Nuotoliniu būdu valdomi ratiniai krautuvai bus išbandomi „Volvo CE“ ėmus naudoti pirmąjį pramonei skirtą 5G tinklą Švedijoje

„Telia“, „Ericsson“ ir „Volvo Construction Equipment“ („Volvo CE“) pastarosios įmonėje Eskilstunoje Švedijoje pradėjo naudoti pirmąjį 5G tinklą pramonės reikmėms. „Volvo CE“ taps pirmąja pasaulyje įmone, naudojančia 5G technologiją nuotoliniu būdu valdomoms mašinoms ir autonominiams sprendimams bandyti.

5G tinklas bus naudojamas „Volvo CE“ tyrimų ir plėtros skyriuje Eskilstunoje, siekiant toliau kurti nuotolinio statybinių mašinų valdymo ir visiškai automatizuotų sistemų sprendimus. Jis taip pat bus naudojamas siekiant geriau suprasti, kaip susietos mašinos gali kurti pridėtinę vertę klientams. 

„Automatizavimas būna kelių lygių ir 5G yra svarbi techninė pagalba, leidžianti dar labiau plėtoti šią sritį. Tyrimų Eskilstunoje metu bus bandomas įprastinių ratinių krautuvų nuotolinis valdymas, bei tęsiami koncepcinio HX2 savivarčio bandymai“, sako „Volvo CE“ prezidentas Melker Jernberg.

„Matome, kad pramonės susidomėjimas 5G yra didelis. Viso darbo proceso automatizavimas reiškia naujus darbo būdus ir didesnio efektyvumo privalumus. Tačiau, norint susieti verslui itin svarbias mašinas ir transporto priemones, reikalingas sprendimas, pajėgus susidoroti su milžiniškais duomenų kiekiais ir užtikrintas ryšys. Šitai gali suteikti 5G. Mes didžiuojamės tuo, kad kartu su partneriais esame 5G plėtros Švedijoje lyderiai“, sako Švedijos „Telia“ bendrovės generalinis direktorius Anders Olsson. 

Net ir turint visiškai automatizuotas sistemas, valdymui vis tiek kartais reikalingas žmogaus įsikišimas. Šiandien nuotolinio valdymo technologijos galimybės neleidžia įdiegti didelio greičio ar itin tikslaus valdymo. 5G supaprastins nuotolinį valdymą ir padidins saugą.

„Dėl itin greito reakcijos laiko, milžiniško pajėgumo bei aukšto prieigos prie mobilaus tinklo lygio, komercinė ir standartizuota 5G technologija gali būti naudojama tokiems sprendimams, kaip nuotolinis sunkiosios technikos valdymas realiu laiku. Tai atveria naujas galimybes efektyvumui didinti, kaštams ir rizikai pavojingose aplinkose mažinti. 5G mums leidžia kurti saugesnę, veiksmingesnę ir tvaresnę visuomenę. „Telia“ ir „Volvo CE“ dabar kartu teoriją verčia praktika Eskilstunoje. 5G technologija jau parengta, kad pasaulis galėtų prie jos pereiti“, sako „Ericsson“ tyrimų vadovas Magnus Frodigh.

„Volvo CE“, „Telia“ ir „Ericsson“ bendradarbiavo ir anksčiau, diegdamos naujausią technologiją, kad prisidėtų prie saugesnės ir efektyvesnės kasybos, o 2018 m. vasarą „Volvo“ prisijungė prie „Telia“ 5G partnerių programos. „Volvo CE“ tikisi, kad per bandymus Eskilstunoje išmoktas pamokas galės pritaikyti savo pasaulinėje veikloje. 

„Mes atliekame vietinius bandymus Eskilstunoje, bet veikiame visame pasaulyje. Susietos mašinos ir autonominiai sprendimai yra ateitis. Mūsų klientams jie gali užtikrinti efektyvesnę gamybą, logistiką, didesnį lankstumą ir saugesnį darbą. Sumažinę galimas saugumo rizikas ir prastovas, susijusias su tokiais sektoriais, kaip kasyba, galime priartėti prie savo nulinių tikslų: taršos, avarijų ir neplanuotų stabdymų. Nepaprastai jaudinantis dalykas pamatyti, kaip toli 5G gali mus nuvesti šioje kelionėje“, užbaigia Melker.

Apie 5G

Tai penktosios kartos mobiliojo ryšio tinklas. Palyginti su 4G, 5G yra spartesnis, trumpesnės delsos, geresnės prieigos, prie jo vienu metu galima jungti daugiau įrenginių. Jis atveria visiškai naujas naudojimo sritis pramonėje, pagrindinėse socialinėse veiklose ir mūsų kasdieniame gyvenime.