Pirmasis „Volvo“ elektrinis ratinis mini krautuvas – milžiniška sėkmė Vokietijos medžių ūkiui.

„Leick Baumschulen“ išbando pirmąjį „Volvo Construction Equipment“ L25 Electric ratini mini krautuvą, ir mato, kad tai tylus, teršalų į aplinką neišmetantis ir lengvai prižiūrimas papildymas šio medžių auginimo ūkio ir landšafto tvarkymo įmonės mašinų parkui.

L25 Electric, dirbantis „Leick Baumschulen“ medžių ūkyje.

Įsikūrusi per 30 minučių kelio nuo „Volvo CE“ gamyklos Konzo mieste Vokietijoje, kur L25 Electric bus pradėtas gaminti nuo 2020 metų vidurio, „Leick Baumschulen“ yra pirmasis klientas visame pasaulyje, išbandantis šitą naują „žalią“ mašiną.

Šis medžių ūkis ir landšafto tvarkymo įmonė jau 34 metus yra „Volvo“ klientė, labai besirūpinanti veiklos tvarumu ir atvira naujoms technologijoms, susijusioms su aplinkosaugos aspektais. Aukštos kvalifikacijos operatoriai „Leick Baumschulen“ įmonėje kasdien naudoja ratinius mini krautuvus įvairiausiems darbams – nuo transportavimo padėklų tvarkymo ir medžiagų krovimo iki žemės lyginimo ir šlavimo.
„Tokia didelė vykdomų darbų įvairovė yra tobulai tinkantis, realų naudojimą atitinkantis scenarijus mūsų naujojo elektrinio ratinio mini krautuvo bandymams kartu su mūsų klientu,“ – sako Paolo Mannesi, „Volvo CE“ ratinio mini krautuvo produkto vadovas.

Jau investavusi į elektrinius golfo automobiliukus, skirtus patogiai parodyti klientams visą savo didelį lauką ir demonstracijų zoną, „Leick Baumschulen“ taip pat norėjo išstudijuoti savo turimo statybos mašinų parko elektrifikavimo privalumus.

Įmonės vadovai – Kristofas ir Maiklas Leickai – tvirtai tiki elektrifikacija ir, būdami verslaus mąstymo, mato jos galimą naudą. Jie mano, kad įtraukimas į tokius vystymo darbus reiškia didelį pripažinimą iš „Volvo“ pusės, ir džiaugiasi žinodami, jog pasidalindami savo verslo segmente turima patirtimi gali prisidėti prie ateities produktų kūrimo.

„Volvo“ L25 Electric maitinamas ličio-jonų baterijomis, kurių vieno įkrovimo pakanka aštuonių valandų darbo pamainai, kai mašina naudojama jai įprastinėse srityse, pvz., smulkiuose infrastruktūros darbuose, sodininkystėje, landšafto tvarkyme ir žemės ūkio darbuose. L25 taip pat yra du specialūs elektros varikliai – po vieną varančiajai sistemai ir hidraulikai. Šios mašinos posistemių atsiejimas leido pasiekti didesnį abiejų sistemų ir visos mašinos efektyvumą.

volvo-ce_pranešimas-spaudai_pirmasis-elektrinis-ratinis-krautuvas_04

L25 Electric dirba pas klientą.

Vien galia, jokio triukšmo

„Leick Baumschulen“ operatorių pirmieji darbo su „Volvo L25 Electric“ įspūdžiai tokie: jis veikia beveik kaip įprastinė dyzelinė mašina, tačiau turi elektrifikavimo teikiamų privalumų.

„Tai produktas, pasižymintis ir reikalingomis darbinėmis savybėmis, ir puikia konstrukcija. Ši mašina dirba kaip įprastinis ratinis krautuvas, tačiau patogesnė jo vairuotojui ir daro mažesnį poveikį aplinkai – išvystoma galia panaši, tačiau mašina tylesnė, skleidžia mažesnę vibraciją, reikalauja mažiau priežiūros ir darbo vietoje neišleidžia jokių teršalų,“ – sako „Leick Baumschulen“ bendrasavininkis Kristofas Leickas.

„Leick Baumschulen“ įmonei tylus „Volvo“ L25 Electric darbas yra vienas iš didžiausių jo privalumų.

„Mašiną taip pat naudojame ir augalams pervežti mūsų demonstracijų zonoje, kurioje nuolatos sukasi klientai. Turint šią mašiną patogiau tiek mūsų klientams, tiek ir darbuotojams, nes ji yra daug tylesnė. Tai reiškia, kad netoliese dirbant mašinai mes vis tiek galime laisvai kalbėtis ir bendrauti su klientais,“ – sako jis.

Minimali techninė priežiūra

volvo-ce_pranešimas-spaudai_pirmasis-elektrinis-ratinis-krautuvas_03Kita pagrindinė tokios mašinos nauda įmonei – tai lengva techninė priežiūra.

„Kadangi neturi variklio, ši mašina reikalauja mažiau techninės priežiūros. Nebereikia kiekvieną dieną tikrinti variklio alyvos ir aušinimo skysčio lygio ar papildyti degalų. Tiesiog paliekame ją krautis per naktį, kas yra labai lengva. Jums tereikia vieną įkroviklio galą prijungti prie mašinos, o kitą įjungti į įprastą buitinį elektros lizdą. Ir viskas. Faktiškai nėra nieko, ką galėtumėte padaryti ne taip – tai paprasta ir saugu,“ – tęsia jis.

Mannesi sako: „Esame labai patenkinti šios mašinos darbinėmis charakteristikomis – jos turima galia, labai mažu triukšmingumu ir vairuotojui užtikrinamu komfortu. Kai kuriose srityse ji netgi viršijo mūsų lūkesčius.

 

„Volvo CE“ ir „Leick Baumschulen“ komanda tyrinėja mašinos savybes.


„Aš labai didžiuojuosi mūsų „Volvo CE“ komanda už visą tą sunkų jų atliktą darbą, kad L25 Electric išvystų dienos šviesą. Akivaizdu, jog puikus komandinis darbas atsispindi tiek vykdome projekte, tiek ir galutiniame produkte. Tiesiog nuostabu šiandien matyti šią mašiną dirbant pas klientą ir stebėti, kaip lengviau ir patogiau klientai atlieka savo kasdienius darbus. Štai dėl ko visa tai ir pradėjome.“

„Volvo“ L25 Electric ratinį mini krautuvą šiuo metu išbando „Leick Baumschulen“ įmonė ir tai yra produkto bandymų etapo dalis. Ši mašina bus pradėta pardavinėti nuo 2020 metų vidurio, kai „Volvo CE“ nustos kurti naujus dyzelinius L20 – L28 modelių ratinius mini krautuvus.

volvo-ce_pranešimas-spaudai_pirmasis-elektrinis-ratinis-krautuvas_02

„Volvo CE“ ir „Leick Baumschulen“ komanda dirba bandymų pas klientą metu.

„Volvo“ L25 Electric pagrindiniai techniniai duomenys

Darbo trukmė vienu įkrovimu Iki 8 valandų
Išorinis spartusis įkrovimas 80% įkrova per 2 valandas
Bortinis 230 V kintamosios srovės įkroviklis 12 val. įkrovimas
Svoris 4,9 t
Virtimo apkrova 3,35 t virtimo apkrova pilnai pasukus
Kaušo dydis 0,9 m³ standartinis kaušas
Šakės 2 t naudingojo krovinio šakės
Plėšimo jėga 49 kN
Išvertimo aukštis 2,5 m


DAUGIAU INFORMACIJOS

Tiffany Cheng

Išorės ryšių direktorė
„Volvo Construction Equipment“
Tel: +32 499 56 68 47
El. paštas: tiffany.cheng@volvo.com

Brian O'Sullivan

SE10
Londonas
Tel.: +44 7733350307
El. paštas: osullivan@se10.com