„Bauma“ parodoje „Volvo CE“ pristato elektrinius kompaktiškus ekskavatorių ir ratinį krautuvą

„Volvo Construction Equipment“ pristatė dvi nulinės emisijos mašinas – ECR25 ekskavatorių ir L25 ratinį krautuvą – iš savo naujo elektrinių kompaktiškų mašinų asortimento.

„Volvo Construction Equipment“ („Volvo CE“) tęsi savo įsipareigojimą „Rytojaus statybai“, „Bauma“ parodoje Miunchene pristatydama savo pirmuosius komercinius nulinės emisijos elektrinį mini ekskavatorių ir elektrinį ratinį minikrautuvą. Tai pirmosios mašinos iš „Volvo“ prekės ženklu žymimų naujų elektrinių kompaktiškų ekskavatorių ir ratinių krautuvų asortimento, pasižyminčios nuliniu išmetamųjų teršalų kiekiu, žymiai mažesniais triukšmo lygiais, mažesnėmis energijos sąnaudomis, didesniu efektyvumu bei mažesniais reikalavimais techninei priežiūrai, lyginant su jų tradiciniais atitikmenimis. Nuo 2020 metų vidurio „Volvo CE“ pradės savo elektrinius kompaktiškus ekskavatorius (nuo EC15 iki EC27) bei ratinius krautuvus (nuo L20 iki L28) ir nutrauks naujų šių modelių mašinų su dyzeliniais varikliais kūrimą.

Varomi elektra

Kad ECR25 ir L25 virstų elektriniais, jų vidaus degimo varikliai buvo pakeisti ličio jonų baterijomis. ECR25 sumontuotos ličio jonų baterijos ir vienas elektros variklis, priverčiantis hidraulinę sistemą judinti mašiną ir padargą. Šios mašinos baterijos sukaupia pakankamai elektros energijos, kad dažniausiai pasitaikančiose naudojimo srityse, pvz., komunikacijų tiesimo darbuose, ECR25 dirbtų aštuonias valandas. L25 įrengtos ličio jonų baterijos, kurių pakanka aštuonių valandų darbui mašinai įprastose naudojimo srityse, įskaitant smulkius infrastruktūros darbus, sodininkystę, landšafto tvarkymą ir žemės ūkio darbus. L25 taip pat yra du atskiri elektros varikliai – vienas pavaros sistemai, kitas hidraulikai. Šių mašinos posistemių atsiejimas leido padidinti abiejų sistemų ir visos mašinos efektyvumą. ECR25 ir L25 įmontuoti įkrovikliai leidžia per naktį įkrauti mašinų baterijas iš įprasto buitinio elektros lizdo. Bus siūloma ir greitojo įkrovimo galimybė, kuriai reikės prieigos prie galingesnio elektros tinklo.

„ECR25 ir L25 – tai revoliucinės mašinos, demonstruojančios „Volvo CE“ įsipareigojimą ateities technologijai,“ – sako Scott'as Young'as, Elektromobilumo ir automatizacijos direktorius. „Kadangi mašinos elektrinės, joms dirbant į aplinką neišmetama jokių kietųjų dalelių, azoto oksido ar anglies dioksido. Tai, kartu su ypač žemais triukšmo lygiais, daro šias mašinas idealiomis naudoti miestuose ir tankiai apgyvendintose vietovėse.“

Nuo idėjos prie jos įgyvendinimo

ECR25 ir L25 išleidimas yra per pastaruosius penkerius metus gautos teigiamos rinkos reakcijos į „Volvo CE“ koncepcines mašinas išdava. Tarp jų buvo prototipas EX2 – visiškai elektrinis kompaktiškas ekskavatorius, ir prototipas LX2 – visiškai elektrinis ratinis kopaktiškas krautuvas. „Nors ECR25 ir L25 yra skirtingos mašinos, tyrimo projektų metu gautos žinios padėjo sukurti pagrindą naujajam elektrinių kompaktiškų mašinų asortimentui,“ – aiškina p. Young'as. „Mūsų kuriama technologija jau tapo pakankamai patikima ir tai, kartu su klientų elgsenos pokyčiais bei sugriežtinta reglamentavimo aplinka, reiškia, kad atėjo tinkamas metas pateikti rinkai mūsų elektrines kompaktiškas mašinas.“

Dabar, kai pirmosios elektrinės kompaktiškos mašinos jau pristatytos rinkai, tam tikrą mašinų skaičių klientai naudos bandomuosiuose projektuose, kol 2020 metų viduryje bus pradėta jų gamyba.

Inovacijos tvariai ateičiai

„Mūsų pirmųjų komercinių elektrinių mašinų pristatymas žymi svarbų momentą „Volvo CE“ kelyje į tvaresnės ateities kūrimą,“ – sako Melkeris Jernbergas, „Volvo CE“ prezidentas. „Laikantis „Volvo Group“ strateginio tikslo link elektromobilumo visose verslo srityse, mes prisiėmėme lyderio vaidmenį elektromobilumo srityje ir tiekiame tvarius sprendimus, padedančius užtikrinti mūsų klientų sėkmę. Elektrifikavus statybų įrangą, bus gaminamos švaresnės, tylesnės ir efektyvesnės mašinos, ir tai yra mūsų segmento ateitis.“

Daugiau informacijos rasite https://www.volvoce.com/global/en/this-is-volvo-ce/what-we-believe-in/innovation/electrifying-the-future.

1 pav.: Šios dvi nulinės emisijos mašinos idealiai tinkai naudoti mieste.
2 pav.: Pristatome elektrinį ECR25.
3 pav.: Pristatome elektrinį L25.