Swecon UAB Lietuva

Stage V: optimizuotas rytojui

„Bauma“ parodoje Miunchene „Volvo Construction Equipment“ pristato Stage V standarto variklius.

Volvo CE will be delivering maximum power and performance with new engine technology

Išleidus naujus išmetamuosius teršalus reglamentuojančius teisės aktus „EU Stage V“, kurie įsigalios šį mėnesį, variklių ir statybinės įrangos gamintojai susiduria su kaip niekada sunkiu iššūkiu, kaip užtikrinti atitikimą jų reikalavimams. Su nauja variklio technologija, kuri yra dar vienas žingsnis tvaresnio rytojaus link, „Volvo CE“ įranga užtikrins maksimalią galią ir našumą.

Stage V normatyvuose įvedamos kietųjų dalelių skaičiaus (PN) ribinės vertės visiems 19 kW – 560 kW galios varikliams ir reikalaujama, kad mašinose montuojamų variklių EATS sistemos būtų su dyzelino kietųjų dalelių filtrais (DPF). Be to, didesnis dėmesys bus skiriamas teršalų emisijoms mašinos naudojimo metu.

Varikliams, kurių darbinis galios diapazonas yra virš 130 kW arba iki 56 kW, šios ribinės vertės pradės galioti nuo 2019 metų sausio 1 dienos. Tačiau varikliams, kurių galios diapazonas 56–130 kW, šie teisės aktai įsigalios metais vėliau – 2020 metų sausio 1-ąją. Šių variklių srityje „Volvo CE“ jau pirmauja, kadangi bendrovė priėmė sprendimą jau šių metų pradžioje pradėti montuoti Stage V variklius abejuose galių diapazonuose.

Matsas Anderssonas, „Volvo CE“ viceprezidentams Rinkodarai ir pardavimų palaikymui EMEA regione, sako: „Gamintojai vis labiau spaudžiami užtikrinti, kad jų varikliai atitiktų pačius griežčiausius emisijų standartus, o šis naujas ES reglamentas yra griežčiausias iš iki šiol buvusių. Tačiau „Volvo CE“, greitai įdiegusi į gamybą Stage V atitinkančius variklius, įrodė savo įsipareigojimą kurti tvaresnę ateitį savo klientams jau šiandien.“

Šie technologiškai sudėtingi Stage V varikliai buvo sukurti ne vien tam, kad mašinos atitiktų šiuos griežčiausius reikalavimus, bet ir tam, kad duotų nemažai naudos OĮG gamintojams bei mašinų operatoriams. Tarp tokių naudų yra:

  • Produktyvumas: optimizuojama galia leidžia maksimaliai išnaudoti mašiną ir užtikrinti gerą investicijų grąžą.
  • Naudingojo darbo trukmė: užtikrinama, kad variklis yra stiprus, patikimas ir lengvai prižiūrimas.
  • Bendrosios eksploatacijos sąnaudos: minimizuojamas degalų suvartojimas ir techninės priežiūros išlaidos.
  • Tvarumas: sumažinamas išmetamų teršalų kiekis, tokiu būdu tausojant aplinką ir užtikrinant reglamentų atitikimą.

Šis konkurencingas sprendimas bus iš esmės toks pats, kaip ir esamiems Stage IV varikliams, išskyrus tai, kad mašinose su 19–36 kW varikliais dabar būtinas DPF.

Ši technologiškai labai pažangi sistema praėjo plataus masto bandymus pačiomis sudėtingiausiomis eksploatacijos sąlygomis, kad būtų įsitikinta, jog atitinka šiandieninius ir būsimus klientų poreikius. Naujojoje patobulintoje sistemoje numatytas įpūtimo oro aušintuvas, kuris aušina įeinantį orą taip padidinant efektyvumą, ir arba kintamos geometrijos turbokompresorius (VGT), optimizuojantis oro ir degalų mišinio santykį turbokompresoriuje pagal besikeičiančias darbo sąlygas, arba pastovios geometrijos turbokompresorius su išleidimo sklende (WG). DPF skirtas tam, kad pašalintų kietąsias dyzelino daleles arba suodžius iš dyzelinio variklio išmetamųjų dujų, o dyzelino oksidacijos katalizatorius (DOC) veikia kaip angliavandenilių ir anglies monoksido oksidatorius į anglies dvideginį ir vandenį.

Išmetamųjų dujų papildomo apdorojimo sistemos pasyvioji regeneracija eliminuoja neplanuotus sustojimus regeneracijai darbo metu. Dabartiniai bandymai parodė, kad normaliomis darbo sąlygomis nebereikės regeneracijos sustojus, o išmetamosios sistemos temperatūra automatiškai palaikoma optimaliame lygyje.

Ir galiausiai, išmetamųjų dujų recirkuliavimo funkcija – su aušinimu ir be jo – sumažina emisijas recirkuliuodama dalį išmetamųjų dujų atgal į variklį.

Kadangi „Volvo CE“ svarbiausia degalų naudojimo efektyvumas ir maksimali naudingojo darbo trukmė, klientai gali būti tikri, kad jų mašinos atitinka griežčiausius emisijų standartus ir yra pilnai optimizuotos rytojaus poreikiams.

Kad kuo geriau pasitarnautų savo klientams, „Volvo CE“ naudoja naujausią įvairių „Volvo Group“ įmonių taikomą technologiją. OĮG ir operatoriai taip pat gali būti tikri, kad gaus tai ko reikia – tai užtikrina pasaulinis bendrovės atsarginių dalių tiekimo ir techninės priežiūros servisų tinklas.