Swecon SIA Latvija

5G potenciāla izpēte būvniecībā

Pasaulē kopumā Volvo Construction Equipment (Volvo CE) ir viens no pirmajiem nedaudzajiem vadošajiem uzņēmumiem, kas izmanto 5G mobilo sakaru pakalpojumus. Par programmu, kas paredzēta, lai radītu lielu ietekmi uz būvniecības inovācijām, vairāk noskaidrojām pie 5G eksperta Kalle Skilsēters, Volvo CE tehniskā speciālista savienoto mašīnu jomā.

Telia un Ericsson 5G partnerprogramma ir pirmais 5G rūpnieciskais lietojums, kurā piedalās tikai neliels skaits uzņēmumu no visām Ziemeļvalstīm. Volvo gadījumā tas nozīmē, ka ir jātestē tālvadības iekārtu izstrāde un jānoskaidro, kāds ir reālo autonomo risinājumu potenciāls.

Kalle, ko šis izmēģinājums nozīmē Volvo CE?

5G ļauj mums pārsūtīt datus veidos, par kādiem mēs varējām tikai sapņot. Ātrāks, uzticamāks mobilais tīkls nozīmēs, ka mēs esam vadībā, daudz ātrāk ieviešot tirgū tehnoloģijas, piemēram, automatizāciju. Kaut kas, kas pirms pāris gadiem šķita neiespējams, šodien ir pavisam reāla iespēja.

Tātad, ko jūs īsti testējat? Un kā ir izkārtota testa vieta?

Mums ir 25 hektāru plaša testu zona, kur atrodas tālvadāmais riteņiekrāvējs L180H – un telts ar simulatoru apmēram 100 attālumā aiz betona sienas. Pašā testa trasē ir vairākas fiziskas barjeras, augšup- un lejupejoši ceļi un sarežģīta braukšanas virsma – tas viss ir veidots, lai atdarinātu reālos būvlaukuma apstākļus. Patiesībā pašreiz simulators atrodas diezgan tuvu mašīnai, bet tas ir tikai tāpēc, lai mēs būtu trases tuvumā, lai regulētu apstākļus. Patiesībā nav neviena iemesla, kādēļ mašīna nevarētu atrasties daudz tālāk.

PressRelease2019_April26_02Cik tālu?

2017. gadā mēs veiksmīgi novietojām mašīnu 400 metru zem zemes un vadījām to no zemes virsmas. Un, kad pirmo reizi testējām tehnoloģiju 2015. gadā, mūsu ekskavators atradās Eskilstunā un tika darbināts no Barselonas. Tas daudz ko pastāsta par tālvadības potenciālu. Un tagad ar 5G nodrošināto samazināto latentumu tas tiešām nozīmē, ka varat veikt tālvadību no patiešām liela attāluma. Taču noteiktā attālumā tīkla latentums jebkurā gadījumā būs ievērojams.

Cik ilgi izmēģinājums turpināsies, un, ko cerat sasniegt?

Mēs testēsim šo tehnoloģiju divus gadus. Šajā laikā mēs redzēsim tīkla snieguma attīstību un uzlabošanos. Patiesi aizraujoši ir tas, ka šajā agrīnajā posmā mēs esam unikālā pozīcijā, lai novērstu daudzas problēmas un spēlētu nozīmīgu lomu tiešām ietekmējot to, kā 5G darbosies industriāliem mērķiem, kad tas tiks izmantots plašāk.

Protams, mūsu mērķis šeit Volvo CE ir tāds, ka mēs vēlamies padarīt šo sistēmu tik nobriedušu un veiksmīgu, lai mēs varētu testēt to ar mūsu klientiem. Lai redzētu, kā šī tehnoloģija var funkcionēt reālā būvlaukumā. Cerams, ka tas būs kaut kas, ko spēsim sasniegt līdz izmēģinājuma beigām.

Vai testēsiet tehnoloģiju ar citām Volvo mašīnām?

Noteikti. Mērķis ir, ka pēc sākotnējās testēšanas fāzes ar riteņiekrāvēju, mēs pēc tam spēsim testēt to ar HX2 pārvadātāja koncepta mašīnu, lai redzētu, vai ir iespējams pilnībā veikt darba ciklu, izmantojot 5G. Principā tad mēs varam testēt 5G ar sešiem līdz astoņiem neatkarīgiem pārvadātajiem, kas transportē granti pa būvlaukumu.

Izskatās, ka kalnrūpniecībai ir vislielākais potenciāls šīs tehnoloģijas izpētē. Kādēļ?

Kalnrūpniecība var būt bīstama – gan cilvēkiem, kuri darbina mašīnas attālās atrašanās vietās, gan izgarojumu dēļ, kas izdalās pēc akmeņu spridzināšanas. Bet, ja mēs varam noņemt cilvēkus no darba vietas, tad mēs pilnībā samazinām negadījumu risku. Varēsit arī izmantot vairākas operācijas un vietnes no vienas centrālas atrašanās vietas, palielinot produktivitāti.

Vai ir kādi citi sektori, kas varētu iegūt no 5G automatizācijas?

Protams, tā nav tikai kalnrūpniecība. Mežsaimniecības nozare noteikti varētu gūt labumu kā nozare, kurā ir daudz ienākošu kravas automašīnu, kas iekrauj un izkrauj vilcienus, bieži naktī. Ir skaidrs, ka darbs naktī rada draudus redzamībai, tāpēc operatoru noņemšana padara darbību drošāku. Un arī ļoti bīstamiem darbiem tērauda industrijā vai enerģijas ražošanas sektorā, kur fiziska materiāla pārvietošana var izraisīt eksplozijas risku vai toksisko gāzu noplūdes, cilvēku noņemšana no darba vietas ir tiešām labs risinājums.

Bet būvniecībā tas ir saistīts tikai ar produktivitātes palielināšanu?

Protams, drošība ir ievērojams faktors, bet skaidrs, ka 5G būs tieša pozitīva ietekme uz produktivitāti. Šībrīža tālvadības tehnoloģijai ir aizkave, kas sarežģī mašīnas vadīšanu jebkādā ātrumā vai ar precizitāti, bet 5G būs tikpat labi rezultāti, kā reālajā laikā. Turklāt attēla kvalitāte ir daudz labāka, video ir daudz lielākā izšķirtspējā, un 5G nodrošina daudz uzticamāku savienojumu – tas viss atvieglo operatora darbu simulatorā.

Ar kādiem sarežģījumiem līdz šim esat saskārušies?

Mums sākumā bija grūti atrast aparatūru. Mēs esam tik agrīnā izmēģinājuma posmā, ka mums ir grūtības atrast modemus komunikācijai ar antenu. Telia palīdzēja nodrošināt mums pareizo aprīkojumu. Mēs esam tik agrīnā šīs tehnoloģijas izmēģinājumu posmā, ka tam, protams, ir savi plusi un mīnusi.

Un, kad šīs problēmas tiks atrisinātas, kad mēs varam sagaidīt 5G izlaišanu plašāk industrijā?

Tas ir atkarīgs no dažādiem izmantošanas gadījumiem būvniecībā – kā tas strādā, vai tas atbilst industrijas prasībām, vai tas ir piemērots klientiem? 5G sākumā dosies pie tiem, kuri no tā visvairāk iegūs, bet tas aizņems laiku, lai izveidotu tīklu un nepieciešamo infrastruktūru. Mums šeit būvniecības industrijā un statiskām darbībām, piemēram, karjeros vai raktuvēs, tas varētu notikt ātri. Šis laiks ir labs – mūsu klientiem ir nepieciešama savienojamība, un viņi vēlas vairāk datu. Un mēs nodrošinām pētījumus, lai redzētu, cik tieši reāli tas ir.

1. attēls: Volvo CE pašlaik testē 5G potenciālu tālvadāma riteņiekrāvēja vadīšanā.
2. attēls: Kalle Skilsēters, Volvo CE Savienoto mašīnu tehniskais speciālists.