Pirmais Volvo elektriskais kompaktais riteņiekrāvējs ir milzīgs panākums vācu kokaudzētavai

Leick Baumschulen testē pirmo Volvo Construction Equipment L25 Electric kompakto riteņiekāvēju, un uzskata, ka tas ir kluss, bez izmešiem un viegli uzturams papildinājums kokaudzētavas un ainavu labiekārtošanas uzņēmuma autoparkam.

L25 Electric darbojas Leick Baumschulen kokaudzētavā.

Atrodoties 30 minūšu attālumā no Volvo CE rūpnīcas Koncā, Vācijā, kur, sākot ar 2020. gada vidu, tiks ražots L25 Electric, Leick Baumschulen ir pirmais klients pasaulē, kurš testē šo jauno "zaļo" mašīnu.

Kokaudzētava un ainavu labiekārtošanas uzņēmums ir Volvo klients 34 gadu garumā ar spēcīgu fokusu uz ilgtspējību un atvērtību saistībā ar jaunām tehnoloģijām attiecībā uz vides aspektiem. Leick Baumschulen prasmīgie operatori izmanto kompaktos riteņiekrāvējus katru dienu plašam darbu klāstam – sākot ar palešu kraušanu un materiāla iekraušanu, līdz līdzināšanai un slaucīšanai. 
"Šī uzdevumu daudzveidība padara to par ideālu reālās dzīves scenāriju, lai testētu mūsu jauno elektrisko kompakto riteņiekrāvēju kopā ar mūsu klientu," saka Volvo CE globālais kompakto riteņiekrāvēju produktu menedžeris Paolo Mannesi.

Jau investējot elektriskajos golfa automobiļos, lai ērti parādītu klientiem savu lielo pagalmu un izstāžu zonu, Leick Baumschulen vēlējās izpētīt arī sava celtniecības tehnikas autoparka elektrifikācijas priekšrocības.

Uzņēmuma īpašnieki Kristofs un Mihaels Leick tic elektrifikācijai un redz ieguvumus saistībā ar savu uzņēmējdarbības domāšanu. Viņi uzskata, ka tā ir liela atzinība no Volvo puses, ka viņi var būt daļa no šādas attīstības, un ir priecīgi apzināties, ka var sniegt ieguldījumu nākotnes projektos ar viņu pieredzi savā segmentā.

Volvo L25 Electric darbina litija jonu akumulatori, kas nosedz astoņu stundu darba maiņu ar vienu uzlādi normālās mašīnas pielietojuma jomās, kas ietver vieglus infrastruktūras darbus, dārzkopību, ainavu uzlabošanu un lauksaimniecību. L25 ietver arī divus elektriskos motorus - vienu piedziņai un vienu hidraulikai. Apakšsistēmu atvienošana ir radījusi lielāku visas mašīnas efektivitāti.

volvo-ce_paziņojums_presei_pirmais-elektriskais-riteņiekrāvējs_04

L25 Electric darbībā klienta darba vietā.

Pilna jauda, nekāda trokšņa

Leick Baumschulen operatoru pirmie iespaidi par Volvo L25 Electric ir tādi, ka tas funkcionē gluži kā parastā dīzeļdegvielas mašīna, bet ar elektrifikācijas ieguvumiem.

"Tas ir ražojums ar pareizo sniegumu un lielisku dizainu. Mašīna darbojas kā parasts riteņiekrāvējs, bet ar uzlabotu vadītāja un apkārtējās vides komfortu – līdzīgas sajūtas ir attiecībā uz jaudu, bet tas ir klusāks ar mazāk vibrācijām, mazāku apkopi un bez lokāliem izmešiem," saka Leick Baumschulen līdzīpašnieks Kristofs Leick

Leick Baumschulen Volvo L25 Electric klusā darbība ir viena no lielākajām priekšrocībām.

"Mēs izmantojam mašīnu arī, lai transportētu stādus mūsu izstāžu zonā, kur nāk klienti. Ar šo mašīnu tas ir daudz ērtāk mūsu klientiem un darbiniekiem, jo trokšņa līmenis ir daudz zemāks. Tas nozīmē, ka mēs varam turpināt savas sarunas un diskusijas ar mūsu klientiem, kad mašīna darbojas līdzās," viņš saka.

Minimāla apkope

volvo-ce_paziņojums_presei_pirmais-elektriskais-riteņiekrāvējs_03Vēl kāda liela priekšrocība uzņēmumam ir atvieglotā apkope.

"Mašīnai nepieciešama mazāka apkope, jo tai nav dzinēja – mums nav nepieciešams katru dienu pārbaudīt dzinēja eļļu un dzesēšanas šķidrumu vai uzpildīt degvielu. Mēs to vienkārši naktī uzlādējam, kas ir ļoti vienkārši. Jums tikai nepieciešams iespraust vienu lādētāja galu mašīnā un otru galu parastā mājsaimniecības kontaktligzdā. Tas arī viss. Patiesībā jūs neko nevarat izdarīt nepareizi – tas ir vienkārši un droši," viņš turpina.

Mannesi saka: "Mēs esam patiešām apmierināti ar mašīnas sniegumu attiecībā uz jaudu, ļoti zemo trokšņa līmeni un vadītāja komfortu. Dažās jomās tā pat pārsniedza mūsu cerības.

 

Volvo CE un Leick Baumschulen komanda izpēta mašīnas funkcijas.


"Es patiešām lepojos ar Volvo CE komandu par visu smago darbu, ko viņi ir paveikuši, lai padarītu L25 Electric iespējamu. Mēs redzam, ka ļoti labais komandas darbs atspoguļojas Projektā un arī Produktā. Ir tik lieliski redzēt, kā mašīna tagad darbojas klienta darba vietā un kā paveic viņu ikdienas darbus vieglāk un ērtāk. Tieši tādēļ mēs no rīta ceļamies.”

Volvo L25 Electric kompaktais riteņiekrāvējs pašlaik tiek testēts uzņēmumā Leick Baumschulen pilota fāzē. Mašīna būs pieejama publiskai pārdošanai, sākot ar 2020. gada vidu, kad Volvo CE pārtrauks jauno uz dīzeļdzinēja bāzes veidoto L20 līdz L28 kompakto riteņiekrāvēju modeļu attīstību.

volvo-ce_paziņojums_presei_pirmais-elektriskais-riteņiekrāvējs_02

Volvo CE un Leick Baumschulen komanda strādā šajā klienta izmēģinājumā.

Volvo L25 Electric galvenās specifikācijas

Darba laiks Līdz 8 stundām
Ātra uzlāde 80% uzlāde 2 stundās
Transportlīdzekļa 230 VAC lādētājs 12 stundu uzlāde
Svars 4,9 t
Sasvēršanas slodze 3,35 t pilna pagrieziena sasvēršanas slodze
Kausa izmērs 0,9 m³ standarta kauss
Dakšas 2 t dakšu lietderīgā slodze
Izlaušanas spēks 49 kN
Izgāšanas augstums 2,5 m


TURPMĀKAI INFORMĀCIJAI

Tiffany Cheng

Director, External Communications
Volvo Construction Equipment
Tel: +32 499 56 68 47
E-mail: tiffany.cheng@volvo.com

Brian O'Sullivan

SE10
London
Tel: +44 7733350307
E-mail: osullivan@se10.com