Ražots Hamelnā - 75 gadi kvalitatīvai celtniecības tehnikai

Atzīmējot savu 75. gadadienu, Volvo CE Works Hamelnā apvieno tradīcijas un progresu. Asfalta klājēju un veltņu ražotne ir sinonīms kvalitātei, inovācijām un ambīcijām nekad neapstāties.

1945. gada 9. novembrī aizsākās jaunas ceļu būvniecības ēras sākums. Tad Gerhards Lēmans Potkempers un Karls Ludvigs Hupfelds dibināja ABG Allgemeine Baumaschinen Gesellschaft mbH. Hamelnā viss aizsākās ar nelielām mašīnām, piemēram, pirmo VAS tipa betona klājēju, bet tikai pēc nieka astoņiem gadiem uzņēmums radīja savu pirmo lielo inovāciju. 1953. gadā AGB radīja un uzbūvēja pirmo vibrējošo veltni Vācijā. Tas bija tikai sākums pilnīgi jaunām, novatoriskām inovācijām, kas tagad ir Volvo ražotne Hamelnā.

Pirmais ar roku vadāmais vibrējošais veltnis 1953. gadā.

Nav salīdzinājuma ar pagātni: Hamelnas ražotne.

Mazi soļi, lielas vīzijas

Liela, uzticama, jaudīga: šīs īpašības joprojām attiecas uz Titan asfalta klājēju sēriju, kas pirmo reizi tika izlaista 1965. gadā. Šī mašīna iegāja vēsturē un bija populāra visā pasaulē. Šodien tās pēctečus joprojām iespējams atrast ceļubūves pasaulē. Šīs mašīnas izcēlās un joprojām izceļas ar to uzticamību un moderno aprīkojumu.

Titan 300 bija ceļu būves inovācija un padarīja ABG atpazīstamu visā pasaulē.

Pēc 20 gadiem joprojām nelielais uzņēmums veica vēl vienu apvērsumu: ABG izlaida pirmo hidrauliski regulējamo, lielas saspiešanas spējas ieklājēju globālajā tirgū un radikāli mainīja ceļubūves darbu.

Vienmēr soli priekšā laikam

45 gadus pēc dibināšanas ABG bija viens no lielākajiem spēlētājiem celtniecības tehnikas sektorā, un 1990. gadā uzņēmums kļuva par Ingersoll Rand Group biedru. Šis bija laiks, kad tikko aizsākās digitalizācija, un ABG bija priekšgalā: EPM I (Electronic Paver Management) - saskarne starp cilvēku un mašīnu - uzlaboja asfalta klājēja darbību un nodrošināja ērtāku, ātrāku un labāku strādāšanu. 2005. gadā kopā ar Titan 226 un Titan 326 tika izlaists tā pēctecis EPM II.

Jau 1998. gadā EPM I ar savu ultramoderno vadības sistēmu un intuitīvo lietotāja vadību rādīja ceļu parastajā ceļu būvē.

2007. gadā uzņēmums veica vēl vienu lielu soli pretim inovācijai. Volvo Construction Equipment pārņēma celtniecības tehnikas sektoru no Ingersoll Rands kopā ar ABG un Hameln Works. Kopš šī brīža asfalta klājējos un veltņos tika izmantoti Volvo dzinēji. Pēc diviem gadiem notika vispārīga Hameln Works renovācija, kas ietvēra ražotnes palielināšanu par 83 000 m² un jaunu apmācību centru.

Volvo dzinēja 3-D modelis, kas uzstādīts P7820 un P8820.

Uzņēmums turpina koncentrēties uz inovācijām un attīstību. 2017. gadā tika izlaisti jauni D-series asfalta klājēji ar trešās paaudzes Electronic Paver Management sistēmu - pilnīgi jauno EPM III.

EPM III ieklājēja operatoram ir jauni ārējo vadības ierīču paneļi ar lielu displeju, kas nodrošina ērtu visu klājēja funkciju, tostarp līmeņošanas, pārskatīšanu.

Jaunākais sasniegums

Šodien Hameln Works ražo galvenokārt kāpurķēžu asfalta klājējus, riteņiekrāvējus, asfalta un zemes veltņus. Ražošanas telpas ir vienas no modernākajām savam tipam, un efektīva robotu tehnoloģija palīdz darbā apmēram 500 kvalificētiem un motivētiem darbiniekiem. Hameln ražotne tiecas ne tikai pēc vislabākās tehnoloģijas snieguma. Ilgtspējība ir svarīgāka kā līdz šim. Ražotne tagad ir gandrīz CO2 neitrāla un koncentrējas, lai nodrošinātu, ka apstrādes laikā netiek izmantotas kaitīgas vielas. Tas attiecas arī uz produktiem. ABG asfalta klājēji ir kļuvuši ne tikai daudz jaudīgāki, bet ir arī tirgū visklusākie un degvielu taupošākie.

Hamelnā tiek ražoti trīs riteņu un deviņi kāpurķēžu asfalta klājēju modeļi.

Ir arī deviņi dažādi veltņu modeļi.

Dirks Heisings

Hameln Works izpilddirektors Dirks Heisings zina, kādēļ "Ražots Hamelnā" joprojām ir kvalitātes zīme: "Mūsu ražotnei Hamelnā ir senas tradīcijas, ar kurām mēs ļoti lepojamies. Tur ražotās mašīnas tiek izmantotas visā pasaulē, un tās katru dienu apliecina, ka kvalitāte atmaksājas. Lai saglabātu šo kvalitātes standartu, mēs investējam labi apmācītā speciālistu personālā un vienmēr piedāvājam mūsu kolēģiem iespēju saņemt papildu apmācības. Jo bez mūsu kolēģiem mēs nebūtu tur, kur esam. Mēs skatāmies nākotnē ar pozitīvu skatu, un mēs ar nepacietību gaidām, ko nesīs nākotne."

Kompaktais P4820D no Hamelnas ir ideāli piemērots celtniecības darbiem pilsētā.

Modernais DD105 asfalta veltnis arī nāk no Hamelnas rūpnīcas.

TURPMĀKAI INFORMĀCIJAI

Anne Basta (Anne Bast)

VP Corporate Communication
Volvo Construction Equipment
Eiropas reģions
Tālr.: + 46 16 5415906
anne.bast@volvo.com

Hanna Kičnere (Hannah Kitchener)

SE10
Londona
Tālr.: +44 207 923 5863
hannah.kitchener@se10.com