Volvo CE palielina darbspējas laiku ar virtuālu reāllaika tehnisko atbalstu uz vietas objektā

Lai diagnosticētu un novērstu potenciālas tehniskas problēmas vēl ātrāk nekā iepriekš, Volvo Construction Equipment nodrošina iespēju izplatītāju lauka tehniskajiem speciālistiem tiešā veidā sazināties ar sava biroja darbiniekiem, kā arī Volvo produktu ekspertiem un inženieriem, izmantojot papildinātās realitātes video tiešraides plūsmu.

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) piedāvā izplatītāju lauka tehniskajiem speciālistiem visā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Āfrikā un Okeānijas reģionā iespēju tiešā veidā sazināties ar Volvo produktu ekspertiem un inženieriem, pašiem strādājot uz vietas objektā.

Ar reāllaika tehniskā atbalsta lietotni savā mobilajā tālrunī lauka tehniskie speciālisti var sākt interaktīvu video zvanu, sazinoties ar izplatītāja biroja darbiniekiem, un vajadzības gadījumā uzaicināt tajā piedalīties Volvo produktu ekspertu un inženieri, lai tie palīdzētu ar savām zināšanās problēmu diagnosticēšanā un risināšanā.

Papildinātās realitātes tehnoloģija ļauj iesaistītajām pusēm precīzi redzēt to, ko redz lauka tehniskie speciālisti, un ekrānā norādīt uz attiecīgām detaļām. Turklāt šos zvanus var ierakstīt un saglabāt uzziņas vajadzībām, ja nepieciešama turpmāka pārbaude.

“Agrāk, kad lauka tehniskajiem speciālistiem bija vajadzīga palīdzība, lai diagnosticētu un novērstu kādu problēmu, viņi bieži uzņēma fotoattēlus, devās atpakaļ uz izplatītāja biroju un konsultējās ar kolēģiem vai zvanīja Volvo produktu atbalsta speciālistiem. Rezultātā darbu veikšanas objekts dažkārt bija jāapmeklē vairākkārt, izraisot apgrūtinošu dīkstāvi klientam," skaidro Volvo CE darbspējas laika atbalsta dienesta vadītājs Arams Ibrahims.

“Tagad lauka tehniskie speciālisti var konsultēties ar saviem kolēģiem tā, it kā viņi būtu klāt klienta objektā. Vienu un to pašu detaļu var redzēt un apspriest līdz četrām personām, tās var norādīt uz noteiktām daļām ekrānā, ierosināt veicamās darbības un redzēt tehnikas darbību reāllaikā. Mēs paātrinām defektu noteikšanas procesu, samazinām pārbraucienos patērēto laiku un daudz ātrāk atjaunojam tehnikas darbspēju.”

Vēl ciešāka sadarbība

Pat visizturīgākajai tehnikai dažkārt rodas kāda tehniska problēma, tāpēc ciešs komandas darbs starp ražotājiem un izplatītājiem ir būtisks, lai šādas problēmas novērstu pēc iespējas ātrāk, gādājot par klientu ražīgumu un rentabilitāti.

Volvo CE un tās izplatītāji cītīgi strādā pie ciešas un efektīvas sadarbības kā vienota, paplašināta organizācija, pēdējos gados ieviešot kopīgu lietu izskatīšanas sistēmu. Tas ir ievērojami uzlabojis izplatītāju servisa speciālistu piekļuvi informācijai un atbalstam un palīdzējis radīt svarīgu atgriezenisko saikni ar Volvo pētniecības un izstrādes komandām.

“Reāllaika tehniskais atbalsts ir nākamais mūsu sadarbības solis, lai nodrošinātu nozarē vadošo darbspējas laiku. Tā ir arī daļa no mūsu digitalizācijas plāna, un mēs ar sajūsmu gaidām, kā šī virzība varētu veidot augsni tādām nākotnes tehnoloģijām viedais stikls vai iespēju apskatīt konstrukcijas no iekšpuses. Taču pašlaik reāllaika tehniskais atbalsts vēl vairāk uzlabos mūsu efektivitāti un palīdzēs palielināt tehnikas darbspējas laiku,” Arams secina.

Lai uzzinātu vairāk par Volvo darbspējas pakalpojumiem, apmeklējiet Volvo CE tīmekļa vietni.

Lai uzzinātu vairāk, lūdzu, sazinieties:

Anne Basta (Anne Bast)

Zīmola vadītājs, Mārketinga un komunikāciju nodaļa
Volvo Construction Equipment
Eiropas / Starptautiskais pārdošanas reģions
E-pasts: anne.bast@volvo.com