Volvo CE novēro, ka tirgus daļa un pamata peļņa 2015. gada pēdējā ceturksnī ir uzlabojusies

Uzlabota pamata peļņa un tirgus daļa svarīgajos lielo mašīnu segmentos nebija pietiekama, lai kompensētu kritumu Volvo Construction Equipment kopējā tirgus 2015. gada pēdējā ceturkšņa rezultātos, kad šajā periodā bija vērojams 11% pārdošanas kritums. Gada griezumā uzņēmuma pārdošanas apjoms 2015. gadā kritās par 3%.

Uzlabota pamata peļņa un tirgus daļa svarīgajos lielo mašīnu segmentos nebija pietiekama, lai kompensētu kritumu Volvo Construction Equipment kopējā tirgus 2015. gada pēdējā ceturkšņa rezultātos, kad šajā periodā bija vērojams 11% pārdošanas kritums. Gada griezumā uzņēmuma pārdošanas apjoms 2015. gadā kritās par 3%.

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) 2015. gada ceturtajā ceturksnī tika ziņots par neto apgrozījuma samazinājumu par 11% līdz 10 967 milj. SEK, salīdzinot ar 12 277 milj. SEK iepriekšējā gada attiecīgajā periodā. Šie skaitļi bija rezultāts lielajam kritumam Ķīnā un Brazīlijā, apvienojumā arī pretvēju, kas valdīja daudzos tirgos ārpus Ziemeļamerikas, kur arī bija vērojama atdzišana. Volvo CE pilnā 2015. gadā pieredzēja pārdošanas samazinājumu par 3% līdz 51 008 SEK, bet saimnieciskās darbības ieņēmumi gandrīz dubultojās līdz 2090 milj. SEK no 1231 milj. SEK 2014. gadā.

Pārmaiņas darbojas
Saimnieciskās darbības ieņēmumi, izņemot reorganizācijas izmaksas, gada nogalē radīja 191 milj. SEK zaudējumus, kas bija ievērojams uzlabojums, salīdzinot ar 815 milj. SEK zaudējumiem tai pašā iepriekšējā gada periodā. Peļņas norma arī rādīja progresa pazīmes, esot 1,7% negatīvai šajā periodā, kas ir kāpums no 6,6% negatīvas 2014. gada 4. ceturksnī. Peļņas norma visam gadam bija pozitīva – 4,1% – no 2,3% tai pašā iepriekšējā gada periodā. Šie salīdzinoši iedrošinošie uzlabojumi tika sasniegti, neskatoties uz zemākiem pārdošanas apjomiem, zemas kapacitātes izmantošanai un kreditēšanai Ķīnā 158 milj. SEK apmērā.

"Salīdzinot ar globālo tirgu, kas 2015. gadā palika nemainīgs vai piedzīvoja lejupslīdi, Volvo CE turpināja ieviest iekšējos mērus, kas palielināja peļņu un resursu efektivitāti," komentēja Volvo Construction Equipment prezidents Martins Veisburgs. "Neskatoties uz zemākiem pārdošanas apjomiem, mūsu darbības rezultāti uzlabojās un bija daudz labāki nekā tai pašā 2014. gada periodā. Mēs iekarojām tirgus daļu lielākos, rentablākos mašīnu segmentos, pabeidzām ekskavatorus, greiderus un frēzmašīnas un stiprinājām jaunu vadīšanas struktūru, kas ļauj mums pieņemt skaidrus, informētus lēmumus. Tas parāda, ka Volvo, SDLG un Terex Trucks aktivitāšu apvienošana, lai veicinātu Volvo CE globālu transformāciju, darbojas." 

Tabula 1. Volvo Construction Equipment, neto pārdošanas apjoms attiecīgajā tirgus reģionā miljonos zviedru kronu.

Tabula 1. Volvo Construction Equipment, neto pārdošanas apjoms attiecīgajā tirgus reģionā miljonos zviedru kronu
Beigas.

2016. gada februāris

Lai iegūtu plašāku informāciju, lūdzu, apmeklējiet: www.volvoce.com/press

Vai sazinieties:

Thorsten Poszwa
Ārējo sakaru nodaļas direktors
Volvo Construction Equipment
Tālr.: starpt. +32 490 65 96 68
Email: thorsten.poszwa@volvo.com
Twitter: http://twitter.com/VolvoCEGlobal 

Brian O'Sullivan
SE10
Londona
Tālr.: starpt. +44 77 333 50307
Email: osullivan@se10.com