Došanās pazemē, lai izbūvētu pasaulē garāko ceļa tuneli

Piekrastes šosejas maršruta E39 rekonstrukcija ir ne tikai Norvēģijas līdz šim lielākais infrastruktūras projekts – bet Rugfāstas tunelis, kas ir daļa no maršruta, būs pasaulē garākā un dziļākā zemūdens šoseja. Ar līdz 392 metru dziļumu zem jūras līmeņa šis novatoriskais projekts ir astotais aizraujošais ieraksts Volvo Construction Equipment (Volvo CE) megaprojektu sarakstā.

Izmantojot jaunas tiltu un tuneļu būvtehnikas un uz pusi samazinot braukšanas laikus, pilna E39 rekonstrukcija gar Norvēģijas rietumu krastu ir šodien izlaistās filmu sērijas centrā, godinot šajā projektā iesaistītos cilvēkus un mašīnas.
 
Norvēģija ir pazīstama ar savu elpu aizraujošo piekrasti ar augstajiem kalniem un dziļajiem fjordiem. Tomēr šai burvīgajai ainavai ir savas ēnas puses. Pašlaik piekrastes šosejas maršruta E39 starp Krisjānsannu dienvidos un Tronheimu ziemeļos veikšana aizņem apmēram 21 stundu. Turklāt apmēram trešdaļa no Norvēģijas 5,3 miljoniem iedzīvotāju dzīvo šīs šosejas malā, kas ir arī svarīgs tirdzniecības maršruts Norvēģijas uzņēmumiem, jo apmēram 60% valsts eksportpreču tiek ražotas rietumu krastā. Turklāt, kad E39 pamet Norvēģiju, tā turpinās Dānijā, padarot to par svarīgu ieejas punktu pārējā Eiropā. 
 
Un, ja gluži kā Hovardam Langokeram, Vassbakk & Stol kravas automašīnas vadītājam, jūsu darbs ir braukt pa šo piekrastes posmu, tas var būt sarežģīti. "Es dodos pēc akmeņiem būvlaukumā un pēc tam nogādāju tos citos būvlaukumos, kur nepieciešams materiāls," skaidro Langokers. "Uz ceļa man nepieciešams gaidīt prāmjus, stāvēt prāmju rindās, rēķināties ar atceltiem prāmjiem un šauriem ceļiem. Mums ir sala un fjordi ar ceļiem gar piekrasti. Tas ir visgarākais ceļš, nevis īsākais, tādēļ aizņem daudz laika." Taču tas viss mainīsies.

 

Tiek paredzēts, ka šis novatoriskais projekts gar Norvēģijas piekrasti samazinās braukšanas laikus uz pusi.

39 miljardu ASV dolāru vērtā piekrastes šosejas maršruta E39 rekonstrukcija samazinās brauciena laiku starp Tronheimu un Krisjānsannu no 20 stundām līdz tikai 11. Un Rugfāstas tunelis, kura pabeigšana ir ieplānota 2026. gadā, ir nozīmīga šī uzlabojuma daļa. Kā garākais un dziļākais zem jūras ejošais ceļa tunelis pasaulē, tas sniegsies 27 kilometru garumā un 392 metrus zem jūras līmeņa tā dziļākajā punktā.

Tomēr tuneļu izveide šādā dziļumā rada sarežģījumus. Lai padarītu braucienu pēc iespējas drošāku ceļa lietotājiem, būvniecība ietvers divu atsevišķu tuneļu izveidi satiksmes plūsmai. Turklāt ik pēc 250 metriem būs pārejas, kas savieno abus tuneļus, avārijas gadījumā ļaujot ātru un vieglu izkļūšanu.

Volvo CE izrādīs savu lomu šajā inovatīvajā projektā apbalvojumus ieguvušā Megaprojektu saraksta ietvaros. Volvo CE Globālā direktore Ārējo komunikāciju nodaļā Tifānija Čenga saka: "Pēc pabeigšanas šis tunelis padarīs Norvēģijā un ne tikai dzīvojošo un strādājošo cilvēku dzīvi daudz vienkāršāku. Būt daļai no šī izcilā projekta un piedalīties piekļuves uzlabošanā šim skaistajam pasaules nostūrim, ir patiess gods mums visiem Volvo CE."

Lai uzzinātu vairāk, lūdzu, apmeklējiet Spirit Magazine.

1. attēls: Rugfāstas tunelis tiks izbūvēts līdz 392 metru dziļumam zem jūras līmeņa.
2. attēls: Tiek paredzēts, ka šis novatoriskais projekts gar Norvēģijas piekrasti samazinās braukšanas laiku uz pusi.