Lielāka aktivitāte nozarē gada 1. ceturksnī sekmē pārdošanas apjoma palielināšanos par 23 %

Pateicoties straujajai ekonomikas atkopšanās gaitai pagājušā gada otrajā pusē, ko sekmēja lielā aktivitāte infrastruktūras segmentā un uzlabojumi būvniecības nozarē, Volvo Construction Equipment (Volvo CE) 2021. gada 1. ceturksnī ir piedzīvojis strauju kopējā pieprasījuma kāpumu, salīdzinot ar to pašu periodu iepriekšējā gadā — izdarīto pasūtījumu apjoms ir palielinājies par 73 %.

Pateicoties valdības ieguldījumiem infrastruktūrā, izteikts pieprasījums bija vērojams Ķīnā — pasaules lielākajā būvtehnikas tirgū. Kopā ar pārdošanas apjoma pieaugumu visos globālajos tirgos un segmentos Ķīnas ieguldījumi palīdzēja Volvo CE 2021. gada pirmā ceturkšņa finansiālajos rādītājos pārvarēt negatīvo ietekmi, ko pagājušajā gadā radīja Covid-19 pandēmija. 1. ceturksnī par 53 % palielinājās arī piegāžu apjoms, ko sekmēja lielāks pārdošanas apjoms visos reģionos (vislielākais pieaugums atkal Ķīnā).

2021. gada pirmajos trīs mēnešos Volvo CE neto pārdošanas apjoms palielinājās par 23%, sasniedzot 24 742 miljonus SEK (20 148 miljoni SEK 2020. gada 1. ceturksnī), kas ir nedaudz vairāk nekā tajā pašā periodā 2019. gadā, pirms pasauli skāra pandēmija. Palielinājušies arī ieņēmumi no saimnieciskās darbības: 3822 miljoni SEK, salīdzinot ar 2678 miljoniem SEK tajā pašā 2020. gada periodā. Ieņēmumus pozitīvi ietekmējis lielāks tehnikas un tās kapacitātes izmantošanas apjoms industriālajā sektorā, izmaksu samazināšana un lielāki ieņēmumi no pakalpojumiem, ko daļēji samazināja negatīva strukturāla ietekme. To atspoguļoja darbības rezerve, kas sasniedza 15,4 %, palielinoties no 13,3 % tajā pašā iepriekšējā gada periodā.

Izdarīto pasūtījumu apjoma pieaugumu par 73 % 2021. gada 1. ceturksnī ietekmēja arī lielie ieguldījumi infrastruktūrā, zemais izplatītāju krājumu līmenis un nepieciešamība tos atjaunot. Salīdzinot ar paredzamo kritumu un nenoteiktību, ko pagājušajā gadā radīja Covid-19 uzliesmojums, ir pieaudzis piegāžu apjoms visos reģionos. Pieprasījums pēc lielas un vidēja izmēra tehnikas bija lielāks nekā pēc kompaktajām tehnikas vienībām.

Tirgus attīstība

Neraugoties uz to, ka visos tirgos palielinājās kopējais pieprasījums, Eiropā gada sākuma pieaugums bija lēns — to ietekmēja Covid-19 ierobežojumi tādos svarīgos tirgos kā Francija un Vācija, taču pēc tam tas kļuva straujāks. Lai gan, pateicoties lielākam pieprasījumam ceturkšņa otrajā pusē, neto pasūtījumu apjoms ir palielinājies par 87 %, Eiropas kopējā tirgus attīstība ir kritusies par 9 %. Ķīnā Volvo CE tirgus attīstība pirmajos divos mēnešos ir palielinājusies par 142%, salīdzinot ar ļoti mazo, Covid-19 pandēmijas izraisīto apjomu 2020. gada 1. ceturksnī. Arī pārējā Āzijā (neietverot Ķīnu) gada sākums ir bijis pozitīvs, panākot 16 % pieaugumu, jo īpaši tādos lielākajos tirgos kā Indijā, Dienvidkorejā un Dienvidaustrumāzijā. Labi rādītāji ir arī Dienvidamerikā, kur sasniegts 41 % pieaugums, salīdzinot ar pagājušo gadu, atspoguļojot arvien lielāko pieprasījumu pēc produktiem. Savukārt Ziemeļamerikā cerības uz valdības turpmākiem ieguldījumiem infrastruktūrā rada pozitīvu noskaņu klientu vidū, kas palīdzējis sasniegt 7 % pieaugumu, salīdzinot ar 2020. gada 1. ceturksni.

Volvo CE prezidents Melkers Jernberjs atzīst: “Man ir prieks redzēt pieprasījuma palielināšanos šā gada pirmajā ceturksnī un pārdošanas apjoma pieaugumu visos reģionos un tirgos. Varam būt droši, ka esam pārcietuši smagu periodu mūsu klientiem, mūsu darbiniekiem un nozarei kopumā un parādās lielākas aktivitātes pirmās pazīmes. Daudzās valstīs tiek investēts novecojušā infrastruktūrā, un sagaidāms, ka tas turpināsies arī nākotnē. Kopā ar aktīvu būvniecību vairākās citās nozarēs tas ir pieprasījuma galvenais virzītājspēks gan attiecībā uz jaunu tehniku, gan pakalpojumiem, un to atspoguļo gan piegāžu, gan pieņemto pasūtījumu apjoms, kas pirmajā ceturksnī strauji palielinājies.”

1.tabula. Volvo Construction Equipment neto pārdošanas apjoms attiecīgajā tirgus reģionā (miljonos Zviedrijas kronu)

Neto pārdošanas apjoms attiecīgajā tirgus reģionā

Pirmie trīs mēneši

 

Milj. SEK

2021

2020

Mainīt

Eiropa

7,263

6,477

12%

Ziemeļamerika

4,297

3,711

16%

Dienvidamerika

674

559

21%

Āzija

11,319

8 403

35%

Āfrika un Okeānijas valstis

1,189

998

19%

Kopā

24,742

20,148

23%

Lai uzzinātu vairāk, lūdzu, sazinieties:

Anne Basta (Anne Bast)

Zīmola vadītājs, Mārketinga un komunikāciju nodaļa
Volvo Construction Equipment
Eiropas / Starptautiskais pārdošanas reģions
E-pasts: anne.bast@volvo.com