Volvo artikulētie pašizgāzēji: pusgadsimta spēks

54 gadus pēc artikulētā pašizgāzēja koncepta izlaišanas Volvo CE turpina būt vadošais šajā jomā. Pat kopražojuma LEGO® Technic™ 6X6 artikulētā pašizgāzēja Volvo A60H modelis ir inženierijas pērle, kas ietver lietotņu vadītu darbību un pilnībā automātisku transmisiju.

Grunts Čārlijs, Volvo A60H, A60H Lego modelis

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) pirmie popularizēja artikulētā pašizgāzēja konceptu 1966. gadā ar 10 tonnu lietderīgās slodzes mašīnas DR631 dzimšanu un ir mīļi pazīstama kā 'Grants Čārlijs'. Apmēram 54 gadus vēlāk uzņēmums joprojām transportē zemi, granti un citus materiālus pa grubuļainu, dubļainu, slidenu, stāvu un citādi sarežģītu virsmu. Volvo CE joprojām ir tirgus līderis un turpina inovācijas ar tā H-Series klāstu, kas tagad ietver tā visu laiku lielāko ražoto artikulēto pašizgāzēju – 60 tonnu kapacitātes A60H. 

Gluži kā oriģināls

Klasiskā realitātes atspoguļojuma gadījumā LEGO® Technic™ 6X6 artikulētā pašizgāzēja Volvo A60H modelis arī ir iespaidīgs inženierijas darbs. Tā gigantiskajā korpusā ietilps 2193 elementi, tostarp sešas lielas riepas un lielas slodzes motori. Un gluži kā oriģināls, tas ir tehnoloģiju "tour-de-force", kam ir lietotņu vadīta darbība un pilnībā automātiska transmisija, kas ir pirmā LEGO Technic zīmolā.

55 tonnu kapacitātes (īstais) A60H ir veidots lielas slodzes transportēšanai sarežģītos bezceļu apstākļos, tostarp karjeros, atvērtās raktuvēs un lielos zemes pārvietošanas darbos. Un LEGO Technic un Volvo CE inženieri vēlējās, lai jaunais modelis atspoguļo oriģināla kvalitāti, uzticamību un izturību. Modelis patiešām ir liels – 200 mm augsts, 200 mm plats un 600 mm garš. Tas ir aprīkots arī ar gudrām funkcijām, ne tikai ar sarežģītu iekšējo pārnesumu sistēmu, kas, gluži kā oriģinālam, ir pilnībā automātiska un motorizēta.

Motori ir veiksmīgi iebūvēti un paslēpti zem pašizgāzēja virsbūves un kabīnes, un vadības bloka Bluetooth ir gudri ieslēdzams, pagriežot A60 kabīnes augšējo bākuguni. Gluži kā visas elektroniskās mašīnas vadības sistēmas oriģinālajā mašīnā, modeļa Technic Control+ bloks un mobilā tālruņa lietotne vada modeli, ļaujot tam pārvietoties uz priekšu un atpakaļ, stūrēt no sāna uz sānu un pacelt un nolaist pašizgāzēja virsbūvi. Un tas vēl nav viss. Control+ palielina vērtību, uzstādot lietotājiem vairākus izaicinājumus, kas izceļ mašīnas funkcijas, piemēram, braukšanu kalnā, pārnesumu pārslēgšanu un kravas izbēršanu.

Modelis gūst iedvesmu no A60H revolucionārajām funkcijām un jaunākajām inovācijām. Ar saderīgu piedziņu, automātiskās braukšanas kombinācijām, tostarp 100% diferenciāļa bloķētājiem, visu ceļa virsmu ratiņiem, hidromehānisko stūrēšanu un aktīvo piekari, šī mašīna ir nepārspējama. Aprīkots ar aktīvu hidraulisko priekšas piekari lielākam pārvietošanas ātrumam smagos apstākļos, (atkal īstais) A60H optimizē operatora komfortu un stabilitāti braukšanas laikā, ļaujot pārvietot vairāk materiāla īsākā laikā, lai sasniegtu nepārspējamu produktivitāti.

Jautrība turpinās pat pēc izveides

"Vairāk nekā 50 gadus pēc tam, kad parādījām pasaulei, ko spēj paveikt artikulētais pašizgāzējs, mēs joprojām uzlabojam un attīstām konceptu," saka Mats Bredborgs no Volvo CE. "LEGO Technic un Volvo CE inženieri ir paveikuši lielisku darbu, radot miniatūru A60H versiju. Tas ne tikai izskatās kā mūsu A60H, bet tas arī pārņem to pašu inovatīvas inženierijas un gudra dizaina filozofiju. Control+ mobilā lietotne un automātiskā transmisija ir neticamas funkcijas. Pat drošības funkcijas, kas ir visu Volvo mašīnu galvenais elements, ir aktuālas un pareizas." 

“Šis ir viens no vissarežģītākajiem LEGO Technic komplektiem pēdējos gados," saka LEGO Group Produktu un mārketinga attīstības Mārketinga direktors Niels Henriks Horsteds. "Gudrais dizains ir liels izaicinājums būvēšanas procesā, un jaunā LEGO Technic Control+ lietotne ļauj attālināti vadīt mašīnas funkcijas, un jautrība turpinās ilgi pēc būvēšanas beigām ar lietotnes izaicinājumiem."

TURPMĀKAI INFORMĀCIJAI

Anne Basta (Anne Bast)

Zīmola vadītājs, Mārketinga un komunikāciju nodaļa
Volvo Construction Equipment
Eiropas / Starptautiskais pārdošanas reģions
E-pasts: anne.bast@volvo.com

Brian O'Sullivan

SE10
Londona
Tālr.: +44 7733350307
E-pasts: osullivan@se10.com