Lielākais Volvo ekskavators ir nojaukšanas eksperta "sapņa piepildījums"

Beļģu augstsprieguma nojaukšanas eksperts Veslijs Prinsens ir pirmais klients, kurš iegādājās līdz šim lielāko Volvo ekskavatoru EC750E, un viņš nevar vien sagaidīt, kad varēs ņemt bulli pie ragiem.

Wesley Princen, owner and founder of Aannemingsbedrijf Princen NV

Veslijs Prinsens neapšaubāmi zina šo to par ekskavatoriem. Beļģu būvuzņēmējs uzauga starp mašīnām vecāku fermā Gingelomā, uz rietumiem no Briseles, un vadīja savu pirmo ekskavatoru 16 gadu vecumā. Sasniedzot 18 gadu vecumu, bija dibinājis pats savu zemes transportēšanas uzņēmumu Aannemingsbedrijf Princen NV, apvienojot to ar inženierzinātņu studijām.

Bizness sāka iet no rokas pēc tam, kad viņš pabeidza pazemes kabeļu likšanas darbu Beļģijas tīkla operatoram Elia, kas arī pēc 20 gadiem ir palicis lojāls klients.

"Lielākā daļa apakšstaciju Beļģijā tika būvētas tieši pēc 2. Pasaules kara, tādēļ ir pienācis laiks tās nomainīt. Elia bija nepieciešami cilvēki, lai nojauktu apakšstacijas, un tā kā esam viens no nedaudzajiem uzņēmumiem, kuram ir atļauja strādāt augstsprieguma darbus, mēs saņēmām lielāko daļu darba," skaidro Prinsens.

Šobrīd viņš ir plaši zināms kā viens no pasaulē labākajiem augstsprieguma nojaukšanas jomā un virza savu darbību pat kodolenerģijas nojaukšanas virzienā. Prinsens izmantos jaunāko pievedumu savā mašīnu autoparkā, Volvo EC750E HR nojaukšanas ekskavatoru, lai nojauktu daļu no darbību pārtraukušās spēkstacijas un kodoldegvielas rūpnīcas.

Pirmais Volvo EC750E HR nojaukšanas ekskavators ar tā izlices komplektiem

Smagas mašīnas smagiem darbiem

Prinsens iegādājās savu pirmo tālas sniedzamības Volvo ekskavatoru, EC480D HR modeli, apmēram pirms pieciem gadiem. Kopš tā laika viņa uzņēmums ir veicis ievērojami vairāk smagus industriālās nojaukšanas darbus ar nepieciešamību pēc mašīnām, kas var sniegties augstāk un izmantot smagākus instrumentus. Iekāpiet Volvo EC750E HR, kas var aizsniegt līdz 36 metru augstumā, izmantojot 3,6 tonnu instrumentu, vai 26 metrus ar 5 tonnu instrumentu. Prinsens visvairāk izmanto 26 metru izlici.

Ideja par Volvo EC750E HR tika aizgūta pirms diviem gadiem, un jau no paša sākuma tajā bija iesaistīts Prinsens.

"Mēs jau bijām sazinājušies ar rūpnīcu un [attiecīgajiem Volvo globālajiem un reģionālajiem nojaukšanas produktu speciālistiem] Dāvidu Arnoldsonu un Peteru Lamu, un mēs sākām runāt," viņš skaidro. "Arī viņi bija ieinteresēti EC700C HR pēcteča radīšanā, un viņiem bija nepieciešamas atsauksmes no klientiem, lai radītu labāku mašīnu."

Prinsens iesniedza EC750E HR pasūtījumu, pat neredzot mašīnas gala versiju. "Tolaik mēs nezinājām rezultātu, bet mēs bijām tik apmierināti ar mūsu pirmo Volvo augstas sniedzamības nojaukšanas ekskavatoru, ka mēs uzticējāmies, ka tas būs labs," viņš saka.

Veslijs Prinsens iepazīstina savu jauno mašīnu ar žurnālistiem

Lielā atklāšana

Viņš beidzot ieraudzīja savu jauno mašīnu šī gada maijā vizītē Volvo ekskavatoru rūpnīcā Čangvonā, Korejā, un viņš bija viens no pirmajiem cilvēkiem ārpus rūpnīcas, kas varēja aplūkot modeli.

"Tas bija jauks pārsteigums ieraudzīt uzbūvēto EC750E HR gandrīz pēc diviem gadiem," viņš komentē. "Pirms 20 gadiem es nekad neiedomātos, ka es varētu iegādāties 100 tonnu mašīnu. Es esmu ļoti lepns, ka mums ir vislielākais Volvo līdz šim uzbūvētais ekskavators. Es ar nepacietību gaidu, kad uzsākšu darbu ar to."

Prinsenam tagad pieder viens no mazākajiem augstas sniedzamības Volvo ekskavatoriem – īpaši būvēts, balstoties uz EC300EL platformu – un lielākais. Viņam kopā autoparkā ir 25 ekskavatori, un pēdējie seši tika iegādāti Volvo.

Drošība ir pirmajā vietā

Saskaroties ar tik bīstamu darbu, kā elektriskās apakšstacijas vai pat kodoldegvielas rūpnīcas nojaukšanu, Volvo koncentrēšanās uz drošību ir īpaši tīkama. Volvo galvenā prioritāte ir, lai Prinsens un visi citi viņa operatori darba dienas beigās droši atgriežas mājās pie savām ģimenēm. Volvo koncentrēšanās uz darba laika palielināšanu arī ir loģiska izvēle.

"Neskatoties uz faktu, ka Volvo augstas sniedzamības ekskavatori ir starp labākajiem pašlaik tirgū pieejamajiem nojaukšanas ekskavatoriem, mums ir nepieciešams arī labs serviss," skaidro Prinsens. "Mums ir ļoti labas attiecības ar mūsu vietējo izplatītāju SMT Belgium un mūsu konta menedžeri Deniju Verheijenu. Ja kādreiz rodas problēma, mums tikai nepieciešams piezvanīt Denijam, un viss tiek atrisināts. Tas darbojas, un mēs ar to esam apmierināti."

Prinsena EC750E HR ir ieradies Volvo CE ES depo Nīderlandē, un pirms tiek saņemta piegāde, hidrauliskā eļļa tiek nomainīta pret bioloģisko versiju, lai gadījumā, ja rodas kāda noplūde, tā neradītu nekādu vides apdraudējumu.

Tai pat laikā mēs nevaram sagaidīt, kad varēsim ķerties pie darba. "Es to vienkārši dievinu," viņš saka. "Ja uz to skatāties, tas ir monstrs. Es domāju, ka strādāšu ar to katru dienu ar smaidu uz lūpām. Tas ir sapņa piepildījums."