5 priežastys, kodėl „Volvo Active Care“ paslaugos abonementas yra geriausias sprendimas jūsų mašinai

Kai darbų vietose yra itin svarbu išlaikyti aukštus darbo našumo lygius, jums padės „Volvo ACTIVE CARE“. Čia apžvelgsime didžiausius privalumus, kuriuos suteikia šios „Volvo“ sukurtos naujausios jūsų mašinų parko aktyvios stebėsenos paslaugos įdiegimas.

„Volvo ACTIVE CARE“ – tai mašinų stebėsenos paslauga, veikianti kartu su unikalia „Volvo“ „CareTrack“ telematine sistema, ir palengvinanti mašinų parko valdymo naštą. „Volvo“ naudingosios darbo trukmės centro (angl. „Uptime Center“) darbuotojai filtruoja, surūšiuoja ir suskirsto pagal svarbą mašinų įspėjamuosius kodus, kad iš gausybės duomenų atrinktų svarbiausius ir praneštų įgaliotiesiems atstovams, kokių prevencinių veiksmų reikėtų imtis. Be to, kad užkerta kelią mašinų gedimams, ši inovatyvi „Volvo“ paslauga duoda klientui ir daug kitokios naudos.

1. Padeda išvengti neplanuotų prastovų

Įvykus neplanuotai prastovai sustoja ir verslas, kas galiausiai virsta nebūtinomis išlaidomis ir neefektyviu darbu. „Volvo ACTIVE CARE“ darbų vietoje yra tarsi viską stebinčios akys, perduodančios aktualią mašinų informaciją specialistams „Volvo“ naudingosios darbo trukmės centre, todėl klaidos gali būti aptinkamos iš anksto, taip išvengiant mašinų gedimų. 

2. Padeda sumažinti įvairias išlaidas

Neplanuotos prastovos – tai brangūs remonto darbai ir papildomos veiklos išlaidos. „Volvo ACTIVE CARE“ informuoja apie pasirodžiusius smulkių trikčių kodus, kas leidžia geriau suplanuoti profilaktinę techninę priežiūrą, nelaukiant, kol klientui kils neplanuotos prastovos rizika.

3. Pagerina produktyvumą

Dėl „Volvo ACTIVE CARE“ integruotos telematikos „Volvo“ ekspertai gali geriau suprasti mašinos veikimo ir naudojimo ypatumus, pvz., degalų sąnaudas, tuščiosios eigos trukmę, klaidų pasikartojimo dažnumą ir operatoriaus veiksmus. Stebėdami šiuos dalykus ir tai, kaip jie vyksta, klientai gali padaryti atitinkamų pakeitimų, kad prailgintų naudingojo darbo trukmę, kas, savo ruožtu, padidina veiklos produktyvumą ir pelningumą.

4. Suteikia informacijos apie tendencijas

„Volvo“ ekspertai naudoja moderniausią mašinų diagnostikos programinę įrangą, galinčią sekti tūkstančius mašinos stebėjimo taškų, kad gautų kuo daugiau informacijos apie mašinos klaidų kodus ir įspėjimus. Pabėgus trims ar keturioms savaitėms duomenų analizės specialistai apibendrina gautąją informaciją į išsamias mašinų ataskaitas įgaliotiesiems atstovams, kurie ją perduoda klientams. Mašinos tendencijų stebėsena suteikia klientams galimybę imtis reikiamų prevencinių veiksmų, kad jų mašinų parkas visada išliktų geriausios darbinės būklės.

5. Galima dėl nieko nesijaudinti

Produktų palaikymo specialistai iš viso EMEA regiono nuotoliniu būdu stebi dirbančias mašinas ir aptinka bei nurodo veikimo klaidas, kol jos dar netapo žalingomis. Po to jie patys susisiekia su „Volvo“ įgaliotaisiais atstovais, kurie perduoda šią vertingą informaciją savo klientams, kad šie galėtų pagerinti darbo našumą. EMEA regione visi įgaliotieji atstovai susieti su atitinkamais klientais, taigi pastariesiems nereikia rūpintis duomenų apdorojimu.