Volvo CE ievieš skaidru produktu apzīmēšanu savas apbalvojumus ieguvušās dizaina filozofijas ietvaros.

Vienkāršā pārslēgšanās uz īsākiem un mazāk sarežģītiem produktu nosaukumiem ataino Volvo Construction Equipment (Volvo CE) plašo ambīciju skatīties tālāk par produktu pretim daudz holistiskākam darba vietas pārskatam. Veidota, lai ciešāk saskanētu ar zīmola premium klases izskatu, šī jaunā dizaina filozofija un apzīmējumu politika jau ieguva 2020. gada Red Dot Product Design Award apbalvojumu.

Sākot ar šo mēnesi, jaunie un uzlabotie Volvo zīmola produkti tagad tiks apzīmēti tikai ar produkta veidu un izmēru – un neko vairāk. Visu pārējo produkta informāciju, piemēram, modeļa sēriju un modeļa variantu joprojām varēs atrast specifikācijās, brošūrā un uz PIN plāksnītes, nodrošinot, ka klienti nesaskarsies ar nekādām izmaiņām veidā, kādā iegādājas pakalpojumu vai pasūta daļas saviem produktiem.

Galvenā šo izmaiņu motivācija ir saskaņot produkta apzīmējumu ar uzņēmuma minimālistisko skandināvu mantojumu un pastāvīgo vēlmi radīt tīru, skaidru un bezgalīgu uz cilvēkiem orientētu dizainu. 

Funkciju un dizaina skaidrība

Volvo CE Dizaina direktors Gustavo Guerra saka: "Mēs vienmēr tiecamies uz patiesu un vienkāršu dizainu, kas pielīdzinās mūsu produktu viedajai jaudai. Bet mēs sapratām, ka mūsu zīmola apzīmējumi nebija piemēroti mūsu produktu mērķtiecīgajai un progresīvajai kvalitātei. Šis jaunais solis tika radīts, lai piešķirtu lielāku pārliecību un skaidrību ne tikai operatoram, bet ikvienam darba vietā – tieši to mēs saprotam ar bezgalīgu dizainu."

Modernie būvlaukumi tagad koncentrējas mazāk uz pašu produktu un vairāk uz visu būvlaukumu kopumā. Ar šo atjaunināto produktu apzīmējumu Volvo CE vēlas radīt skaidrāku komunikācijas līniju visām iesaistītajām pusēm, sākot ar darba vietas operatoru, līdz administratīvajai funkcijai. Jauno tehnoloģiju attīstība palielina arī starppaaudžu atjauninājumus, tādēļ, izvairoties no produkta nosaukumu maiņas katrā atjaunināšanas reizē (neatkarīgi no tās izmēra), tiek nodrošināts, ka zīmols paliek skaidrs, vienkāršs un mērķtiecīgs.

"Mēs esam krustcelēs, kur satiekas jaunie un tradicionālie darbības veidi," saka Gustavo. "Tā kā elektrisko, autonomo un saistīto tehnoloģiju attīstība aug roku rokā ar mūsu nepārtraukto vajadzību pēc dīzeļaprīkojuma, drīzumā mēs redzēsim daudz ātrāku produktu atjauninājumu līmeņu augšanu. Industrijā ir pienācis izmaiņu laiks, bet mūsu zīmola uzbūvei tas arī jāatspoguļo.”

Pirmie modeļi, kuri izlaisti ar jauno apzīmējumu

Vienalga, vai tās ir kabīnes, operatora vadības ierīču, produkta rāmja vai tehnisko funkciju izmaiņas, katra izmaiņa pēc nonākšanas tirgū nenotiks ar garo un sarežģīto modeļa nosaukumu. Tas nekavējoties nozīmē noņemt pārskata statusu un produkta specifikācijas no ārējās vizuālās identitātes un atstāt tikai produkta saīsinājumu un produkta izmēru. Visa tehniskā informācija tiek sniegta kā parasti uz PIN plāksnītēm un mārketinga materiālos. Pirmie modeļi, kas izlaisti ar jauno apzīmējumu politiku, ir pirmie divi elektriskie modeļi ECR25 un L25 un ECR58 F paaudze, kas nesen ieguva prestižo Red Dot Award produkta dizaina balvu. Šī balva ir pasaulē visatzītākā industriālā dizaina kvalitātes zīme. Žūrija savā paziņojumā teica, ka viņus "pārsteidza līdzsvarotā uzbūve, kas ietvēra ne tikai kabīni, bet arī ārpusi un lietotāja pieredzi."

Šai jaunajai dizaina filozofijai būs minimāla ietekmē uz veidu, kā klienti iegādājas produktus, pasūta daļas vai nogādā tās apkopes veikšanai. Gluži tāpat kā šodien, klienti varēs aplūkot specifikācijas uz PIN plāksnītes, lai atrastu detalizētas konfigurācijas, kas nepieciešamas pēcpārdošanas pakalpojumiem, daļu pasūtīšanai vai remontam.

Izmaiņa ir ieviesta visiem jaunajiem un uzlabotajiem modeļiem, kas izlaisti, sākot ar šo gadu, un turpmāk, un paredzēta līdz apmēram 2025. gadam.

"Tā nav tikai pārdēvēšanas procedūra," saka Gustavo. "Tā ir mūsu dizaina filozofija, princips, kas vada mūs jaunās paaudzes celtniecības produktu izveidē. Svarīga mūsu lomas daļa ir palīdzēt mūsu klientiem orientēties mainīgajā digitālajā vidē un piedāvāt skaidru un atvērtu saziņu, lai labāk izdzīvotu šajos pārmaiņu laikos."

TURPMĀKAI INFORMĀCIJAI

Tiffany Cheng

Director, External Communications
Volvo Construction Equipment
Tel: +32 499 56 68 47
E-mail: tiffany.cheng@volvo.com

Brian O'Sullivan

SE10
London
Tel: +44 7733350307
E-mail: osullivan@se10.com