Didžiausias „Volvo“ ekskavatorius – tai ardymo eksperto „išsipildžiusi svajonė“

Belgijos aukštos įtampos objektų ardymo ekspertas Wesley Princen yra pirmasis klientas, įsigijęs iki šiol didžiausią „Volvo“ ekskavatorių EC750E HR, ir negali sulaukti, kada paims jo vairą į rankas.

Wesley Princen, owner and founder of Aannemingsbedrijf Princen NV

Wesley Princen tikrai nemažai išmano apie ekskavatorius. Šis Belgijos rangovas išaugo su mašinomis savo tėvų ūkyje Gingelome, esančiame į vakarus nuo Briuselio, ir vairavo savo pirmąjį ekskavatorių būdamas 16-os. Sulaukęs 18-os, jis įkūrė savo žemės kasimo bendrovę „Aannemingsbedrijf Princen NV“ ir tuo pat metu studijavo mašinų gamybą.

Verslas tikrai ėmė augti po to, kai jis atliko požeminius kabelių darbus Belgijos tinklo operatoriui „Elia“, kuris ir po 20 metų išlieka lojalus klientas.

„Dauguma elektros pastočių Belgijoje buvo pastatytos iš karto po Antrojo pasaulinio karo, todėl dabar jas jau reikia keisti. „Elia“ reikalingi žmonės, kurie išardytų šias pastotes. Kadangi mes esame viena iš nedaugelio bendrovių, turinčių leidimą atlikti aukštos įtampos darbus, mums teko didžioji šio darbo dalis“, aiškina W. Princen.

Šiandien jis visuotinai laikomas geriausiu pasaulyje, galinčiu ardyti aukštos įtampos objektus, ir net žengia į branduolinių įrenginių ardymo sritį. W. Princen naudos naujausią savo mašinų parko pirkinį – „Volvo“ EC750E HR ardymo ekskavatorių, kad nugriautų nebeeksploatuojamos atominės jėgainės dalį ir branduolinio kuro objektą.

Pirmasis „Volvo“ EC750E HR ardymo ekskavatorius su strėlių komplektais

Tvirtos mašinos sunkiems darbams

W. Princen įsigijo pirmąjį EC480D HR modelio, aukšto siekio „Volvo“ ekskavatorių maždaug prieš penkerius metus. Nuo tada jo bendrovė vykdo vis daugiau sunkaus pramoninio ardymo darbų, kuriems reikia mašinos, galinčios siekti aukščiau ir naudoti sunkesnius padargus. Čia atsirado „Volvo“ EC750E HR, galintis siekti iki 36 m su 3,6 t padargu arba 26 m su 5 t padargu. W. Princen daugiausia naudos 26 m strėlę.

Idėja apie „Volvo“ EC750E HR kilo prieš dvejus metus ir W. Princen tame dalyvavo nuo pat pradžių.

„Mes jau palaikėme ryšį su gamykla ir [„Volvo“ atitinkamų pasaulinio ir vietinio ardymo produktų specialistais] David Arnoldsson bei Peter Lam ir pradėjome kalbėtis“, aiškina jis. „Jie taip pat buvo suinteresuoti turėti EC700C HR įpėdinį ir jiems reikėjo atsiliepimų iš klientų, kad galėtų pagaminti geresnę mašiną“.

W. Princen užsakė EC750E HR net nematęs galutinio šios mašinos varianto. „Tuomet mes nežinojome rezultato, bes mes buvome patenkinti savo pirmuoju „Volvo“ aukšto siekio ardymo ekskavatoriumi, taigi tikėjome, kad jis bus geras“, sako jis.

Wesley Princen pristato savo naująją mašiną žurnalistams

Didysis atradimas

Pagaliau jis pamatė savo naująją mašiną šių metų gegužės mėn., lankydamasis „Volvo“ ekskavatorių gamykloje Čangvone, Korėja, ir buvo vienas pirmųjų ne gamyklos žmonių, išvydęs šį istorinį modelį.

„Buvo labai netikėta pamatyti pagamintą EC750E HR po beveik dvejų metų“, pažymi jis. „Prieš 20 metų niekada nebūčiau pagalvojęs, kad įsigysiu 100 t mašiną. Labai didžiuojuosi, kad turime didžiausią „Volvo“ kada nors pagamintą ekskavatorių. Aš tikrai labai nekantrauju pradėti jį eksploatuoti“.

W. Princen dabar priklauso vienas mažiausių aukšto siekio „Volvo“ ekskavatorių – specialus EC300EL platforma pagrįstas modelis, ir didžiausias ekskavatorius. Iš viso jo mašinų parke yra 25 ekskavatoriai, o paskutiniai šeši jo įsigyti yra „Volvo“ gaminiai.

Svarbiausia – sauga

Kai atliekami tokie pavojingi darbai, kaip elektros pastotės ar net atominės jėgainės ardymas, „Volvo“ ištikimybė saugai ypač patraukia. Didžiausias „Volvo“ prioritetas yra užtikrinti, kad W. Princen ir visi kiti jo operatoriai saugiai grįžtų namo pas šeimas darbo dienos pabaigoje. „Volvo“ ypatingas dėmesys naudingo darbo laiko padidinimui taip pat lemia logišką šių mašinų pasirinkimą.

„Be to, kad „Volvo“ aukšto siekio ekskavatoriai yra tarp geriausios šiuo metu rinkoje esančios ardymo įrangos, mums taip pat reikia gero aptarnavimo“, aiškina W. Princen. „Mūsų labai geri ryšiai su vietiniu atstovu „SMT Belgium“ ir šios įmonės mūsų vadybininku Danny Verheyen. Jei tik yra kokia problema, mums tereikia paskambinti Danny ir viskas išsprendžiama. Tai veikia ir mes esame tuo labai patenkinti“.

W. Princen užsakytasis EC750E HR dabar atvyko į „Volvo CE“ sandėlį Nyderlanduose ir, prieš atsiimant ekskavatoriaus, jo hidraulinė alyva yra keičiama bioalyva, kad išsiliejimo atveju nebūtų pakenkta aplinkai.

Tuo tarpu jis labai nekantriai laukia, kada sės už vairo. „Man tiesiog tai patinka“, sako jis. „Kaip matote, tai milžinas. Manau, kad dirbsiu juo kasdien su šypsena veide. Tai išsipildžiusi svajonė“.