Volvo CE pārdošanas apjoms pirmajā ceturksnī samazinājās par 17%

Pieprasījums pirmajā ceturksnī apstājies, kad stājās spēkā Covid-19 pandēmijas izplatības ierobežošanas mēri. Neskatoties uz martā novēroto Ķīnas tirgus atgūšanos, ceturkšņa pārdošanas apjoms joprojām bija samazinājies par 17%, un pasūtījumu pieņemšana šajā periodā samazinājās par 7%.

Straujā globālā pieprasījuma samazināšanās, ko izraisīja sabiedrībā ieviestie mēri, lai ierobežotu koronavīrusa izplatību, negatīvi ietekmēja Volvo Construction Equipment (Volvo CE) 2020. gada pirmā ceturkšņa finanšu rezultātus, šajā periodā parādot negatīvas izmaiņas pārdošanā, rentabilitātē, piegādēs un pasūtījumos.

Pirmajos trīs 2020. gada mēnešos Volvo CE pārdošanas apjoms samazinājās par 17% - līdz 20 148 milj. SEK (24 155 milj. SEK 2019. gada pirmajā ceturksnī). 2678 milj. SEK saimnieciskās darbības ieņēmumi arī noslīdēja no 3646 milj. SEK tajā pašā 2019. gada periodā. Peļņu ietekmēja mazāki mašīnu apjomi un nelabvēlīga mašīnu izvēles proporcija. Tas atspoguļojās darbības rezervē, kas 13,3% apjomā bija nedaudz mazāka nekā 15,1% tajā pašā iepriekšējā gada periodā.

Pasūtījumu pieņemšana samazinājās par 7% 2020. gada 1. ceturksnī, lai gan pieprasījums Ķīnā – pasaules lielākajā celtniecības tehnikas tirgū – ceturkšņa beigās palielinājās. Piegāžu apjomi samazinājās par 13% līdz 20 170 mašīnām, salīdzinot ar 23 139 mašīnām 2019. gada 1. ceturksnī.

Tirgus attīstība

Lielākie Eiropas un Ziemeļamerikas globālie celtniecības tehnikas tirgi pieredzēja kritumu pirmajā ceturksnī, pirmajos divos gada mēnešos samazinoties attiecīgi par 1% un 2%. Āzijā (izņemot Ķīnu) pieprasījums samazinājās par 4%, salīdzinot ar to pašu iepriekšējā gada periodu. Covid-19 vīrusa ietekme bija daudz izteiktāka Ķīnā, kur apjomi šajā periodā tirgus pārtraukuma dēļ samazinājās par 44%. Ķīna sāka atgūties martā, kad pieprasījums pieauga par 2%, salīdzinot ar to pašu 2019. gada mēnesi, pateicoties valdības infrastruktūras attīstības uzlabošanas paredzētajiem mēriem. 

“Mēri Covid-19 pandēmijas izplatīšanās apturēšanai februārī sāka ietekmēt mūsu darbību Ķīnā un tiem bija spēcīga ietekme marta vidū, kad mūsu globālā piegādes ķēde tika pārtraukta un ražošana apstājās lielākajā daļā mūsu darbību," komentē Volvo CE prezidents Melkers Jernbergs. "Ir skaidrs, ka mēs uzsākam smagu periodu ar ilgiem ražošanas pārtraukumiem un zemu pieprasījumu, kam ir negatīva ietekme uz mūsu rentabilitāti. Neskatoties uz to, mēs esam pārliecināti, ka mūsu klienti ir aktīvi biznesos, kas ir nozīmīgi sabiedrībai, un mūsu produkti un pakalpojumi ir svarīgi ilgtspējīgas infrastruktūras izveidē nākotnē."

volvo-ce_april-2020_q1-financial-results
1. tabula. Volvo Construction Equipment, neto pārdošanas apjoms attiecīgajā tirgus reģionā miljonos zviedru kronu.

TURPMĀKAI INFORMĀCIJAI

Anne Basta (Anne Bast)

Korporatīvo komunikāciju VP
Volvo Construction Equipment
EMEA pārdošanas reģions (Eiropa – Tuvie Austrumi – Āfrika)
Tālr.: + 46 16 5415906
anne.bast@volvo.com

Brian O'Sullivan

SE10
London
Tel: +44 7733350307
E-mail: osullivan@se10.com