Dig Assist lietotņu komplekta jaunā, uzlabotā versija paceļ rakšanas darbu precizitāti jaunā līmenī

Volvo CE izstrādātais Dig Assist rīku komplekts jau ir pierādījis, ka spēj nodrošināt rakšanas precizitāti, tam patērējot vien mazu daļu no parasti nepieciešamā laika. Dig Assist jaunie uzlabojumi, kas ietver virkni jaunu funkciju, šo standartu paceļ vēl augstāk, palielinot rakšanas darbu produktivitāti, efektivitāti un drošību.

volvo dig assist

Tehnikas vadīšana vienmēr būs darbs, kurā nepieciešamas labas prasmes, taču nekad nav par ļaunu uzlabot pat vislabāko operatoru sniegumu. Volvo Construction Equipment (Volvo CE) izstrādātais Dig Assist ļauj izmantot ekskavatora produktivitātes pilnu potenciālu. Izmantojot kabīnē uzstādīto Volvo Co-Pilot planšetdatoru, operatori var ātri, patstāvīgi un ērti vadīt jebkādus rakšanas darbus, vai tā būtu objekta planēšana, grāvju rakšana vai slīpumu un profilu veidošana. Dig Assist ir arī svarīgs drošības un ērtību aspekts, jo, lietojot šo risinājumu, vairs nav nepieciešams manuāli marķēt objektu un pārbaudīt dziļumus un slīpumus.

Visaptverošs skats: mašīnas vadība

Dig Assist ir pieejams ar 2D, In-Field Design un 3D rīkiem, kas operatoram nodrošina detalizētu rakšanas darbu plānu, ērti sēžot kabīnē.

Jau labi pazīstamā 2D lietotne ir paredzēta objektu planēšanas un nogāžu profilēšanas darbiem. Šī opcija izmanto reāllaika datus, lai operatoriem skaidri parādītu, kad ir sasniegts vajadzīgais dziļums vai slīpuma leņķis.

Dig Assist

Rīks In-Field Design atvieglo darbu, veicot darbietilpīgus uzdevumus — tas operatoriem ļauj papīra rasējuma vietā vien dažu minūšu laikā sagatavot digitālu rakšanas darbu modeli. Šī opcija izmanto GNSS un RTK navigācijas tehnoloģiju, nodrošinot centimetra precizitāti tādiem darbiem kā grāvju rakšana, brauktuvju vai baseinu sagatavošana un pamatu rakšana. Turklāt darba uzdevuma datus var saglabāt Volvo Co-Pilot planšetdatorā, nodrošinot iespēju darbu vajadzības gadījumā turpināt vēlāk.

Volvo Dig Assist

3D opcija ir lieliski piemērots risinājums sarežģītiem un lieliem infrastruktūras projektiem. Topcon 3D-MC un Trimble Earthworks, kas Dig Assist vajadzībām nodrošina pilnīgu trīsdimensiju funkcionalitāti, sniedz iespēju augšupielādēt projektus tieši Volvo Co-Pilot planšetdatorā — šī spēja vienlaikus nodrošināt abus risinājumus Volvo ir unikāla. Vienkārši importējiet projekta failu un ķerieties pie darba.

Volvo Dig Assist

Volvo Active Control: elektroniskās vadības veiksmes stāsts

Volvo Active Control palīdzēs paveikt vienu un to pašu darbu dienu no dienas, iegūstot vienu un to pašu rezultātu. Pirmoreiz ieviesta 2019. gadā, šī mašīnas vadības sistēma palīdz operatoram izvēlēties funkcijas, lai automatizētu rakšanas procesu un iegūtu nevainojamus rezultātus pat par 45% ātrāk, nekā izmantojot tradicionālās planēšanas metodes. Atgādināsim — arī šī sistēma tiek lietota, izmantojot kabīnē uzstādīto Volvo Co-Pilot 10 collu planšetdatoru. Volvo Active Control ir elektroniskas vadības risinājums, kas ir apvienots ar Volvo jauno elektrohidraulisko vadības sistēmu un Dig Assist programmatūras platformu.

Volvo Active Control

Volvo Active Control

Planēšanas darbus tagad var paveikt vieglāk, pateicoties lietotnes pusautonomajām planēšanas funkcijām. Kad sistēmā ir ievadīti vajadzīgie parametri darba veikšanai, ekskavators automātiski noregulē izlices un kausa kustības, kausa leņķi un dziļumu, lai veiktu precīzas rakšanas kustības, sekojot vēlamajam profilam un iegūstot tieši tādu leņķi, kā nepieciešams, turklāt tagad tā ir saderīga ar 3D risinājumiem (Topcon). Turklāt, izmantojot robežvērtību iestatīšanas komplektu, operatori var automātiski apturēt vēziena kustību iestatītā leņķī, tādējādi atvieglojot rakšanas un kravas automobiļu piekraušanas darbus. Bet, ja darbi norit ierobežotā vietā, operatori var sākotnēji iestatīt izlices un kausa pacelšanas augstumu un vēzienu, lai izvairītos no sānos vai augstāk esošiem šķēršļiem.

Jauna On-Board Weighing lietotne

Kad runa ir par optimāla materiāla daudzuma iekraušanu, lietpratēja intuīcijai ir savas robežas. Volvo CE dinamiskā kravas svēršanas sistēma On-Board Weighing sniedz reāllaika informāciju par kausā esošo kravu, palīdzot operatoriem ikreiz sasniegt noteiktos iekraušanas mērķus. Sistēma novērš gan pārmērīgu, gan nepietiekamu piekraušanu un nodrošina, ka ikkatrs kravas automobilis atbilst kravnesības noteikumiem un vienlaikus ir pilnīgi piekrauts. Operatori var iestatīt mērķus, piemēram, braucienu skaitītāja kravas apjoma mērķi vai vēlamo mērķa kravu noteiktam kravas automobilim. Tikmēr optimālu precizitāti nodrošina tādas funkcijas kā taras svars, pašreizējās kravas atbloķēšana un pēdējā kausa kravas ignorēšana. Turklāt ar kraušanas zonas selektora palīdzību operatori var norādīt kraušanas zonas pozīciju, palīdzot izvairīties no garām aizkrautām vai nepareizi iekrautām kausa kravām. Sistēma arī skaitīs visus iepriekš definētajā kraušanas zonā izkrautos kausu.

Rakšanas palīgs

Drīzumā gaidāms vēl kāds Dig Assist jauninājums — On-Board Weighing Advanced funkcijas, kas ir īpaši pielāgotas kravas automobiļu piekraušanas darbiem. Kravas automobiļa režīmā operators, balstoties uz klienta projektiem vai uzdevumiem, var izveidot iepriekš definētus darba rīkojumus, izveidot dažādu materiālu veidu sarakstus un iestatīt biežāk izplatīto kravas automobiļu veidiem noteiktus mērķus.

Dig Assist

Ērtas pamatfunkcijas

Volvo Co-Pilot planšetdatorā jau ir sākotnēji instalētas lietotnes, kas atvieglo operatora darba dzīvi. Weather, Calculator un Notes ir jaunas lietotnes, kas darbojas līdzīgi tām, kas atrodamas viedtālruņos. Dig Assist ir saderīgs arī ar dažādiem viedajiem rīkiem, kas palīdz vēl vairāk palielināt ekskavatora produktivitāti, piemēram, Volvo Smart View, kas operatoram nodrošina visaptverošu 360° kameras skatu no putna lidojuma. Attēlu var parādīt Volvo Co-Pilot planšetdatorā vai mašīnas displejā. Bez tam Dig Assist var izmantot ar dažādiem darbarīkiem, piemēram, sasvērējrotatoriem, sasveramiem kausiem un ātrajām sakabēm — tos visus var iekļaut digitālajos rīkos.

Dig Assist ir pilnībā integrēta un rūpnīcā uzstādīta Volvo sistēma, tāpēc Volvo tirdzniecības pārstāvji nodrošina atbalstu attiecībā uz visiem tās komponentiem, aparatūru un programmatūru. Bet tas nav viss — pateicoties jaunajam bezvadu atjaunināšanas risinājumam, Dig Assist gluži kā mobilo tālruni var atjaunināt uz jaunāko programmatūras versiju bez tirdzniecības pārstāvja servisa speciālista klātbūtnes. Jaunā versija ļauj izmantot attālo atbalstu, neizkāpjot no kabīnes — tas iespējams ar Volvo Co-Pilot palīdzības pogu.

Dig Assist

TURPMĀKAI INFORMĀCIJAI

Anne Basta (Anne Bast)

Zīmola vadītāja, Mārketinga un komunikāciju nodaļa
Volvo Construction Equipment
Eiropas / starptautiskais pārdošanas reģions
E-pasts: anne.bast@volvo.com