Volvo L25 Electric pārvar ziemas izaicinājumus videi draudzīgas pilsētas tīrīšanas darbos

Pirmais elektriskais Volvo Construction Equipment (Volvo CE) kompaktais riteņiekrāvējs – Volvo L25 Electric – ir pierādījis, ka var izturēt jebkuru vētru, visu garo un auksto ziemu palīdzot attīrīt ielas no ledus un sniega Vācijas pilsētā Ķelnē.

Bezizmešu riteņiekrāvējam L25 Electric uzticēta svarīga loma ziemas ceļu uzturēšanas darbos Ķelnē

Par tīrību un kārtību Vācijas ceturtajā lielākajā pilsētā Ķelnē gādā uzņēmums AWB Abfallwirtschaftsbetriebe Köln GmbH. Viņi veic svarīgu darbu, tīrot ielas un savācot atkritumus, tādējādi rūpējoties ne tikai par tīrību un drošību pilsētā, kas slavena ar savu katedrāli, bet arī par to, lai apkārtējais Reinas reģions un tā autoceļu tīkls būtu pieejams un drošs ceļotājiem visā reģionā. Uzņēmumā strādā apmēram 700 darbinieki, kas no sniega un ledus attīra automaģistrāles 2000 km garumā, pievedceļus 600 km garumā un dzīvojamo rajonu ielas 500 km garumā.

Nulle grādu, nulle izmešu

Lai izpildītu šo svarīgo uzdevumu gada mēnešos, kad valda tik sarežģīti laika apstākļi, uzņēmumam AWB bija nepieciešams partneris, kas spētu uzņemties svarīgu lomu ikdienas darbā, – partneris, kas ne tikai strādātu ar nepieciešamo jaudu jebkādos apstākļos, bet arī samazinātu ietekmi uz vidi, neradot izmešus. Tieši tādēļ AWB izvēlējās riteņiekrāvēju L25 Electric, izmantojot Volvo partnera un izplatītāja Swecon Baumaschinen GmbH pakalpojumus, lai palīdzētu nodrošināt ziemas ceļu uzturēšanas darbus no jaunās noliktavas pilsētas sirdī. Uzticamais, efektīvais un ekonomiski izdevīgais elektriskais riteņiekrāvējs tika izvēlēts arī tāpēc, ka tas nerada nekādas izplūdes gāzes, darbojas klusi un rada minimālas vibrācijas – ideāls risinājums darbam noliktavā, kam nav nepieciešama ventilācijas sistēma.

L25 Electric transportē pilsētas ielās izmantojamo kaisāmo materiālu AWB noliktavā

Jau ilgāku laiku par vienu no AWB galvenajiem mērķiem ir izvirzīta ilgtspējas nodrošināšana, un uzņēmums savā nozarē ir zināms kā celmlauzis atbildīgu vides iniciatīvu ziņā. Turklāt uzņēmums sevi uzskata par Ķelnes pilsētas partneri un ir apņēmies nemitīgi uzlabot pilsētas iedzīvotāju dzīves kvalitāti. Tādēļ vienmēr tiek domāts par to, kā lietot tikai zemas emisijas transportlīdzekļus un aprīkojumu.

“Riteņiekrāvējs ir nozīmīgs stūrakmens mūsu centienos vairot elektrisko mobilitāti uzņēmumā AWB, un tas pilnīgi noteikti attaisno gaidīto,” stāsta Dr. Berts Šrēers, AWB Mobilitātes un ilgtspējas nodaļas vadītājs. “Elektriskā jauda mums kalpo lieliski – pat aukstos apstākļos. Ietilpība, manevrējamība un kausa lielums – viss atbilst nevainojami. Pagaidām nav radušies apstākļi, kuru dēļ nāktos šaubīties par pieņemto lēmumu. Tā pilnīgi noteikti bija pareizā izvēle.”

Nulle izmešu, klusa darbība un maz vibrāciju – mašīna ir ideāli piemērota darbam noliktavā

Robusta mašīna izciliem rezultātiem

Pirmais Vācijā piegādātais Volvo L25 Electric jau ir sekmīgi pierādījis sevi darbā kopš decembra. Autoparka jaunpienācējam uzticēta ļoti svarīga loma. Tā galvenais uzdevums 1700 kvadrātmetru lielajā noliktavā ir materiāla iekraušana gliemežtransportierī, kas transportē materiālu uz bunkuriem, no kuriem tiek apgādātas AWB ielu kaisāmās mašīnas. “Ja riteņiekrāvējs neiekraus kaisāmo materiālu bunkuros, Ķelnes ielas paliks nenokaisītas,” piebilst Šrēers. “Tādēļ maksimāla uzticamība un pieejamība ir absolūti nepieciešamas īpašības.”

Tā kā riteņiekrāvējs ziemas periodā tiek nepārtraukti izmantots trīs maiņās, tika noslēgts četru gadu servisa līgums. Tas ietver mašīnas un tās komponentu apkopi. AWB noliktavā tika izveidota ātrās uzlādes infrastruktūra, lai L25 Electric varētu strādāt patstāvīgi. Swecon lielu nozīmi piešķir darbinieku apmācībai, jo īpaši saistībā ar pāreju uz elektrisko būvniecības tehniku, lai darbinieki nodrošinātu visaugstāko klientu apkalpošanas līmeni. 

Arī vasaras mēnešos L25 Electric joprojām būs ļoti pieprasīts kā universāls iekrāvējs, jo tam tiks uzticēti transportēšanas darbi AWB 36 000 kvadrātmetru plašajā teritorijā, piemēram, zaru un citu koku atkritumu pārvietošana un dažādu veidu birstošu materiālu kraušana.

TURPMĀKAI INFORMĀCIJAI

Anne Basta (Anne Bast)

Zīmola vadītāja, Mārketinga un komunikāciju nodaļa
Volvo Construction Equipment
Eiropas / starptautiskais pārdošanas reģions
E-pasts: anne.bast@volvo.com