Swecon UAB Lietuva

5G ryšio pritaikymo potencialo statybų pramonėje tyrimas

Viena pirmaujančių pasaulyje, „Volvo Construction Equipment“ („Volvo CE“) yra tarp kelių novatoriškų bendrovių, tiriančių 5G mobilųjį ryšį. Apie šią programą, skirtą turėti didžiulę įtaką statybų inovacijoms, daugiau sužinosime iš 5G eksperto Calle Skillsäter, dirbančio „Volvo CE“ techniniu bendraujančių mašinų specialistu.

„Telia“ ir „Ericsson“ vykdoma 5G partnerystės programa yra pirmasis pramoninis 5G ryšio pritaikymas, kurioje dalyvauja tik keletas Šiaurės šalių bendrovių. „Volvo“ bendrovei tai yra kuriamų nuotoliniu būdu valdomų mašinų bandymai ir autonominių sprendimų praktinio pritaikymo galimybių tyrimas.

Calle, ką šie bandymai reiškia „Volvo CE“?

5G ryšys suteikia mums galimybę perduoti duomenis tokiais būdais, apie kuriuos anksčiau galėjome tik svajoti. Spartesnis, patikimesnis mobiliojo ryšio tinklas reikš, kad mes būsime tarp pirmųjų, sugebėsiančių daug sparčiau įdiegti į rinką naujas technologijas, pvz., automatizavimą. Tai, kas prieš keletą metų atrodė neįmanoma, šiandien yra labai reali galimybė.

Taigi, ką tiksliai jūs išbandote? Ir kaip išplanuota šių bandymų vieta?

Turime 25 hektarų ploto bandymų poligoną, kuriame dirba nuotoliniu būdu valdomas ratinis krautuvas LH180H, o maždaug 100 metrų atstumu nuo jo, už betoninės sienos stovi palapinė su viduje esančiu simuliatoriumi. Pačioje bandymų trasoje yra daug fizinių kliūčių, stačių įkalnių ir nuokalnių bei bekelės, imituojančių realias statybvietės sąlygas. Šiuo metu simuliatorius yra gana arti mašinos, tačiau tik tam, kad būdami netoli trasos galėtume reikiamai koreguoti sąlygas. Iš tikrųjų nėra jokių priežasčių, kodėl mašina negalėtų būti perkelta daug toliau.

PranešimasSpaudai2019_Balandis26_02Kaip toli?

2017 metais buvome sėkmingai nuleidę mašiną 400 metrų po žeme ir valdėme ją nuo paviršiaus. O kai 2015-aisiais pirmąjį kartą išbandėme šią technologiją, mūsų ekskavatorius buvo Eskilstunoje, o valdėme jį iš Barselonos. Tai padės jums suprasti nuotolinio valdymo galimybes. O dabar, 5G užtikrinama mažesnė delsa reiškia, kad nuotolinius darbus bus galima vykdyti iš ypatingai didelio atstumo. Tačiau pasiekus tam tikrą atstumą tinklo delsa vis tiek taps ženklia.

Kiek laiko truks šie bandymai ir ką tikitės pasiekti?

Šią technologiją bandysime dvejus metus. Per šį laiką pamatysime, kaip vystosi ir gerėja tinklo veika. Kas tikrai įdomu, šioje labai ankstyvoje bandymų stadijoje mes turime unikalią galimybę pašalinti visas problemas ir vaidinti svarbų vaidmenį darant realią įtaką tam, kaip 5G veiks pramoniniams tikslams kai bus įdiegtas.

Žinoma, mūsų, kaip „Volvo E“, tikslas yra tas, jog norime padaryti šią sistemą pakankamai išbaigta ir sėkminga, kad galėtume bandyti ją su savo klientais. Kad pamatytume, kaip ši technologija veikia tikroje statybvietėje. Tikimės, kad iki bandymų pabaigos kažko pasieksime.

Ar bandysite šią technologiją su kitokiomis „Volvo“ mašinomis?

Be abejonės. Turime tikslą, kad užbaigę pradinį bandymų etapą su ratiniu krautuvu, galėsime išbandyti šią technologiją su koncepciniu HX2 savivarčiu, kad sužinotume, ar įmanoma visą darbo ciklą valdyti vien 5G ryšiu. Iš principo, po to galime bandyti 5G ryšį su 6-8 autonominiais savivarčiais, vežiojančiais skaldą po statybų aikštelę.

Panašu, kad kasybos sektorius yra viena iš tinkamiausių sričių šiai technologijai tirti. Kodėl gi?

Kasybos darbai gali būti pavojingi, pvz., mašinas nuošaliose vietose valdantiems žmonėms arba dėl sprogdinant uolienas susidarančių dūmų. Tačiau, jeigu galėsime pašalinti žmones iš darbų vietos, visiškai sumažinsime nelaimingų atsitikimų riziką. Be to, iš vienos centralizuotos vietos galėsite valdyti keletą operacijų ir darbų vietų, padidindami veiklos produktyvumą.

Ar yra ir kitų sektorių, kurie galėtų turėti naudos iš 5G siūlomo automatizavimo?

Žinoma, tai ne vien kasyba. Tai tikrai galėtų išnaudoti miško ruošėjai, nes čia naudajama daug sunkvežimių, pasikraunančių medieną ir iškraunančių ją į geležinnkelio vagonus, o darbai dažnai vyksta ir naktį. Akivaizdu, kad darbas naktį pavojingesnis dėl blogesnio matomumo, todėl operatorių pašalinimas padidintų darbų saugumą. Arba tikrai pavojinguose plieno pramonės arba energetikos darbuose, kai fiziškai judinamos medžiagos gali sprogti arba skleisti totoriškas dujas, žmonių pašalinimas iš darbų vietos yra akivaizdžiai geras sprendimas.

Tačiau statybų sektoriuje tai visų pirma daroma produktyvumui padidinti?

Saugumas neabejotinai yra labai svarbus veiksnys, tačiau akivaizdu, kad 5G ryšys turės tiesioginį teigiamą poveikį produktyvumui. Šiandieninė nuotolinio valdymo technologija pasižymi per didele delsa, dėl kurios sunku tiksliai valdyti judančią mašiną, tačiau 5G leis atlikti valdymą bemaž realiuoju laiku. Be to, bus pasiekta daug geresnė vaizdo kokybė, perteikiamas vaizdas bus didesnės gebos, o 5G užtikrins patikimesnį ryšį - visa tai palengvins operatoriui darbą simuliatoriuje.

Su kokiais iššūkiais jums teko iki šiol susidurti?

Iš pradžių negalėjome rasti tinkamos įrangos. Esame tokioje ankstyvoje bandymų stadijoje, kad sunkiai radome modemų, kurie palaikytų ryšį su antena. Čia mums labai padėjo „Telia“, parūpinusi naudoti tinkamą įrangą. Esame tokiame ankstyvame šios technologijos bandymų etape, kad jos privalumai ir trūkumai yra akivaizdūs.

O kai šios problemos bus išspręstos, kada galėsime pamatyt platesnį 5G ryšio paplitimą kitose srityse?

Tai priklauso nuo įvairių naudojimo atvejų statybose – kaip jie dirba, ar atitinka pramonės poreikius, ar tai priimtina klientams? 5G pirmiausia bus pritaikytas ten, kur duos didžiausią naudą, tačiau prireiks nemažai laiko platesniam tinklui ir infrastruktūrai sukurti. Mums, dirbantiems statybų pramonėje, statiškuose darbuose, tokiuose kaip kasyba, ji tikrai gali ateiti gan greitai. Ir laikas tam tinkamas – mūsų klientams reikia ryšio ir jie nori daugiau duomenų. O mes esame būtent tie, kurie tiria, kaip tai įmanoma.

1 pav.: „Volvo CE“ šiuo metu tiria galimybes 5G ryšiu nuotoliniu būdu valdyti ratinį krautuvą.
2 pav.: Calle Skillsäter, „Volvo CE“ techninis bendraujančių mašinų specialistas.