Volvo CE atklāj elektrisko kompakto ekskavatoru un riteņiekrāvēju izstādē bauma.

No sava jaunā elektrisko kompakto mašīnu klāsta Volvo Construction Equipment ir atklājis divas nulles izmešu mašīnas – ECR25 ekskavatoru un L25 riteņiekrāvēju.

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) demonstrē savu apņemšanos "Būvēt rītdienu", atklājot savu pirmo komerciālo nulles izmešu elektrisko kompakto ekskavatoru un riteņiekrāvēju izstādē bauma Minhenē. Mašīnas, kuras pirmās tiks izrādītas no jaunā Volvo zīmola kompakto ekskavatoru un kompakto riteņiekrāvēju elektriskā klāsta, nodrošina nulles izplūdes izmešus, ievērojami zemākus trokšņa līmeņus, samazinātas enerģijas izmaksas, uzlabotu efektivitāti un mazākas tehniskās apkopes prasības, salīdzinot ar saviem parastajiem līdziniekiem. Sākot ar 2020. gada vidu, Volvo CE izlaidīs savu elektrisko kompakto ekskavatoru klāstu (EC15 līdz EC27) un riteņiekrāvējus (L20 līdz L28), apturot šo modeļu dīzeļdzinēju attīstību.

Elektriskā vadība

Lai padarītu ECR25 un L25 elektriskus, iekšdedzes dzinēji ir nomainīti pret litiju jonu akumulatoriem. ECR25 ir aprīkots ar litija jonu akumulatoriem un vienu elektrisko motoru, kas darbina hidrauliku, lai pārvietotu mašīnu un darbarīku. Mašīnas akumulatori uzkrāj pietiekami daudz elektroenerģijas, lai darbinātu ECR25 astoņas stundas tā parastajās pielietojuma jomās, piemēram, komunālo pakalpojumu veikšanai. L25 ietver litija jonu akumulatorus, kas ļauj veikt astoņu stundu darbību mašīnas normālajās pielietojuma jomās, tostarp apgaismojuma infrastruktūras darbos, dārzniecībā, ainavu veidošanā un lauksaimniecībā. L25 ietver arī divus elektrisko motorus; vienu piedziņai un vienu hidraulikai. Apakšsistēmu atvienošana ir radījusi lielāku efektivitāti gan sistēmās, gan visā mašīnā. Gan ECR25, gan L25 ir iebūvēti lādētāji, kas iespējo uzlādi nakts laikā, izmantojot parastu mājsaimniecības kontaktligzdu. Būs pieejama arī ātras uzlādes iespēja, kam nepieciešama piekļuve daudz jaudīgākam tīklam.

“ECR25 un L25 ir revolucionāras mašīnas, kas demonstrē Volvo CE apņemšanos saistībā ar nākotnes tehnoloģijām," saka Skots Jangs, Elektromobilitātes un automatizācijas direktors. "Tā kā mašīnas ir elektriskas, vidē neizdalās nekādas daļiņu vielas, slāpekļa oksīds vai oglekļa dioksīds. Tas kopā ar faktu, ka tām ir ārkārtīgi zemi trokšņa līmeņi, padara tās ideālas izmantošanai pilsētās un blīvi apdzīvotās vietās."

No koncepta par realitāti

ECR25 un L25 izlaišana seko pozitīvām reakcijām uz Volvo CE konceptautomašīnām pēdējos pāris gados. Tas ietver prototipa EX2 pilnībā elektrisko kompakto ekskavatoru un prototipa LX2 elektrisko kompakto riteņiekrāvēju. "Lai gan ECR25 un L25 ir atšķirīgas mašīnas, mācības no šiem pētījumu projektiem ir palīdzējušas veidot pamatus jaunam elektrisko kompakto mašīnu klāstam," skaidro Jangs. "Tehnoloģija, ko attīstām, šobrīd ir pietiekoši spēcīga, un tā kopā ar izmaiņām klientu uzvedībā un stingrāku regulatīvo vidi, padara šo brīdi par īsto, lai izlaistu mūsu elektriskās kompaktās mašīnas."

Tagad, kad pirmās elektriskās kompaktās mašīnas ir atklātas, vairākas mašīnas tiks izmantotas un testētas klientu pilotprojektos pirms ražošanas uzsākšanas 2020. gada vidū.

Inovācijas ilgtspējīgai nākotnei

"Mūsu pirmo komerciālo elektrisko mašīnu atklāšana parāda nozīmīgu momentu Volvo CE ceļojumā pretī ilgtspējīgākas nākotnes veidošanai," saka Melkers Jernbergs, Volvo CE prezidents. "Saskaņā ar Volvo Group stratēģisko fokusu uz elektromobilitāti visās biznesa jomās, mēs virzām līderību elektromobilitātē un nodrošinām ilgtspējīgus risinājumus, kas veicina klientu panākumus. Būvniecības aprīkojuma elektrifikācija radīs tīrākas, klusākas un efektīvākas mašīnas – tas raksturo mūsu industrijas nākotni."

Plašākai informācijai, lūdzu, apmeklējiet https://www.volvoce.com/global/en/this-is-volvo-ce/what-we-believe-in/innovation/electrifying-the-future.

1. attēls: divas nulles izmešu mašīnas ir ideāli piemērotas izmantošanai pilsētā.
2. attēls: iepazīstināšana ar elektrisko ECR25.
3. attēls: iepazīstināšana ar elektrisko L25