Volvo autonomais kravas automobilis iegūst Red Dot balvu

TA15, kas ir daļa no Volvo Autonomous Solutions TARA autonomā transporta risinājuma, ir ieguvis kāroto Red Dot produkta dizaina apbalvojumu – pasaulē atzītāko industriālā dizaina atzinības zīmi.

TA15 autonomais elektriskais kravas automobilis iegūst Red Dot produkta dizaina balvu

Volvo Autonomous Solutions revolucionārais TA15 autonomais elektriskais kravas automobilis Esenē, Vācijā, guva lielus panākumus, un eksperti tam piešķīra Red Dot 2020. gada produkta dizaina balvu, kas ir pasaulē lielākā un atzītākā dizaina konkursa balva.

Volvo Autonomous Solutions prezidents Nils Jēgers sniedza komentāru par balvu, sakot: "Mēs esam sajūsmā, ka ieguvām šādu prestižu balvu kā Red Dot. Tas parāda, ka mēs radām pasaules klases dizainus ar modernāko autonomo transportlīdzekļu tehnoloģiju. Mēs ar lepnumu turpinām Volvo Group tradīciju būt inovāciju līderiem komerctransportlīdzekļu un mašīnu dizaina jomās."

Autonoma elektriskā ekosistēma

Akumulatora-elektriskais kravu pārvadātājs ir jauns mašīnas koncepts, salīdzinot ar tradicionālajiem bezceļu pārvadājumiem, un tas veido vienu Volvo Autonomous Solutions TARA transporta risinājuma elementu. Tas ir veidots, lai pārtrauktu mūsdienu bezceļu pārvadājumus. 

Kravas automobilis darbojas ar akumulatora-elektrisko piedziņu, kas balstīta uz kopīgu Volvo Group tehnoloģiju. Automatizācijas sistēma izmanto GPS, Lidar, Radar un vairākus sensorus. Tā kā tas ir autonoms, TA15 nav nepieciešama kabīne – tas sniedz pilnīgi jaunu mašīnas profilu. 

Ar 15 tonnu pārvadāšanas kapacitāti TA15 veido daļu no plašāka TARA autonomā transporta risinājumu koncepta, lai būtu iespējams savienot kopā sērijas un iegūt mašīnu "ķēdi" maksimālai iekraušanas un pārvadāšanas efektivitātei. TA15 būs svarīgs TARA elektriskā un autonomā transporta elements.

Autonomo elektrisko kravas automobili izgatavoja un arī turpinās izgatavot Volvo Construction Equipment (Volvo CE), balstoties uz iepriekšējo HX02 konceptu, un tagad tas ir nodots tālāk komercializācijai Volvo Autonomous Solutions, kas ir jauna Volvo Group biznesa joma. Esot darbībā, sākot ar 2020. gada 1. janvāri, Volvo Autonomous Solutions mērķis ir "paātrināt autonomā transporta risinājumu attīstību, komercializāciju un pārdošanu, lai papildinātu Volvo Group pašreizējos produktus un pakalpojumus". Volvo CE šogad arī ieguva Red Dot balvu par mašīnu, kura korona vīrusa izplatības dēļ tiks palaista tirgū vēlāk šī gada laikā. 

"Ir aizraujoši, ka Volvo produkti ir apbalvoti ar šo starptautiski atzīto dizaina izcilības zīmi," saka Volvo CE prezidents Melkers Jernbergs. "Turklāt ir lieliski, ka tas ir veiksmīgas iekšējās sadarbības ar Volvo Autonomous Solutions rezultāts. Sadarbība ir jaunā vadība."

TURPMĀKAI INFORMĀCIJAI

Tiffany Cheng

Director, External Communications
Volvo Construction Equipment
Tel: +32 499 56 68 47
E-mail: tiffany.cheng@volvo.com

Brian O'Sullivan

SE10
London
Tel: +44 7733350307
E-mail: osullivan@se10.com