Volvo elektriskā mašīna izgaismo apbalvojumu ieguvušo dārzu RHS Čelsijas ziedu šovā

Zelta medaļu ieguvušais Morgana Stenlija dārzs tika veidots ar Volvo ECR25 Electric palīdzību. Bet kā jaunā elektriskā mašīna darbojās tik lielā globālajā platformā?

RHS Čelsijas ziedu šovs ir pazīstams ar skaistiem, moderniem dārzu dizainiem, greznām skulptūrām un Karaliskās ģimenes viesiem. Mazāk tiek runāts par nedēļām ilgu smago darbu, radošumu un cilvēku darbu, kas tiek veltīts šo smalki izstrādāto objektu izveidei. Apvienotās Karalistes dizainera Krisa Bērdšova radītā Morgana Stenlija dārza komanda, kas pagājušajā nedēļā ieguva balvu kā Vislabākais šovu dārzs pasaulē vislielākajā ziedu šovā centrālās Londonas sirdī, ieradās ar ambiciozu mērķi: izveidot skaistu dārzu ar mazāku ietekmi uz vidi. Daļa no tā bija Volvo ECR25 Electric pats pirmais izbrauciens kopš izlaišanas aprīlī bauma izstādē Minhenē.

Ahsēns Nedžimi Volvo Construction Equipment (Volvo CE) elektromobilitātes speciālists saka: "Esmu ilgi strādājis pie konceptautomašīnām, bet ar šo projektu jūs tiešām iegūstat sajūtu, ka darāt kaut ko unikālu, ka elektromobilitāte kļūst par realitāti un ka mēs sūtām visskaidrāko iespējamo ziņojumu, ka vide ir svarīga. Tas ir svarīgs brīdis Volvo CE ceļojumā, veidojot ilgtspējīgāku nākotni."

2019_maijs_Volvo_elektriskā_mašīna_iededz_apbalvojumu_ieguvušo_dārzu_RHS_Čelsijas_ziedu_šovā_02

Elektriskā kompaktā mašīna pasākumā bija labā kompānijā. Sākot ar dizainera Toma Diksona futūristiski urbāno dārzkopības eksperimentu, līdz meža apgabala ģimenes atpūtai, ko dizainēt palīdzēja Viņas Karaliskā Augstība Kembridžas hercogiene, bija ļoti daudz, kas varētu iedvesmot apmēram 157 000 apmeklētāju.

Šim ļoti gaidītajam galvenajam šova dārzam Kriss Bērdšovs plānoja pēc iespējas vairāk vides funkciju. Tas ietvēra ilgtspējīgus būvmateriālus un instrumentus, īpaši zema oglekļa sastāva betonu, līmētus, laminētus kokmateriālus un maza enerģijas patēriņa gaismas. Un, protams, ECR25 Electric kompakto ekskavatoru – pašu pirmo elektrisko mašīnu, kas iesaistīta dārza veidošanā RHS Čelsijas ziedu šovā.

Mašīna nerada daļiņu vielu, oglekļa dioksīdu, un tai ir zemāki trokšņa izmeši – pēc BBC filmu veidotāju komandas sacītā, kļūstot par "visklusāko" dārzu. Papildus ieguvums līdzīgiem ainavu veidošanas projektiem ir tas, ka netiek izdalītas piesārņojošās vielas, kas var bojāt vērtīgos kokus vai apstādījumu robežas. Tas ir viens no tīrākajiem iespējamajiem veidiem, kādā paveikt visus šāda apjoma dārza veidošanas darbus. Bet, vai tas var sacensties ar savu dīzeļdegvielas līdzinieku produktivitātes līmeņiem?

2019_maijs_Volvo_elektriskā_mašīna_iededz_apbalvojumu_ieguvušo_dārzu_RHS_Čelsijas_ziedu_šovā_03 Ahsēns tā uzskata. Tas ne tikai piedāvā tādu pašu rakšanas sniegumu ar mazāku apkopi, kā tā parastais līdzinieks, bet tam arī nav nepieciešama nekāda īpaša drošības sertifikācija. "Tā ir tik intensīva darba zona," viņš saka "pašā Londonas sirdī, tādēļ tā bija vislabākā arēna, kur izrādīt tā unikālās spējas iekšpilsētas videi."

Mašīna tika izmantot vairāk nekā nedēļu un pusi no plašā būvniecības procesa, kur to izmantoja, lai raktu darba vietu, raktu galvenās konstrukcijas pamatus un bedres kokiem un centrālajai ūdens padevei. Nakts uzlāde tika veikta katras darba dienas beigās šova tīklā, izmantojot parastu mājsaimniecības kontaktligzdu. Kad dienas laikā bija nepieciešamas ātras uzlādes, operators izmantoja mašīnas salona lādētāju.

2019_maijs_Volvo_elektriskā_mašīna_iededz_apbalvojumu_ieguvušo_dārzu_RHS_Čelsijas_ziedu_šovā_04 Operators Peters Holmbergs sacīja, ka ekskavators ne tikai veica tos pašus darbus, kurus parastā dīzeļdegvielas versija, bet sajūta rokot bija daudz patīkamāka un precīzāka. Tas arī nodrošināja mierīgāku darba vidi ar mazāk vibrācijām kabīnē, labāku gaisa kvalitāti un klusāku atmosfēru, kas atļāva skaidrāku saziņu darbinieku vidū.


Ar šo ievērojamo debiju elektriskā mašīna tagad piedalīsies klientu pilotprojektos, kur tiks izmantotas RHS Čelsijas ziedu šovā iegūtās atziņas.

"Nulles izmeši un zemāki trokšņa līmeņi pilnībā maina spēles noteikumus," saka Ahsēns. "Šobrīd izaicinājums ir saprast vislabāko veidu to ātrākai uzlādei. Mēs pie tā pašlaik strādājam."

ECR25 Electric izlaišana notika šīs industrijas svarīgā brīdī. Pilsētas visā pasaulē pieprasa tīrākus celtniecības risinājumus, jo tās tiecas samazināt oglekļa izmešus un samazināt globālās temperatūras celšanās ātrumu. Un, tā kā celtniecība ir viens no galvenajiem klimata izmaiņu veicinātājiem, šī mašīna piedāvā vismaz daļēju risinājumu.

"Jautājums vairs nav "kad" vai "vai" mēs pāriesim uz elektromobilitāti, bet "cik ātri" tas notiks," saka Ahsēns. "Mēs patiešām esam pagrieziena punktā bez iespējas atgriezties. Mums nepieciešams samazināt izmešus, mazāk piesārņot un veidot tādu pasauli, kādā vēlamies dzīvot."

1. attēls: operators Peters Holmbergs ar ECR25 Electric darba vietā Morgana Stenlija dārzā RHS Čelsijas ziedu šovā.
2. attēls: apmeklētāji pabeigtajā Morgana Stenlija dārzā, ko veidoja Kriss Bērdšovs.
3. attēls: Ahsēns Nedžimi, Volvo CE Elektromobilitātes speciālists kopā ar ECR25 Electric.
4. attēls: elektriskais ekskavators rok pamatus dārza galvenajai konstrukcijai.