Inovacijos ir tvarumas – štai pagrindiniai „Volvo CE“ investicijų Eskilstunoje motyvai

„Volvo Construction Equipment“ (toliau „Volvo CE“) paskelbė, kad investuos 16 mln. SEK į savo Eskilstunos gamyklą Švedijoje, įskaitant ir elektrinių bei autonominių mašinų demonstravimo klientams areną, naują tyrimų ir plėtros skyriui skirtą bandymų trasą ir gamyklos energijos rekuperacijos sistemą.

Pagal savo ilgalaikę strategiją išsaugoti konkurencingumą, gerai tenkinti klientų poreikius ir siekti tvarumo tikslų, „Volvo CE“ daro visą eilę reikšmingų investicijų savo Eskilstunos gamykloje Švedijoje. Pirmoji iš jų – tai papildoma vieta savo mašinų prototipams.

„Volvo CE“ prijungs dar 12 hektarų prie Klientų centre jau esamo 45 hektarų ploto demonstracijų poligono, kurie bus specialiai skirti bandyti savo elektrines ir autonomines mašinas, tačiau taip pat ir demonstruoti klientams jau siūlomas. 8 mln. SEK investicija į inovacijų areną suteiks „Volvo CE“ galimybę demonstruoti klientams savo mašinų prototipus realistiškoje ir sudėtingoje aplinkoje užtikrinant visišką saugumą, pasitelkiant 5G ryšio technologiją ir bandymų vietoje įrengtą įkrovimo infrastruktūrą. Pirmasis statybų etapas bus beveik 2 km ilgio žvyrkelis, einantis tiek atvira, tiek ir uždara miškinga vietove, ir prasidės visiškai netrukus.

PressRelease2019_July12_Innovation_and_sustainability_key_when_VolvoCE_invests_for_the_future_in_Eskilstuna_02b

„Volvo CE“ pereinant prie vis platesnio neiškastinės kilmės degalų naudojimo, esamas mašinų su vidaus degimo varikliais parkas Eskilstunos Klientų centre bus varomas HVO degalais (hidrintų augalinių aliejų). Naudojami kaip alternatyva dyzelinui, HVO degalai gaminami iš augalinių ir gyvulinių riebalų (paprastai rapsų aliejaus arba skerdyklos atliekų) ir, priklausomai nuo konkrečios žaliavos, sumažina CO2 emisiją iki 90%. Varikliams nereikia jokių specialių pakeitimų.

„Mūsų nauja inovacijų arena yra stiprus pareiškimas mūsų klientams ir visai pramonės šakai apie mūsų įsipareigojimą rytojaus statybai. O tuo tarpu, pereidami prie HVO degalų, mes taip pat demonstruojame, kad žingsnis po žingsnio skatiname pereiti prie veiklos tvarumo principo – ir ne ateityje, o čia ir dabar,“ – sako Karlas Slotte, „Volvo CE“ prezidentas EMEA regione, kurio būstinė yra Eskilstunoje.

Ateities mašinų kūrimas

O Technologijų centre „Volvo CE“ taip pat investuoja į elektrinių mašinų ir automatizavimo sprendimų bandymų trasą, skirtą bendrovės tyrimų ir vystymo skyriui. 3 mln. SEK kainavusioje trasoje šiuo metu bandomi HX2 elektriniai ir autonominiai savivarčiai, kurie 2018 metų rudenį buvo išbandyti apdovanojimų pelniusiame „Electric Site“ (elektrifikuotos darbų vietos) projekte karjere netoliese Geteborgo, Švedijoje. HX2 modeliai šiuo metu optimizuojami, kad būtų paruošti pirmajam komerciniam jų bandomajam naudojimui, kuris numatytas prasidėti iki 2019 metų pabaigos.

PressRelease2019_July12_Innovation_and_sustainability_key_when_VolvoCE_invests_for_the_future_in_Eskilstuna_03

Šių metų kovo mėnesį telekomunikacijų bendrovė „Ericsson“ Technologijų centre pastatė 5G ryšio bokštą , kad „Volvo CE“ galėtų bandyti nuotoliniu būdu valdomas mašinas su nepaprastai trumpomis atsako trukmėmis. Įdiegtas bendradarbiaujant su ryšio operatoriumi „Telia“, tai buvo pirmasis Švedijoje 5G ryšio tinklas pramoniniam naudojimui.

Tarp kitų pastaruoju metu įdiegtų patobulinimų Technologijų centre yra keturių naujų bandymų stendų atidarymas 2017-ųjų pradžioje, trys iš kurių specialiai skirti pradiniams programinės įrangos elektrinėms mašinoms kūrimo etapams.

„Jeigu norime ir toliau būti mūsų pramonės rinkos lyderiais, mus reikalinga pati geriausia tyrimų ir vystymo skyriui skirta infrastruktūra, kad galėtumėme tobulinti jau esamas ir kurti ateities technologijas. Nauja bandymų trasa, bendradarbiavimas su „Ericsson“ ir „Telia“ 5G ryšio srityje, o taip pat elektrinių mašinų bandymų stendai suteiks mums didžiulį konkurencinį pranašumą,“ – sako Gustavas Edholmas, „Volvo CE“ viceprezidentas Pažangių mašinų gamybai ir esminėms technologijoms.

PressRelease2019_July12_Innovation_and_sustainability_key_when_VolvoCE_invests_for_the_future_in_Eskilstuna_04

Energijos suvartojimo mažinimas

Šiuo metu tiltų ir transmisijų gamykloje „Volvo CE“ yra susitelkusi į energijos suvartojimo mažinimą, kad padėtų bendrovei siekti bendrųjų tvarumo tikslų. Du didžiausi energijos vartotojai gamykloje yra grūdinimo centras, kuriame mašinų dalys įkaitinamos iki aukštos temperatūros ir po to atvėsinamos siekiant užtikrinti paviršiaus stiprumą ir dalies ilgaamžiškumą, o taip pat dažymo cechas, kuriame dalys kaitinamos tam, kad išdžiūtų dažai.

Bendrovė investavo 5 mln. SEK į energijos rekuperacijos sistemą, kuri išsaugos apie 60% grūdinimo centre generuojamo karščio ir perduos jį į dažymo cechą. Tikimasi, kad ši sistema 4% sumažins bendrąjį gamyklos energijos suvartojimą.

Energijos rekuperacijos sistemos įrengimo darbai prasidėjo balandžio viduryje ir bus užbaigti iki rugsėjo pradžios. Tuo tarpu „Volvo CE“ toliau nagrinės, kokius naujus procesus galima panaudoti dažymo procesui, kad energijos suvartojimas taptų dar mažesnis.

„Subūrėme entuziastingą komandą, atsakingą už energijos suvartojimo mažinimą gamykloje,“ – sako Andersas Bergstrandas, Eskilstunos gamyklos generalinis direktorius. „Ši naujausia investicija yra mūsų veiksmų plano tvarumui užtikrinti dalis.“

Siekiama neišmesti į atmosferą anglies dvideginio

„Šie puikūs pavyzdžiai iš Eskilstunos gamyklos yra dalis mūsų veiksmų plano siekiant tapti anglies dvideginio neišskiriančia ir sąvartyno neturinčia gamykla,“ – sako Anne Bast, viceprezidentė Korporatyviniams ryšiams, atsakinga už tvarumo strategijos įgyvendinimą EMEA (Europos, Vidurio Rytų ir Afrikos) regione. „Tačiau galime padaryti daugiau. Mūsų galioje yra dar išplėsti ribas inovatyviems ir tvariems sprendimams, skirtiems užtikrinti geresnę ateitį. Tai verslo požiūriu naudinga tiek mums, tiek ir mūsų klientams, kadangi šie sprendimai gerina efektyvumą ir ilgina naudingojo darbo trukmę, tuo pat metu mažindami patiriamas išlaidas. Tačiau tai taip pat yra svarbiausia mūsų misija dėl mūsų planetos ateities.“

1 pav.: „Volvo CE“ tiltų ir transmisijų gamykla Eskilstunoje.
2 pav.: esama demonstracijų zona Klientų centre Eskilstunoje.
3 pav.: HX2 naujojoje Eskilstunos tyrimų ir vystymo skyriaus bandymų trasoje.
4 pav.: grūdinimo cechas tiltų ir transmisijų gamykloje.