Volvo CE elektrificē mazās mašīnas.

Uzņēmums Volvo Construction Equipment (Volvo CE) kā industrijā pirmais paziņo, ka 2020. gadā tas sāks izlaist elektrisko Volvo zīmola mini riteņiekrāvēju un mini ekskavatoru klāstu.

Ar revolucionāru skatu nākotnes tehnoloģijās Volvo CE ir paziņojis, ka tas līdz 2020. gada vidum sāks izlaist elektrisko mini ekskavatoru (EC15 līdz EC27) un riteņiekrāvēju (L20 līdz L28) klāstu, apturot jauno dīzeļdegvielas modeļu attīstību.

Ar šo soli Volvo CE ir pirmais būvtehnikas ražotājs, kas veido savu kompakto mašīnu klāsta elektrisko modeļu nākotni. Tas seko ārkārtīgi pozitīvajai tirgus reakcijai pēc veiksmīgās vairāku konceptauto atklāšanas pēdējos gados, cieši sadarbojoties ar klientiem. Šis solis ir saskaņots ar Volvo Grupas stratēģisko fokusu uz elektromobilitāti visās uzņēmuma jomās.

Pirmās mašīnas tiks demonstrētas Bauma izstādē 2019. gada aprīlī, kam sekos pakāpeniska to ieviešana tirgos un ražošanas palielināšana 2020. gadā.

Uzņēmums uzsver, ka dīzeļdegvielas dzinēji šobrīd paliek vispiemērotākais jaudas avots lielajām mašīnām, bet elektriskā piedziņa un akumulatoru tehnoloģija ir īpaši piemērota Volvo mazajai tehnikai. Koncentrējot pētījumus un attīstības investīcijas uz straujo tā elektrisko mini riteņiekrāvēju un ekskavatoru attīstību, Volvo CE sper soli pretim kompaktajai tehnikai, kas nākotnē neizmantos dīzeļdegvielu.

"Volvo CE iegulda savā plānā "Building Tomorrow" (Nākotnes veidošana), esot līderis elektromobilitātē un nodrošinot ilgtspējīgus risinājumus, kas atbalsta klientu panākumus," komentē uzņēmuma prezidents Melkers Jernbergs. "Tehnoloģija, ko attīstām, tagad ir pietiekoši spēcīga, un apvienojumā ar klientu attieksmes izmaiņām un stingrāku normatīvo vidi, tas nozīmē, ka šobrīd ir īstais laiks pievērsties elektromobilitātei mūsu kompaktās tehnikas klāstam nākotnē."

Tuvākajos mēnešos būs pieejama plašāka informācija.