Kādēļ autonomais transports vispirms ienāks karjeros un vieglo ieguvju vietās

Visas industrijas mērķis ir radīt risinājumus, kas spēj palielināt transporta efektivitāti ar uzlabotas automatizācijas palīdzību. Volvo Autonomous Solutions tas vispirms visticamāk notiks kontrolētajā karjeru izstrādes un ieguves pasaulē.

Pēc pakāpeniskas attīstības, soli pa solim, vairāk nekā 100 gadu garumā, mašīnbūves pasaulē pašlaik novērojama divpusēja revolūcija – no vienas puses ar spiedienu samazināt izmešus, ieviešot elektroniskos risinājumus, un no otras puses, tiecoties atrast transporta industrijas Svēto Grālu – transportlīdzekli/mašīnu, kam nav nepieciešams operators. Kamēr tiek sperti plati soļi, lai veiktu pārslēgšanos uz hibrīda un pilnībā elektrisko piedziņu, autonoma transporta izveide izrādās daudz sarežģītāka.
“Automatizācija saskaras ar grūtībām parastajā mašīnbūves pasaulē, jo viņi cenšas panākt, lai autonomie transportlīdzekļi darbotos jebkur un droši līdzāspastāvētu visai dzīves dažādībai – automašīnām, kravas automašīnām, velosipēdiem, cilvēkiem, suņiem, kaķiem – jebkam," saka Volvo Autonomous Solutions Bezceļu transporta nodaļas vadītājs Pērs-Johans Rosdāls. “Visu šo problēmu vienlaicīga risināšana ir ārkārtīgi sarežģīts izaicinājums – pat pasaulē lielākajiem mašīnbūves un tehnoloģiju uzņēmumiem. Mūsu pieeja ir sākt pamazām, ļoti ierobežotā vidē, un veidot mūsu panākumus laika gaitā. Ideālā sākuma pozīcija ir karjeri, kur ir skaidri noteiktas iekraušanas un izkraušanas vietas salīdzinoši īsos posmos.”

Sākt vienkārši. Augt no šīs vietas

Pāreja uz autonomajām mašīnām nebūs vienkārši aizvietot mašīnu ar operatoru ar mašīnu bez operatora. Autonomās mašīnas pieprasīs visa procesa automatizāciju un jaunus veidus, kā lūkoties uz darbību kopumā. Volvo Autonomous Solutions dibināts 2020. gada 1. janvārī, lai izstrādātu un komercializētu autonomā transporta risinājumus visas Volvo Groupietvaros.

Papildus adaptētu mašīnu nodrošināšanai Volvo Group ietvaros, Volvo Autonomous Solutions atbalstīs klientus ar risinājumiem citiem autonomo mašīnu izaicinājumiem, proti, atbalsta infrastruktūru, vadības torņiem, remontu un apkopi, virtuālajiem autovadītājiem un pat ekspluatāciju, ja nepieciešams. "Vienlīdz svarīgs ir gan domāšanas veids, gan autonomu mašīnu izveide," saka Volvo Autonomous Solutions Bezceļu risinājumu pārdošanas un mārketinga vadītājs Ūve Millers. "Mēs runājam par transporta procesa automatizāciju, ne tikai par atsevišķas mašīnas pārdošanu. Tādēļ mums jārada pilnīgs risinājums, lai pārvaldītu šo procesu kopumā."

Autonomi iespējotas platformasvolvo-ce-mini-campaign-why-autonomous-transport-will-happen-in-quarries_02

Volvo Autonomous Solutions cieši sadarbojas ar Volvo Group citām uzņēmējdarbības jomām, jo īpaši Volvo Construction Equipment bezceļu segmentu. Tas nodrošina, ka jaunās mašīnas, neatkarīgi no tā, vai veidotas kā autonomas, piemēram, Volvo apbalvotais TA-15 pārvadātājs, vai tradicionāls operatora vadīts aprīkojums, izmanto tās pašas autonomās piedziņas platformas, kodēšanas valodas u.tml. Tas nozīmē, ka par tām var runāt vienādi, kā arī piedāvāt iespēju viegli tās uzlabot. Ne visas mašīnas būs autonomas, bet, esot "autonomi iespējotai", ļauj Volvo Autonomous Solutions uzlabot standarta produktus mašīnās, kurām nav nepieciešams operators, izmantojot savu patentēto autonomās piedziņas komplektu.

Karjeri un ieguves

"Lai samazinātu pasaules sarežģītību, mums nepieciešams pēc iespējas vairāk standartizēt procesu," saka Millers. "Karjeros mēs to varam darīt, jo tie atrodas ierobežotā vietā, tiek stingri regulēti un ir vieglāk atdalīt autonomo transportu no pārējiem procesiem. Ar iekraušanu un izkraušanu pats process ir vienkāršs un atkārtojas."
“Mēs sākam ar mazākiem un ne tik sarežģītiem izmantošanas gadījumiem un balstīsimies uz mūsu panākumiem," saka Rosdāls. "Ar pareizajiem klientu partneriem nākošais solis var būt pazemes ieguves un tuneļu izveides jomas – autonomās mašīnas (jo īpaši elektriskās) strādā vienlīdz labi gan naktī, gan dienā, un ir labi no šīm bīstamajām vietām aizvākt cilvēkus. Pēc tam, kad mūsu tehnoloģija laika gaitā tiks vairāk iestrādāta, mēs varam koncentrēties uz lieliem augsnes pārvietošanas projektiem, kas arī ir kontrolēti, bet ar daudzpusīgākiem risinājumiem.
Uzlabota procesa optimizācija, mazāks enerģijas patēriņš un uzlabota drošība ir tikai trīs no autonomo mašīnu ieguvumiem. Ir daudz R&D izaicinājumu, kuri ir jāpārvar – un tie būs arī turpmāk. Bet tā nebūs tehniska inovācija, kas veiks izrāvienu – tam nepieciešamas izmaiņas likumdošanā un jauns domāšanas veids saistībā ar to, kā visu procesu var vadīt daudz efektīvāk. Nekļūdieties, tiks rasti autonomi risinājumi, un tie būs graujoši pašreizējiem uzņēmējdarbības modeļiem.

volvo-ce-mini-campaign-why-autonomous-transport-will-happen-in-quarries_05

TURPMĀKAI INFORMĀCIJAI

Tiffany Cheng

Director, External Communications
Volvo Construction Equipment
Tel: +32 499 56 68 47
E-mail: tiffany.cheng@volvo.com

Anna Arbius


Volvo Autonomous Solutions
Mārketinga un Komunikāciju vadītāja E-pasts: anna.arbius@volvo.com