„Volvo CE“ pereina prie elektrinės mažesniųjų mašinų pavaros

Pirmoji šakoje žengusi tokį žingsnį, „Volvo Construction Equipment“ (toliau „Volvo CE“) paskelbė, kad 2020 metais pradės leisti elektrinių „Volvo“ prekės ženklo kompaktinių ratinių krautuvų ir mini ekskavatorių seriją.

Kaip ateities technologijų diegimo lyderė „Volvo CE“ paskelbė, kad 2020 metų viduryje elektrinių mini ekskavatorių (nuo EC15 iki EC27) ir ratinių krautuvų (nuo L20 iki L28) gamybą ir tuo pačiu nutrauks naujų šių modelių mašinų su dyzeliniais varikliais kūrimą.

Žengdama šį žingsnį „Volvo CE“ tampa pirmąja statybinės įrangos gamintoja, kuri savo kompaktiškų mašinų grupę gamins tik su elektriniais varikliais. Tai įvyko sulaukus nepaprastai teigiamos rinkos reakcijos po sėkmingų per keletą pastarųjų metų įvykusių įvairių elektrinių koncepcinių mašinų pristatymų, o taip pat dėl glaudaus bendradarbiavimo su klientais. Šis žingsnis atspindi „Volvo Group“ strateginį tikslą pereiti prie elektra varomų mašinų visuose verslo segmentuose.

Pirmosios mašinos bus pristatytos publikai „Bauma“ parodoje 2019 metų balandžio mėnesį, po to seks etapinis jų pristatymas įvairiose rinkose, o 2020 metais bus pradėta masinė jų gamyba.

Nors bendrovė pabrėžia, kad dyzeliniai varikliai šiuo metu išlieka tinkamiausiais didžiųjų mašinų galios agregatais, elektrinės pavaros ir akumuliatorių technologija pasirodė ypač tinkami mažiesiems „Volvo“ mechanizmams. Šiuo metu tyrimų ir plėtros investicijas sutelkusi į spartų elektrinių kompaktinių ratinių krautuvų ir mini ekskavatorių kūrimą, „Volvo CE“ žengia žingsnį link to, kad jos kompaktiškos mašinos ateityje nebenaudos dyzelino.

„Volvo CE“ tęsi savo įsipareigojimus „Rytojaus statybai“ būdama elektrinių mašinų kūrimo lydere ir pateikdama rinkai tvarius sprendimus, prisidedančius prie klientų sėkmės,“ - komentuoja bendrovės prezidentas Melker Jernberg. „Mūsų kuriama technologija jau tapo pakankamai patikima ir tai, kartu su besikeičiančiu naudotojų elgesiu bei griežtėjančiais aplinkosauginiais reikalavimais, reiškia, kad atėjo laikas pereiti prie elektrinės kompaktiškų mechanizmų pavaros sprendimų.“

Daugiau informacijos bus pateikta per artimiausius mėnesius.