MCT : מאיר" חברה למכוניות ומשאיות בע"מ" יִשְׂרָאֵל‎‎

וולוו מציעה את Compact Assist עם חישובי צפיפות אספלט בזמן אמת

טכנולוגיית מיפוי הצפיפות המובילה בתעשייה מבית 'וולוו ציוד מכני הנדסי' מונעת את הצורך לנחש ומספקת ביצועים מדויקים ופרודוקטיביות מנצחת.

וולוו מציעה את Compact Assist עם חישובי צפיפות אספלט בזמן אמת

'וולוו ציוד מכני הנדסי' מציגה את 
Compact Assist – ביחד עם Volvo Co-Pilot – עבור מכבשי אספלט נבחרים של וולוו. טכנולוגיה זו זמינה בשתי תצורות – 
Volvo Intelligent Compaction 
ו-Intelligent Compaction with Density Direct. בנוסף למיפוי מעברים, מיפוי טמפרטורות ואחסון נתונים, מערכת Volvo Intelligent Compaction 
ו-Intelligent Compaction with Density Direct כוללות את טכנולוגיית מיפוי הצפיפות הראשונה בתעשייה שפועלת בזמן אמת. שתי החבילות כוללות את Volvo Co-Pilot, הצג המובנה הקל לשימוש שמספק נתונים ברורים ומפורטים בנוגע לעבודה, ומבטיח ביצועים מדויקים.

"מיפוי צפיפות מתואר כ'גביע הקדוש' של הדחיסה. הראשון שיציג את הטכנולוגיה יהיה זה שיקדם בצורה מהפכנית את תעשיית הסלילה, כך נאמר, וזה בדיוק מה שוולוו עשתה," כך לדברי דר' פיירס בייני, מהנדס מחקר ב'וולוו ציוד מכני הנדסי'. "הודות ל-Intelligent Compaction with Density Direct, מפעילים מקבלים גישה בזמן אמת למדד שקובע בסופו של דבר את הצלחת העבודה שלהם - כלומר צפיפות.

קבע את הצפיפות והתחל לעבוד
בתוך האפליקציה Intelligent Compaction with Density Direct קיים מסך כיול, בו המשתמש קובע את צפיפות היעד של הפרויקט. לאחר כיול מלא עם נתונים ספציפיים ליישום, הטכנולוגיה של וולוו המוגנת בפטנט מפיקה חישוב צפיפות מדויק עד כדי 1.5% מדגימת הליבה, ומספקת קריאה בזמן אמת של ערכי הצפיפות על פני 100% מהמשטח.
עם נתונים אלה בזמן אמת, יכול המפעיל לבצע התאמות כלשהן לפי הצורך עוד במהלך הסלילה עם האספלט. אפשרות זו לא רק מצמצמת את המקרים של צפיפויות לא מתאימות שמגדילות את העלויות של פרויקט, אלא גם מצמצמת את הזמן המוקדש כיום לביצוע בדיקות ליבה, משפרת את האיכות, ומובילה לאחידות גבוהה הרבה יותר בהשוואה לבדיקות עם מכשיר גרעיני. הכיולים נשמרים אף הם ב-Volvo Co-Pilot, כך שמפעילים יכולים להקצות כיולים לרכיבים מסוימים של עבודה, ולעבור במהירות הלוך ושוב ין כיולים למענה על הדרישות של רכיבי עבודה שונים.

ממשק ידידותי למפעיל
Volvo Co-Pilot מציג מפת צפיפויות, המראה כל רגל רבוע של אספלט בצבע המייצג צפיפות, ומציג בפינת המסך קריאה מספרית בזמן אמת של הצפיפות. הן Volvo Intelligent Compaction והן Intelligent Compaction with Density Direct מציעות נתוני מיפוי מעבר וטמפרטורה בזמן אמת. באמצעות צג צבעוני בגודל 10 אינץ', פונקציית מיפוי המעבר מצלמת כל מעבר של המכבש וחפיפה של התוף ומציגה אותם בצבעים שונים, דבר שמאפשר למפעיל לראות מרווחים בקלות ולפעול לשמירה על כיסוי אחיד. מיפוי טמפרטורה מציג למפעיל 'מפה' של הטמפרטורה, בה אפשר לראות את נתיב התנועה של המכבש ועליו מסומנת טמפרטורת השטח האחרונה שנרשמה.

Volvo operator friendly interface

אחסון נתונים ו-GPS
הנתונים הנאספים ממיפוי המעבר, מיפוי הטמפרטורה ומיפוי הצפיפות נשמרים בכונן הקשיח הפנימי של Volvo Co-Pilot בנפח 14 GB, המספק מספיק מקום לכשבעה חודשי רישום נתונים. ניתן לגבות את הנתונים לכונן USB וכן לצפות בהם בתבנית VETA. עם GPS דיפרנציאלי אופציונלי, הנתונים הנאספים מקושרים לנתוני מיקום עם דיוק של עד 20 מ"מ (½ אינץ'). בנוסף ל-Volvo Co-Pilot, שתי החבילות של וולוו כוללות חיישני אינפרא-אדום לטמפרטורה המותקנים לפנים ומאחור.

נבדק והוכח באופן בלתי תלוי
Density Direct פותח ונבדק כחלק מ-US FHWA Highways עבור תוכנית 
LIFE Technology Partnerships. הטכנולוגיה שימשה במגוון פרויקטים של סלילה באספלט בעומק מלא ובשכבה עליונה ולאחר מכן בוצעו הערכות ובדיקות על ידי משתמשים בלתי תלויים באתרים ברחבי המדינה. התוצאות היו בפיקוח חוקרים מאוניברסיטת אוקלהומה והראו שהחישובים של Density Direct הוכחו כנכונים בטווח של 1.5% מדגימות ליבה בכל פעם ב-180 מיקומי בדיקה.

Volvo Intelligent Compaction ו-Intelligent Compaction with Density Direct זמינים במכבשי אספלט חדשים של וולוו, כולל Volvo DD105. זמינות כתוספת למכבשי אספלט ישנים יותר של וולוו צפויה בעתיד, ובאופן בלעדי דרך סוכנים של 'וולוו ציוד מכני הנדסי'.

אפריל 2016
 
סוף.
 
לקבלת מידע נוסף, בקר באתר: www.volvoce.com/press 

או פנה אל:
Thorsten Poszwa 
Director, External Communications 
Volvo Construction Equipment 
טל' בינלאומי: +32 490 65 96 68 
דואר אלקטרוני: thorsten.poszwa@volvo.com 
טוויטר: http://twitter.com/VolvoCEGlobal

Brian O'Sullivan
SE10
London
טל' בינלאומי: +44 77 333 50307
דואר אלקטרוני: osullivan@se10.com