MCT : מאיר" חברה למכוניות ומשאיות בע"מ" יִשְׂרָאֵל‎‎

מחפר וולוו הגדול ביותר הוא 'חלום שהתגשם' עבור מומחה ההרס

מומחה בלגי בתחום ההריסות במתח גבוה, ווסלי פרינסן, הוא הלקוח הראשון שרוכש את המחפר הגדול ביותר של וולוו עד היום, ה-EC750E HR, ואינו יכול לחכות לרגע שבו יזכה להניח את ידיו על הבקרים.

Wesley Princen, owner and founder of Aannemingsbedrijf Princen NV

ווסלי פרינסן ללא ספק יודע משהו על מחפרים. הקבלן הבלגי גדל בסביבה של מכונות בחווה של הוריו בגינגלום, מערבית לבריסל, והפעיל את המחפר הראשון שלו כשהיה בן 16. עד גיל 18, הוא הקים חברה משלו לעבודות עפר, Aannemingsbedrijf Princen NV, במקביל ללימודי ההנדסה שלו.

העסק זכה לתנופה לאחר שהשלים עבודת הנחת כבלים תת-קרקעיים עבור מפעילת הרשת הבלגית Elia, שנותרה לקוחה נאמנה 20 שנים מאוחר יותר.

"מרבית תחנות המשנה בבלגיה נבנו מיד עם תום מלחמת העולם השנייה ולכן הן זקוקות כעת להחלפה. Elia נזקקה לאנשים שיהרסו את תחנות המשנה ומכיוון שאנו אחת החברות היחידות עם רישיון לעבודה על פרויקטים במתח גבוה, זכינו במרבית העבודה," מסביר פרינסן.

כיום הוא נחשב בין הטובים ביותר בעולם בתחום ההרס במתח גבוה והוא אף בתהליך כניסה לתחום ההרס של מתקנים גרעיניים. פרינסן ישתמש בתוספת החדשה לצי המכונות שלו, מחפר ההרס EC750E HR של וולוו כדי להרוס חלק מתחנת כוח שיצאה משימוש ומפעל לדלק גרעיני.

מחפר ההרס EC750E HR הראשון של וולוו ביחד עם מערכות הזרועות שלו

מכונות קשוחות לעבודות קשוחות

פרינסן רכש את המחפר הראשון שלו לעבודה בגובה מבית וולוו, דגם EC480D HR, לפני כחמש שנים. מאז, החברה שלו מבצעת יותר ויותר עבודות הרס תעשייתי כבד עם צורך במכונה שיכולה להגיע עוד יותר גבוה ולהשתמש בכלים כבדים יותר. כאן נכנס EC750E HR של וולוו, שיכול להגיע עד גובה של 36 מ' עם כלי של 3.6 טון או גובה של 26 מ' עם כלי של 5 טון. הזרוע של 26 מ' היא זו שתהיה בשימוש עיקרי על ידי פרינסן.

הרעיון ל-EC750E HR של וולוו התהווה לפני שנתיים כאשר פרינסן היה מעורב כבר מתחילת התהליך.

"כבר היינו בקשר עם המפעל ועם [המומחים העולמיים והאזוריים של וולוו למוצרי הרס] דויד ארנולדסון ופטר לאם, והתחלנו לדבר," הוא מסביר. "הם גם התעניינו בהכנת יורש ל-EC700C HR והיו זקוקים למשוב מלקוחות כדי ליצור מכונה טובה יותר."

פרינסן הזמין EC750E HR בלי לראות את המכונה הסופית. "באותו רגע לא ידענו מה תהיה התוצאה אך היינו כל כך מרוצים ממחפר ההרס שלנו לעבודה בגובה, הראשון שרכשנו מוולוו, ולכן סמכנו על כך שהמוצר יהיה טוב," הוא אומר.

ווסלי פרינסן מציג את המכונה החדשה שלו בפני עיתונאים

החשיפה הגדולה

הוא זכה לבסוף לראות את המכונה החדשה שלו במאי השנה בעת ביקור במפעל המחפרים של וולוו בצ'אנגוון, קוריאה, והיה אחד האנשים הראשונים מחוץ למפעל שזכה לראות את הדגם הזה המהווה אבן דרך.

"הייתה זו הפתעה נעימה לראות את ה-EC750E HR בנוי לאחר כמעט שנתיים," הוא מעיר. "לפני 20 שנה לא הייתי חושב שאולי ארכוש מכונה של 100 טון. אני גאה מאוד שברשותנו המחפר הגדול ביותר שוולוו בנתה אי-פעם. אני ממש נלהב להתחיל לעבוד איתו."

פרינסן מחזיק כעת באחד מהמחפרים הקטנים ביותר של וולוו לעבודה בגובה - דגם בבנייה מיוחדת המבוסס על פלטפורמת EC300EL - ובגדול ביותר. בבעלותו בסך הכול 25 מחפרים בצי המכונות שלו, וששת האחרונים שהוא רכש הם מתוצרת וולוו.

הבטיחות קודמת לכל

כאשר עומדת בפניו עבודה מסוכנת כמו הרס של תחנת משנה של חשמל או אפילו מפעל דלק גרעיני, המחויבות של וולוו לבטיחות היא גורם מושך במיוחד. ההבטחה שפרינסן וכל יתר המפעילים שלו יחזרו הביתה בשלום למשפחותיהם בסוף יום העבודה היא בעדיפות עליונה בוולוו. המוקד של וולוו על מקסימום זמן פעילות גם גורם לכך להיות הבחירה ההגיונית.

"לצד העובדה שהמחפרים של וולוו לעבודה בגובה הם בין מחפרי ההרס הטובים ביותר בעולם הזמינים בשוק כרגע, אנו גם זקוקים לשירות טוב," מסביר פרינסן. "יש לנו קשרים טובים מאוד עם הסוכן המקומי שלנו SMT Belgium ועם מנהל החשבון שלנו שם, דני ורהיין. אם מתעוררת בעיה, אנו צריכים רק להתקשר לדני והכל זוכה לפתרון. זה עובד ואנחנו מאוד מרוצים מכך."

מחפר EC750E HR של פרינסן הגיע כעת למרכז Volvo CE EU בהולנד ולפני שהוא מקבל את המשלוח, השמן ההידראולי מוחלף לשמן בדירוג ביו כדי שבמקרה של שפיכה כלשהי, לא ייגרם נזק לסביבה.

בינתיים, הוא מתקשה להמתין להתחיל להפעיל את המכונה. "אני ממש אוהב את זה," הוא אומר. "אם תסתכל עליה, היא מפלצת. אני חושב שאני אעבוד איתה כל יום עם חיוך על הפנים. זה חלום שהתגשם."