Inovāciju un ilgtspējības atslēga, kad Volvo CE investē Eskilstunas nākotnē

Uzņēmums Volvo Construction Equipment (Volvo CE) ir paziņojis par 16 milj. SEK investīcijām savā Eskilstunas rūpnīcā Zviedrijā, kas ietver elektrisko un autonomo automašīnu demonstrāciju arēnu klientiem, jaunu R&D testu trasi, un rūpnīcas enerģijas atgūšanas sistēmu.

Savas ilgtermiņa stratēģijas konkurētspējas saglabāšanas, klientu vajadzību apmierināšanas un ilgtspējības mērķu pildīšanas ietvaros Volvo CE veic vairākas svarīgas investīcijas savā Eskilstunas rūpnīcā Zviedrijā. Pirmā investīcija ir papildus mājvieta transportlīdzekļu prototipiem.

Volvo CE pievienos papildus 12 hektārus jau esošajiem demonstrāciju laukuma 45 hektāriem Klientu centrā, jo īpaši, lai testētu elektriskās un autonomās automašīnas, bet arī, lai demonstrētu pašreizējos mašīnu piedāvājumus. 8 milj. SEK investīcija inovāciju arēnā ļaus Volvo CE izrādīt klientiem mašīnu prototipus reālistiskā un sarežģītā vidē pilnīgi droši ar 5G tehnoloģiju atbalstu un laukumā uzstādīto uzlādes infrastruktūru. Pirmā fāze gandrīz 2 km garā grants ceļa izbūvei, kas sniedzas gan atvērtā, gan slēgtā meža apgabalā, sāksies tuvākajā laikā.

PaziņojumsPresei2019_12_jūlijs_Inovāciju_un_ilgtspējības_atslēga_kad_VolvoCE_investē_Eskilstunas_nākotnē_02b

Tā kā Volvo CE pāriet uz fosilā kurināmā nesaturošām alternatīvām, esošais iekšdedzes dzinēja mašīnu autoparks Eskilstunas Klientu centrā tiks darbināts ar HVO (ar ūdeņradi apstrādātām augu eļļām). Dīzeļdegvielas alternatīva HVO ir ražota no augu un dzīvnieku taukiem (parasti rapšu eļļas vai lopkautuvju atkritumiem), un tā, atkarībā no izejmateriāla, samazina CO2 izmešus līdz 90%. Dzinējam nav nepieciešams veikt īpašas izmaiņas.

"Mūsu jaunā inovāciju arēna ir spēcīgs ziņojums klientiem un industrijai saistībā ar mūsu apņemšanos būvēt nākotni. Turklāt, ar mūsu pāriešanu uz HVO, mēs parādām, ka mēs arī speram nelielus soļus ilgtspējības veicināšanā ne tikai nākotnē, bet arī šeit un tagad," saka Karls Slotte, Volvo CE EMEA pārdošanas reģiona prezidents, kurš strādā reģiona galvenajā birojā Eskilstunā.

Nākotnes mašīnu attīstīšana

Savā Tehnoloģiju centrā Volvo CE arī investē elektromobilitātē un automatizācijas testa trasē R&D nolūkiem. 3 milj. SEK vērtā trase pašlaik apkalpo HX2 elektriskos un autonomos kravu pārvadātājus, kuri 2018. gada rudenī tika testēti apbalvojumus ieguvušajā projektā Electric Site karjerā ārpus Gēteborgas, Zviedrijā. HX2 modeļi šobrīd tiek optimizēti, lai būtu gatavi pirmajam komercpilotprojektam, kurš sāksies 2019. gada nogalē.

PaziņojumsPresei2019_12_jūlijs_Inovāciju_un_ilgtspējības_atslēga_kad_VolvoCE_investē_Eskilstunas_nākotnē_03

Šī gada martā telekomunikāciju uzņēmums Ericsson Tehnoloģiju centrā uzstādīja 5G torni , lai Volvo CE varētu testēt tālvadāmās mašīnas ar īpaši īsiem reaģēšanas laikiem. Sadarbībā ar operatoru Telia šis bija pirmais 5G tīkls industriālai izmantošanai Zviedrijā.

Citi neseni uzlabojumi Tehnoloģiju centrā ietver četru jaunu testa platformu atvēršanu 2017. gada sākumā; trīs no tām ir paredzētas elektrisko mašīnu programmatūras izveides agrīnajiem posmiem.

"Ja mēs vēlamies turpināt vadīt mūsu industriju tirgū, mums nepieciešamas industrijā vadošās R&D telpas, lai uzlabotu un attīstītu pašreizējās un nākotnes tehnoloģijas. Mūsu jaunā testa trase, 5G sadarbība ar Ericsson un Telia un elektromobilitātes platformas sniegs mums milzīgu konkurētspējas priekšrocību," saka Gustavs Edholms, Volvo CE Modernās inženierijas un pamattehnoloģiju viceprezidents.

PaziņojumsPresei2019_12_jūlijs_Inovāciju_un_ilgtspējības_atslēga_kad_VolvoCE_investē_Eskilstunas_nākotnē_04

Enerģijas patēriņa samazināšana

Tai pat laikā asu un transmisijas rūpnīcā Volvo CE koncentrējas uz enerģijas patēriņa samazināšanu, lai atbalstītu uzņēmuma vispārējos ilgtspējības mērķus. Divi lielākie enerģijas patēriņa avoti rūpnīcā ir "rūdīšanas centrs", kur mašīnas daļas tiek uzkarsētas augstā temperatūrā un pēc tam atdzesētas, lai nodrošinātu spēcīgu virsmu un ilgu kalpošanas mūžu, un "krāsošanas nodaļa", kur komponenti tiek uzkarsēti, lai krāsa nožūtu.

Uzņēmums ir investējis 5 milj. SEK enerģijas atgūšanas sistēmā, kas saglabās apmēram 60% no radītā karstuma rūdīšanas centrā, un pārsūtīs uz krāsošanas nodaļu. Tiek paredzēts, ka sistēma samazinās vispārējo enerģijas patēriņu rūpnīcā par 4%.

Enerģijas atgūšanas sistēmas uzstādīšana sākās aprīļa vidū, un tā tiks pabeigta līdz septembra sākumam. Tai pat laikā Volvo CE turpina investēt jaunos procesos, lai krāsošanas laikā vēl vairāk samazinātu enerģijas patēriņu.

"Mēs esam savākuši entuziasma pilnu komandu, kura ir atbildīga par enerģijas patēriņu rūpnīcā," saka Anders Bergstrands, Eskilstunas rūpnīcas galvenais vadītājs. "Šī jaunākā investīcija ir tikai daļa no mūsu ilgtspējības ceļojuma."

Tiekšanās uz oglekļa neitralitāti

"Šie izcilie piemēri no Eskilstunas ir daļa no mūsu ceļojuma, lai kļūtu par oglekļa neitrālu un no poligoniem brīvu rūpnīcu," saka Anne Basta, Korporatīvās komunikācijas viceprezidente, kura ir atbildīga par ilgtspējības stratēģijas vadīšanu EMEA reģionā (Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā). "Bet mēs varam paveikt vairāk. Mūsu spēkos ir turpināt attālināt inovatīvo un ilgtspējīgo risinājumu robežas labākai rītdienai. Tas mums un mūsu klientiem rada labu biznesa izjūtu, jo šie risinājumi uzlabo efektivitāti un darba laiku, vienlaicīgi samazinot izmaksas – bet tā ir arī vienīgā svarīgā misija, kas mums ir jāveic mūsu planētas nākotnei."

1. attēls: skats no augšas uz Volvo CE asu un transmisijas rūpnīcu Eskilstunā.
2. attēls: skats no augšas uz esošo demonstrāciju arēnu Klientu centrā Eskilstunā.
3. attēls: HX2 jaunajā Eskilstunas R&D testa trasē.
4. attēls: rūdīšanas centrs asu un transmisijas rūpnīcā.