„Volvo“ P6870D ABG – tegul asfaltuoti būna lengva

Patirkite geriausią kelių grindimo įvairovę su P6870D ABG asfalto klotuvu, kurio kompaktiškas dizainas dera su puikia traukimo jėga ir funkcijomis, skirtomis paprastiems darbams bei priežiūrai.

Universali ir naši mašina

„Volvo Construction Equipment“ („Volvo CE“) labai daug padarė didindama savo ratinių asfalto klotuvų naudojimo paprastumą ir jų universalumą, o P6870D ABG yra puikus įmonės atlikto darbo pavyzdys. Šis asfalto klotuvas gali užtikrinti geriausius darbo rezultatus įvairiose asfalto klojimo srityse – ar tai būtų maži gyvenamųjų namų rajonai, ar greitkelių tiesimo projektai.

Puiki „Volvo CE“ asfalto klotuvų trauka garantuoja patikimą ir tikslų darbą bet kokiomis sąlygomis. Ne išimtis ir P6870D ABG. Su trijuose taškuose įrengtais balansavimo įtaisais vilkiko platformai stabilizuoti, unikali šio asfalto klotuvo hidraulinė, savaime išsilyginanti pakabos sistema užtikrina, kad trauka būtų maksimali, net jeigu pati vietovė nėra tam palanki. Užtikrindama didelę traukos jėgą, „Volvo“ pavaros sistema padeda asfaltuoti sklandžiai. 6x6 arba 6x4 dydžio priekiniai ratai užtikrina didelę varomąją jėgą, o nuo apkrovos priklausanti sukimo momento valdymo sistema reguliuoja galią tarp priekinių varomųjų ratų, kad jie nebuksuotų.

„Volvo“ ratiniame asfalto klotuve taip pat įrengti trys pavaros režimai: asfaltavimo, manevravimo ir transporto. Manevravimo režimas geriausiai tinka manevruojant, pakraunant ir iškraunant. Veikiant šiam režimui, asfaltavimo funkcijos būna neaktyvios, ir mašina gali suktis 2,5 m vidiniu spinduliu.Transporto režime, siekiant užtikrinti greitą pervažiavimą į kitą vietą, įjungiamas maksimalus judėjimo greitis – 20 km/h, o jeigu asfalto klotuvas nejuda, suveikia automatinis perėjimas į tuščiąją eigą. Dėl kompaktiškų P6870D ABG matmenų jis taip pat lengvai pervežamas iš vienos darbų vietos į kitą.Visus tris pavaros režimus užtikrina „Volvo“ aukščiausios klasės variklis, pasižymintis dideliu sukimo momentu ir mažais sūkiais per minutę bei automatiškai suderinantis variklio galią su darbo vietos reikalavimais. Todėl labai sumažėja triukšmo lygis, o degalų sutaupoma iki 30%.

Saugus ir lengvas asfalto klojimas

„Volvo CE“, sukūrusi lengvas naudoti funkcijas, pvz., elektroninę asfalto klotuvo valdymo (EPM3) sistemą, suteikė operatoriui galimybę pačiam valdyti visą procesą. EPM3 sistemos valdymo mygtukai yra apjungti ir operatoriui patogiai matomi iš viršaus, kad jis galėtų intuityviai susirasti konkrečias darbines funkcijas. Naudodamiesi stumdomu ratuku, operatoriai gali greitai pasirinkti ir reguliuoti funkcijas, taip užtikrinant geresnį mašinos valdymą ir optimalų darbo efektyvumą. EPM3 sistemoje yra nuostatų tvarkyklės funkcija, skirta palengvinti mašinos nustatymą, kad operatorius galėtų iš karto imtis darbo. Ši funkcija suteikia operatoriams galimybę išsaugoti individualias atskirų projektų nuostatas ir vėliau iškviesti jas iš atminties atliekant panašius asfaltavimo darbus, taip visuose darbuose užtikrinant nekintamą asfaltavimo darbų kokybę. Siekiant kuo labiau optimizuoti mašinos darbines charakteristikas ir produktyvumą, šiuos įrašytuosius parametrus dar galima tiksliai sureguliuoti pagal konkrečią užduotį.

Erdvi, komfortiška ir ergonomiškai suprojektuota operatoriaus aplinka leidžia jam matyti ir valdyti visą asfaltavimo procesą, tiesiogiai matant bunkerį ir sraigtą, o taip pat aiškiai matant darbo zoną. Plokščia variklio gaubto konstrukcija taip pat leidžia operatoriams vos pažvelgus patikrinti medžiagos tiekimo būklę ir judėjimą, o matomumą dar labiau pagerina įstiklinti plotai abejose platformos pusėse, artimosios zonos veidrodžiai ir reguliuojamos sėdynės, kurias galima išstumti už asfalto klotuvo išorinio krašto. Operatorių komfortas taip pat yra vienas pagrindinių prioritetų, todėl P6870D ABG suprojektuotas taip, kad užtikrintų žemą triukšmo lygį. Asfalto klotuve yra bet kokiam orui pritaikytas stogas su stumdomais pailginimais, taip pat kojų ir rankų atramos, šilto oro anga, puodelių laikiklis ir USB įkrovimo jungtis. Papildomo patogumo operatoriui suteikia ir vietinio apšvietimo funkcija, apšviečianti platformą tris minutes po tai kai įjungiamas pagrindinis jungiklis ir po to, kai išjungiamas degimas. Bunkerio užrakto rankeną dabar galima pasiekti tiesiai nuo platformos net ir tada, kai yra priekinis stiklas.

Siekiant palengvinti išlyginimo darbus, lygintuvo operatoriai gali pasikliauti pasirinktine pagalbine asfaltavimo funkcija. Per „Volvo Co-Pilot" valdoma „Pave Assist“ sistema suteikia visą rinkinį labai efektyvių skaitmeninių priemonių, įskaitant medžiagų tvarkyklę („Material Manager“), šiluminį profiliavimą („Thermal Profiling“) ir orų rodinį („Weather View“), skirtų klojamos dangos kokybei pagerinti ir asfaltavimo procesui dokumentuoti.

Atskleiskite savo asfalto klotuvo galią

Kadangi galima asfaltuoti iki 9 metrų pločiu, P6870D ABG galima įrengti įvairių lygintuvų, kurie tikrų visokiausioms darbo vietoms ir medžiagoms. „Volvo Variomatic“ lygintuvai turi aštuonis kreipiamuosius vamzdžius, po keturis kiekvienam hidrauliniam pailginimui, kurie kartu su pasirinktiniu lygintuvo įtempimo įtaisu užtikrina vientisą ir vienodai suplūktą lygų paviršių.

Veikimo požiūriu VB79 lygintuvas ir VB78 lygintuvai tinka tai pačiai darbo vietai, tačiau VB79 lygintuvai yra pajėgesni ten, kur taikomi specialūs pakylos profiliai ar drenažo reikalavimai. Šios išplečiamos lyginimo plokštės turi dvi lankstines sekcijas, kurias galima reguliuoti aukštyn arba žemyn iki 10% (5,7 laipsnio) pokrypiu, taip sudarant galimybę lengviau, sunaudojant mažiau medžiagos ir pigiau asfaltuoti nesimetriškus ir (arba) nestandartinius profilius.

Lygintuvo pailginimai greitai ir saugiai prikabinami ar nuimami ir tam nereikia specialaus įrankio, kadangi yra „Volvo“ unikali greito sujungimo sistema. Tai reiškia, kad pakeisti galima vos per 55 minutes.

Dar daugiau, kadangi į lygintuvo pultą yra integruotas pasirinktinis hidraulinių galinių vartų valdiklis, lygintuvo operatoriai gali atsisveikinti su lygintuvo rankiniu reguliavimu. To rezultatas yra mažesnės pastangos ir švari šonų apdaila.

Asfaltuokite be sustojimų

Turėti universalią ir lengvai naudojamą mašiną yra, žinoma, labai gerai, tačiau j dar privalo būti ir patikima. Neplanuotos prastovos mašinų parko operatoriui gali kainuoti daugiau kaip 450 eurų per dieną vienai mašinai. „Volvo CE“ tai supranta ir todėl P6870D ABG asfalto klotuve įrengė išmanias techninės priežiūros sistemas, kurių pagalba galima lengvai užtikrinti tinkamą asfalto klotuvo darbinę būklę.

P6870D ABG turi privalumų ir kalbant apie naudingojo darbo trukmę bei darbo efektyvumą, o vienas iš pagrindinių pranašumų yra 13 t talpos bunkeris bei degalų bako talpa, kurios pakanka 10-čiai valandų nepertraukiamo asfaltavimo. Be to, dar įrengta ir apsaugos nuo degalų vagystės sistema, o „Volvo CE“ dar siūlo visą eilę apšvietimo komplektų, kad galėtumėte geriau matyti ir daugiau padaryti mažo apšviestumo sąlygomis.

„Volvo CE“ taip pat užtikrino, kad būtų galima fiziškai lengvai pasiekti P6870D ABG svarbiausias apžiūros vietas, todėl aptarnavimas tapo greitesnis ir saugesnis. Centriniai tepimo ir pagrindiniai priežiūros taškai pasiekiamai išdėstyti platformos viršuje, o degalų bakas, emulsijos bakas ir „AdBlue“ pylimo kaklelis pasiekiami nuo žemės. Siekiant viso mašinų parko lengvesnio valdymo ir techninės priežiūros, vienu rakteliu galima įjungti visą degimą ir atrakinti visus aptarnavimo liukus.

Klientai taip pat gali automatizuoti mašinos techninės priežiūros atlikimo sekimą ir maksimaliai prailginti jos naudingojo darbo trukmę. Čia jums padės techninės priežiūros intervalų tvarkytuvė („Volvo Service Interval Manager“) – specialus ekranas EPM3 valdymo pulte, įspėjantis operatorių apie reikalingą arba planinę techninę priežiūrą, įrašant tai į sistemą ir saugant techninės priežiūros istorijoje.

Prireikus keisti dalis, priežiūros rinkinys padeda klientams taupyti laiką, mažinti išlaidas ir naudotis naujausiais techniniais patobulinimais. Su priežiūros rinkiniu nereikia spėlioti, kurias dalis reikia keisti, nes jos visos yra viename rinkinyje. Ir nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad per brangu keisti dalis, kurios dar „beveik geros“, tačiau tai gali būti svarbi geros mašinų darbinės būklės palaikymo dalis. Keičiant tik pagrindines arba tik akivaizdžiai susidėvėjusias dalis ir paliekant nepakeistas su jomis susijusias, pakeistosios dalys gali patirti papildomą apkrovą ir smarkiau dėvėtis.

Pagaliau klientai gali įjungti P6870D ABG asfalto klotuvo „CareTrack“ telematikos sistemą. „CareTrack“ leidžia mašinų parkų valdytojams išvengti neplanuotų prastovų ir užtikrinti efektyvią asfalto klotuvo eksploataciją. Ataskaitas apie mašinos buvimo vietą, naudojimą, produktyvumą, degalų suvartojimą ir būklę galima pasiekti nuotoliniu būdu, kas padeda nustatyti gerintinas sritis norint optimizuoti mašinos eksploataciją.

Universalumas, lengvas valdymas ir patikimumas – pagrindinės šio naujojo P6870D AGB ratinio asfalto klotuvo savybės. Jis parduodamas Europos, Artimųjų Rytų ir Afrikos, Azijos ir Ramiojo vandenyno bei Lotynų Amerikos regionuose.

Pagrindiniai techniniai duomenys

  Variklio tipas D6J D8E
    KINIJA IV; ES V etapas 3 pakopa
Variklio galia kW 129  
  AG (imp.) 172,9  
... esant variklio apsukoms aps./min. 2000  
Bazinis plotis m 2.4  
  pėd. 8  
Maksimalus asfaltavimo plotis m 9  
  pėd. 29,5  
Asfalto klojimo našumas t/h 700   
  mž tn/h 771,6  
Maksimalus sluoksnio storis mm 300   
  col. 11,8  
Bunkerio talpa t 13  
  mž tn 14,3