Swecon UAB Lietuva

„Volvo CE“ pilnaielektrinio kompaktiško ekskavatoriaus prototipas laimi „Intermat“ apdovanojimą už inovacijas

„Volvo Construction Equipment“ pilnai elektrinis kompaktiškas ekskavatorius už savo iš esmės naują konstrukciją laimėjo „Intermat“ apdovanojimą už inovacijas. Prototipas EX2 pasižymi nuline tarša, 10 kartų didesniu efektyvumu, 10 kartų mažesniais triukšmo lygiais ir mažesne bendra nuosavybės kaina.

„Volvo Construction Equipment“ (Volvo CE) 100 % elektrinio kompaktiško ekskavatoriaus prototipas – žinomas kaip EX2 – pelnė prestižinį "Įrangos ir mašinų" prizą „Intermat“ apdovanojimų už inovacijas „Žemės kasimo ir griovimo“ kategorijoje. Nuline tarša ir, lyginant su įprastiniais analogais, 10 kartų didesniu efektyvumu, 10 kartų mažesniais triukšmo lygiais ir mažesne bendra nuosavybės kaina pasižyminti mašina buvo pripažinta už indėlį į statybų pramonės pažangą. Laikoma, kad tai pirmasis pasaulyje pilnai elektrinio kompaktiško ekskavatoriaus prototipas. Šiame etape EX2 vis dar yra mokslinių tyrimų projekto dalis ir įsigyti jo negalima.

„Aš nepaprastai didžiuojuosi, kad EX2 gavo šį visame pasaulyje pripažintą apdovanojimą už inovacijas“, – sako elektromobilių specialistas ir EX2 projekto vadovas Ahcène Nedjimi iš „Volvo CE“. „EX2 yra visiškai nauja mašina. Elektrifikavus statybų įrangą, bus gaminamos švaresnės, tylesnės ir efektyvesnės mašinos, ir tai yra mūsų pramonės ateitis. Aš laimingas, kad teisėjai pripažino šią svarbą.“

Technologija paskui koncepciją EX2 laimi „Intermat“ apdovanojimą už inovacijas

Kad prototipas EX2 būtų pilnaielektrinis, vidaus degimo variklis buvo pakeistas dviem bendros 38 kWh talpos ličio jonų baterijomis, kurių talpos pakanka aštuonioms intensyvaus mašinos darbo valandoms, pavyzdžiui, suplūktam gruntui kasti. Hidraulinė dalis taip pat buvo pakeista elektrine architektūra, su elektromechaniniais tiesiniais varikliais, padedančiais optimizuoti judesio perdavimą. Pašalinus hidraulinę sistemą ir vidaus degimo variklį bei sumažinus aušinimo poreikius, žymiai sumažėjo triukšmo lygiai.

„Su nuline tarša ir dešimt kartų žemesniais triukšmo lygiais EX2 galima laisvai naudoti tankiai apgyvendintose vietose ir net naktį netrikdyti žmonių“, – sako Ahcène. „Dešimt kartų didesnis mašinos efektyvumas ir priežiūros nereikalaujančios sistemos reiškia, kad eksploatacinės išlaidos ir bendra nuosavybės kaina bus daug mažesnės. Kadangi EX2 yra pilnai elektrinis ir neturi mechaninių valdymo svirčių, jį galima valdyti nuotoliniu būdu iš mobiliojo telefono ar planšetinio kompiuterio. Tai padidina saugą pavojingose darbinėse aplinkose. Be to, EX2 pasižymi tokia pačia galia ir jėga, kaip ir įprastinis analogas, bei didesniais sudėtinių judesių greičiais. Kadangi tokie judesiai šiai mašinai įprasti, tai pagerėjo našumas. Visa tai pasiekta nesuprastinant mašinos eksploatacinių savybių ir užtikrinant, kad bus patenkinti kliento poreikiai.“

Naujovės pažangai

„Intermat 2018“ apdovanojimai už inovacijas pagerbia prie pažangos statybų ir infrastruktūros pramonėje prisidedančius įrangą, techniką, paslaugas, produktus ir sprendimus. Žiūri, kuriai pirmininkauja Prancūzijos viešųjų darbų nacionalinės federacijos (FNTP) prezidentas, savo sprendimą paskelbė Paryžiuje sausio 18 d. vykusioje apdovanojimų ceremonijoje. Apdovanojimų žiuri sudarė 13 pramonės specialistų, kurie iš geriausių gamintojų pateiktų 90 produktų atrinko devynis geriausius, vertus apdovanojimų.

„EX2 yra „Volvo CE“ ilgalaikio tikslo sukurti ekologinę pusiausvyrą išlaikančius transporto sprendimus dalis“, – sako „Volvo CE“ technologijų padalinio pirmasis viceprezidentas Patrik Lundblad. „Šis apdovanojimas yra duoklė sunkiam darbui ir vizijoms tų „Volvo CE“ darbuotojų, kurie nuolat praplečia technologijų ir naujovių ribas bei užtikrina, kad kompanija būtų technologinio vystymosi priešakyje. Dabar mes planuojame prototipą EX2 pristatyti balandžio mėnesį vyksiančiame „Intermat“.

EX2 laimi „Intermat“ apdovanojimą už inovacijas