Swecon SIA Latvija

Volvo CE piedāvā "Megaprojektu saraksts" otro sēriju: Kirunas pilsētas pārvietošana

Jaunākā "Megaprojektu saraksts" epizode aizved skatītājus uz vistālāk Zviedrijas ziemeļos esošo pilsētu Kirunu – kur pilsēta pārvietojas. Kiruna tiek pārvietota 3 kilometrus uz austrumiem, lai nodrošinātu, ka tā neiekristu tai apkārt augošajās raktuvēs.

"Pilsētas pārvietošana" atklāj stāstu par Kirunas vēsturisko pārvietošanu un ar to saistītajiem izaicinājumiem. Zviedrijas vistālāk uz ziemeļiem esošā pilsēta tika dibināta vairāk nekā pirms 100 gadiem, jo zemē tika atklātas bagātīgas dzelzs rūdas atradnes. Šobrīd kalnrūpniecība ir pilsētas galvenais ienākumu avots. Patiesībā dzelzs rūdas ieguve ir tik svarīga, ka Kiruna pārvieto visu pilsētas centru, lai ļautu kalnrūpniecības darbībai turpināties un izplesties.

Nākošo 20 gadu laikā vairāk nekā 6000 cilvēku nāksies pārvākties. Arī apmēram 3000 mājas tiks nojauktas un uzceltas no jauna vai pārvietotas, kas sasniegs apmēram € 1,3 miljardu izmaksas.

Volvo Megaprojektu saraksts Kiruna

Kamēr Kiruna piedzīvo ievērojamu izaicinājumu, tās pārvietošana ir arī iespēja – radīt jaunu, modernu un ilgtspējīgu pilsētu kopienai.

"Šajā filmā mēs sekojam līdzi pārvietošanas projektam un tam, kā Volvo mašīnas strādā jaunajā pilsētas centrā, sagatavojot to jauniem dzīvokļiem un veikaliem. Šī epizode parāda, kāda ir Volvo CE un šo megaprojektu vīzija: veidot pasauli, kādā vēlamies dzīvot," saka Tifānija Čenga, Volvo CE.

Kirunas epizode seko pirmajai iepazīstināšanai ar Megaprojektu sarakstu, kas rādīja svarīgo Interstate-4 šosejas pārbūvi Floridā. Volvo CE seriāla megaprojekti ir arī galvenā tēma jaunizdotajā Spirit Magazine drukātā veidā, tiešsaistē un sociālajos tīklos.

Otrā 'Megaprojektu saraksts' sērija ir pieejama www.volvoce.com/spirit. Lai skatītos Megaprojektu saraksts filmu, noklikšķiniet šeit.