Swecon SIA Latvija

Volvo CE pilnībā elektriskā kompaktā ekskavatora prototips iegūst Intermat inovāciju balvu

Volvo Construction Equipment pilnībā elektriskais kompaktais ekskavators ir ieguvis Intermat inovāciju balvu par savu revolucionāro dizainu. EX2 prototips nodrošina nulles izmešus, 10 reizes lielāku efektivitāti, 10 reizes zemākus trokšņa līmeņus un samazinātas kopējās ekspluatācijas izmaksas.

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) 100% elektriskā kompaktā ekskavatora prototips – zināms kā EX2 – ir ieguvis prestižo Intermat inovāciju balvas Equipment & Machinery balvu augsnes pārvietošanas un nojaukšanas kategorijā. Koncepta mašīna, kas nodrošina nulles izmešus, 10 reizes lielāku efektivitāti, 10 reizes zemākus trokšņa līmeņus un samazinātas kopējās ekspluatācijas izmaksas, salīdzinot ar tās tradicionālajiem līdziniekiem, tiks pamanīta, pateicoties tās ieguldījumam būvniecības industrijas progresā. Tiek uzskatīts, ka tas ir pasaulē pirmais pilnībā elektriska kompaktā ekskavatora prototips. Šajā posmā EX2 joprojām ir daļa no pētījumu projekta, un tas nav komerciāli pieejams.

"Es esmu ļoti lepns, ka EX2 ir apbalvots ar šo globāli atzīto inovāciju balvu", saka Asēns Nedžimi [Ahcène Nedjimi], Volvo CE elektromobilitātes speciālists un EX2 projekta līderis. "EX2 ir revolucionāra mašīna. Būvniecības aprīkojuma elektrifikācija radīs tīrākas, klusākas un efektīvākas mašīnas – tas raksturo mūsu industrijas nākotni. Esmu priecīgs, ka tiesneši ir novērtējuši tā nozīmību."

Tehnoloģija, kas stāv aiz koncepta EX2 iegūst Intermat inovāciju balvu

Lai padarītu EX2 prototipu pilnībā elektrisku, iekšdedzes dzinējs ir pilnībā nomainīts ar diviem litija jonu akumulatoriem (kopā 38 KWh), kas uzkrāj pietiekoši elektroenerģijas, lai darbinātu mašīnu astoņas stundas intensīvā darbā, piemēram, rokot blīvu augsni. Hidraulikas uzbūve arī ir nomainīta pret elektrisko uzbūvi, kas ietver elektromehāniskus lineārus aktuatorus, kas palīdz optimizēt transmisijas ķēdi. Izņemot hidraulikas sistēmu un iekšdedzes dzinēju, kā arī samazinot nepieciešamību dzesēt, ir ievērojami samazināti trokšņa līmeņi.

"Ar tā nulles izmešiem un desmit reizes zemākajiem trokšņa līmeņiem EX2 varētu viegli izmantot blīvi apdzīvotās vietās, netraucējot cilvēkiem – pat naktī," saka Asēns. "Desmit reizes lielāka mašīnas efektivitāte kopā ar sistēmām, kam nav nepieciešama uzturēšana, nozīmē, ka izmantošanas un kopējās ekspluatācijas izmaksas būtu ievērojami samazinātas. Un tā kā EX2 ir pilnībā elektrificēts, un tam nav mehānisku vadības sviru, to var vadīt attālināti no mobilā tālruņa vai planšetdatora. Tas palielina drošību bīstamās darba vidēs. Turklāt EX2 nodrošina tādu pašu jaudu un spēku, kā tā tradicionālie līdzinieki, kā arī lielāku ātrumu kombinētu kustību laikā. Tā kā šī veida kustība ir visizplatītākā šai mašīnai, ir uzlabota produktivitāte. Viss tas ir sasniegts, neietekmējot mašīnas sniegumu, nodrošinot, ka klientu vēlmes tiks izpildītas."

Inovācijas progresa vārdā

Intermat 2018 inovāciju balvas godina aprīkojumu, tehnikas, pakalpojumus, produktus un risinājumus, kas sniedz ieguldījumu būvniecības un infrastruktūras industrijas progresā. Žūrija ar Francijas Sabiedrisko darbu nacionālās federācijas (French National Federation of Public Works (FNTP)) prezidentu kā tās vadītāju, paziņoja savu lēmumu balvu pasniegšanas ceremonijā 18. janvārī Parīzē. Žūrija sastāvēja no 13 industrijas speciālistiem, kuri izvēlējās top deviņus pieteikumus no 90 vadošo ražotāju pieteikumiem, kas saņems balvas.

"EX2 veido daļu no Volvo CE ilgtermiņa mērķi sasniegt ilgtspējīgus transporta risinājumus," saka Patriks Lundblads, Volvo CE Technology funkcijas vecākais viceprezidents. "Šī balva ir nodeva Volvo CE darbinieku, kuri turpina atvirzīt tehnoloģiju un inovāciju robežas un kuri nodrošina, ka uzņēmums atrodas tehnoloģiskās attīstības priekšgalā, smagajam darbam un vīzijai. Mēs ar nepacietību gaidām, kad varēsim prezentēt EX2 prototipu izstādē Intermat aprīlī."

EX2 iegūst Intermat inovāciju balvu