorius – žino, kodėl „Pagaminta Hamelne“ vis dar laikoma kokybės ženklu. „Mūsų gamykla Hamelne turi gilias tradicijas, kuriomis labai didžiuojamės. Čia pagamintos mašinos naudojamos visuose pasaulio kampeliuose ir kasdien patvirtina, jog kokybė atsiperka. Kad ir ateityje išlaikytumėme šį kokybės standartą, investuojame į gerai apmokytus, aukštos kvalifikacijos specialistus ir visuomet siūlome kolegoms galimybes tobulėti toliau. Kadangi be savo darbuotojų nebūtume tapę tuo, kas esame šiandien. Pozityviai nusiteikę žvelgiame į ateitį ir nekantriai laukiame, ką atneš ateinantieji metai.“

Kompaktiškasis P4820D iš Hamelno tobulai tinka statybos darbams ribotose miestų erdvėse.

Modernusis DD105 asfalto volas taip pat gimsta Hamelno gamykloje.

DAUGIAU INFORMACIJOS

Anne Bast

Viceprezidentė ryšiams su visuomene
„Volvo Construction Equipment“
Europos regionas
Tel: + 46 16 5415906
anne.bast@volvo.com

Hannah Kitchener

SE10
Londonas
Tel.: +44 207 923 5863
hannah.kitchener@se10.com