5 iemesli, kādēļ Volvo Active Care abonēšana ir labākais lēmums jūsu mašīnai

Kad augstu veiktspējas līmeņu saglabāšana ir ļoti svarīga, Volvo ACTIVE CARE ir galvenā atslēga. Šeit mēs izpētīsim Volvo jaunākā proaktīvā uzraudzības pakalpojuma uzstādīšanas priekšrocības jūsu autoparkam.

Volvo ACTIVE CARE – mašīnas uzraudzības pakalpojums apvienojumā ar Volvo unikālo CareTrack telemātikas sistēmu – atrisina autoparka pārvaldības problēmas. Volvo Uptime centra personāls filtrē, kārto un nosaka prioritāti mašīnas trauksmes kodiem, lai samazinātu datu apjomu un informētu izplatītājus par preventīvo darbību veikšanu. Papildus mašīnas saplīšanas novēršanai šis inovatīvais Volvo pakalpojums sniedz klientam daudz citu priekšrocību.

1. Novērš neplānotu dīkstāves laiku

Bizness stāv uz vietas, kad rodas neplānots dīkstāves laiks, kas rada liekus izdevumus un neefektīvu darba veikšanu. Volvo ACTIVE CARE laukā darbojas kā acu pāris, nodrošinot mašīnas informāciju Volvo mašīnu speciālistiem Volvo Uptime centrā, lai kļūdas varētu ātri novērst, izvairoties no mašīnas saplīšanas. 

2. Taupa naudu uz izmaksām

Neplānots dīkstāves laiks rada dārgus remontdarbus un ekspluatācijas izmaksas. Volvo ACTIVE CARE konsultē saistībā ar nelieliem kļūdu kodiem, lai uzlabotu plānoto preventīvo tehnisko apkopi, lai nebūtu jāriskē ar neplānotu klientu dīkstāves laiku.

3. Uzlabo produktivitāti

Pateicoties Volvo ACTIVE CARE integrētajai telemātikai, Volvo eksperti var iegūt labāku izpratni par mašīnas funkcijām, piemēram, degvielas patēriņu, tukšgaitu, kļūdu biežumu un operatora uzvedību. Novērojot šīs funkcijas un veidu, kādā tās darbojas, klienti var veikt izmaiņas, lai uzlabotu darba laiku, kas, savukārt, uzlabo produktivitāti un rentabilitāti.

4. Sniedz ieskatu par tendencēm

Volvo eksperti izmanto modernāko diagnostikas programmatūru ar tūkstošiem kombinētu datu punktu, lai iegūtu ieskatu mašīnas kļūdu kodos un trauksmēs. Trīs līdz četru nedēļu laikā datu speciālisti apkopo šo informāciju visaptverošos mašīnas ziņojumos, kurus izplatītāji var nodot klientiem. Mašīnas tendenču uzraudzīšana nozīmē, ka klienti var veikt preventīvu darbību, lai saglabātu savu autoparku vislabākajā stāvoklī.

5. Nodrošina mierīgu prātu

Produktu atbalsta speciālisti visā EMEA reģionā attālināti uzrauga mašīnas to darba laukā, lai izceltu kļūdas pirms tās kļuvušas bīstamas. Viņi var proaktīvi sazināties ar Volvo izplatītājiem, kuri dalās ar klientiem vērtīgā informācijā, lai uzlabotu produktivitāti. Izplatītāji EMEA reģionā ir saskarnē, tādēļ klientiem pašiem nav jāuztraucas par skaitļu analizēšanu.